Autor Wątek: The Umbrella Academy  (Przeczytany 6903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz

The Umbrella Academy
« dnia: Pn, 11 Luty 2019, 20:34:49 »
W piątek na Netfliksie zadebiutuje serial „The Umbrella Academy” bazujący na komiksie z Dark Horse Comics. Serial podobno wypada bardzo przyzwoicie. Dla wyczekujących przedpremierowa i bezspoilerowa recenzja.

The Umbrella Academy – przedpremierowa recenzja bezspoilerowa

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline glutamiluta

Odp: The Umbrella Academy
« Odpowiedź #1 dnia: So, 16 Luty 2019, 15:06:43 »
i jak wrażenia?

Offline Mateusz

Odp: The Umbrella Academy
« Odpowiedź #2 dnia: So, 16 Luty 2019, 15:21:31 »
Po pierwszym odcinku, który mnie strasznie wynudził miałem cisnąć w cholerę, ale dałem szansę i po trzech odcinkach zrobiło się całkiem przyjemnie. Sztampowo, ale przyjemniej. Zobaczymy, co będzie dalej.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline U.F.O

Odp: The Umbrella Academy
« Odpowiedź #3 dnia: So, 16 Luty 2019, 15:27:01 »
Ja aktualnie jestem po 4ep, jak dla mnie to troszkę przynudnawo się prezentuje ten serial. Nie mowie ze to zły serial, ale brakuje tego czegoś ...

Offline glutamiluta

Odp: The Umbrella Academy
« Odpowiedź #4 dnia: So, 16 Luty 2019, 15:35:34 »
Ja jestem w trakcie trzeciego, liczę ze się rozkręci bo jest słabooo


ale fakt, ze nie jestem fanką tego typu filmów

Offline gabor2

Odp: The Umbrella Academy
« Odpowiedź #5 dnia: So, 16 Luty 2019, 18:07:17 »
Też jestem po 3 odcinkach i jak dla mnie jest bardzo dobrze. Komiksu nie czytałem, ale serial na razie daje radę! No nie mam się do czego przyczepić. Postacie, zdjęcia, muzyka. Wszystko mi się podoba :)

Offline glutamiluta

Odp: The Umbrella Academy
« Odpowiedź #6 dnia: So, 16 Luty 2019, 18:44:06 »
muzyka świetna

Offline amsterdream

Odp: The Umbrella Academy
« Odpowiedź #7 dnia: So, 16 Luty 2019, 21:26:06 »
Pierwszy odcinek świetny, ale dalej zaczyna trochę przynudzać jak każdy serial superhero. Ale i tak jest to poziom wyżej niż produkcje z Marvela czy DC. Tutaj mimo wszystko ciekawi jak fabuła potoczy się dalej. Dużo scen akcji, dobre efekty i nie ma takiego smęcenia jak np. w Daredevilu w którym na każdym odcinku zasypiałem.

Offline nori

Odp: The Umbrella Academy
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 12:23:36 »
Dwa odcinki za mną. Serial ma sporo mocnych składowych, w tym wykorzystuje w udany sposób klasyczne utwory muzyczne. Efekty specjalne także wydają się niezłe, niestety póki co, w każdym odcinku jest trochę za dużo dłużyzn. Niekiedy wypadają świetnie (scena w barze), niekiedy to ewidentne zapychacze...
Jednak ogólnie, jak najbardziej na plus, zamierzam oglądać dalej.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline glutamiluta

Odp: The Umbrella Academy
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 20:24:06 »
Obejrzałam całość i mnie ta gimbazowa fabuła nie przekonuje... ale taka chyba cecha filmów o superbohaterach
za to Klaus i muzyka mistrz! ;)

Itachi

  • Gość
Odp: The Umbrella Academy
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 20:44:54 »
Obejrzałem tak zwanego pilota. Wrażenia pozytywne. Klimatyczna muzyka, co ważne dosyć różnorodna. Na pierwszy rzut oka aktorzy są wyraziści to najważniejsze, bo bez tego każdy odcinek dłuży się niemiłosiernie. Kilka rzeczy mnie zaintrygowało, ale nie chcę spojlerować na samym wstępie. W nocy pyknę kolejny z miłą chęcią.

Tysonek

  • Gość
Odp: The Umbrella Academy
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 10:18:38 »
Najpierw bardzo dobre dla mnie Titans, a teraz The Umbrella Academy. Więcej takich pozycji poproszę.  ;D

Itachi

  • Gość
Odp: The Umbrella Academy
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 11:51:31 »
Nie no, Panowie i Panie po trzech odcinkach nie napiszę, że to jakieś arcydzieło ale solidny serial o wszelakich charakterach i dziwadłach. Scenariusz z odcinka na odcinek wydaje się pełniejszy, a scenografia kiedy obrazowana jest apokaliptyczna przyszłość w połączeniu z odpowiednią muzyką tworzy świetny efekt. Taką solidną czwórkę bym dał na ten moment.

majkelus81

  • Gość
Odp: The Umbrella Academy
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 19:13:15 »
Powiem tak, czytałem komiks i w porównaniu do nich fabuła jest sporo wygładzona. Pierwsza rzecz to, że wykorzystano watki z dwóch pierwszych tomów serii czyli Apocalypse Suite oraz Dallas. Nie będę ukrywał, że komiks jest bardziej pojehany i zakręcony niż serial, klimatem przypomina Doom Patrol Morrisona (i nie ma co się dziwić Way się w końcu nim inspirował). Nie wszystkie rzeczy można było z niego bezpośrednio przełożyć na język filmowy. Druga sprawa obie części to zaledwie 6 zeszytów każda, więc nie dziwią zmiany i rozbudowanie/rozciągniecie niektórych wątków. Komiks jest bardziej dynamiczny, ale..... nie posiada tej niesamowitej ścieżki dźwiękowej. Ja polecam zapoznać się zarówno z jednym medium jak i drugim, bo bardzo fajnie się uzupełniają. I nie jest to typowe superhero, którego mamy obecnie na pęczki.

Offline misiokles

Odp: The Umbrella Academy
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 19:50:05 »
Mam dwa pytanie dla tych, którzy czytali komiks, gdyż po serialu pewne kwestie automatycznie przychodzą na myśl.


Spoiler: PokażUkryj

- czy rodzina zadaje sobie pytania, skąd wziął się fenomen ekspresowych ciąż, skąd moce i czy próbują dotrzeć do innych, nie adoptowanych dzieciaków?


- kto decyduje o tym, która historia jest ta właściwa? Gdyż agencja dokonuje korekt, by przywrócić historie na właściwe tory, ale oznacza to, że musi istnieć ta jedna właściwa. Skąd wiadomo która jest ta jedyna właściwa? Skąd jest znana?



Tak, to materiał do zagospodarowania na następne sezony, ale ale chciałem wiedzieć czy w komiksie te kwestie zostały poruszone.