Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373390 razy)

Lost In Time, Michał, adamarluk (+ 1 Ukrytych) i 14 Gości przegląda ten wątek.

Offline moai

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1770 dnia: Pt, 20 Październik 2023, 11:38:00 »
Si, Senor. Tak to jest jak się pisze z pamięci i posiłkuje się Gildią, żeby zobaczyć "jak to szło z tymi mitami". Swoją drogą zabawny brak aktualizacji na ich stronie...
Muy bien :)
Ppodtytul zostal zmieniony w ostatniej chwili i wszyscy, lacznie z dystrybutorem nie zrobili aktualizacji :) Ciekawe jak dlugo bedzie jeszcze w uzyciu :P

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1771 dnia: Pt, 20 Październik 2023, 14:44:40 »
Historie środka - Pierwszy polski komiks w katalogu tego wydawcy. Bardzo przyjemna rzecz. Arkusiński rysuje gniewnie, dynamicznie i mega agresywnie, wszystko wygląda jakby było w ciągłym ruchu, ten efekt został chyba osiągnięty głównie przez specyficzne smugi pociągnięte czasami przez całość kadru, a czasami wypełniające tylko mniejsze przestrzenie. Wygląda to rewelacyjnie. 11 nowelek, z czego część całkowicie wordless. Wszystkie mocno metaforyczne, dość mroczne, jedynie ostatnie opowiadanie "Jak przestałem palić" wybija się nieco humorem. Nastrojem całość przypomina mi komiksy Garwola i Lipczyńskiego "Bez końca" i "Chwila jak płomień". Za scenariusze poszczególnych opowiadań, oprócz Arkusińskiego, odpowiadają także Robert Popielecki, Marcin Pryt i Leszek Ślazyk. Dobra robota panowie.

P.s. A jak spotkam kiedyś na jakimś evencie Pana Popieleckiego to zapytam go o opowiadanie "Sąd", dyskutowałem ze znajomą na ten temat i rozjeżdżają nam się trochę ścieżki interpretacyjne ;)

« Ostatnia zmiana: Pt, 20 Październik 2023, 15:19:36 wysłana przez Jesus_of_suburbia »
No one ever died for my sins in hell...

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1772 dnia: Pt, 20 Październik 2023, 16:08:37 »
Cytuj
Dziś podpisałem kontrakt na jeden z najbardziej wyczekiwanych przez nas komiksów w krótkiej historii Mandioki:)
Wasz ulubiony autor adaptuje naszego ulubionego autora:)
Komiks jeszcze nie ukazał się w żadnym kraju.
Premiera w marcu 2024.
Trzymajcie się mocno bo damy do pieca:)





Droga w 2024 ! :)


Online LukCook

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1773 dnia: Pt, 20 Październik 2023, 18:25:26 »
Sztos! Książka świetna, strach myśleć co Larcenet tam nawyrabia. Kiedy preorder?  ;D

Offline Popiel

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1774 dnia: Pt, 20 Październik 2023, 18:57:33 »
Dobra robota panowie.

P.s. A jak spotkam kiedyś na jakimś evencie Pana Popieleckiego to zapytam go o opowiadanie "Sąd", dyskutowałem ze znajomą na ten temat i rozjeżdżają nam się trochę ścieżki interpretacyjne ;)

Wielkie dzięki za miłe słowa.

A co do "Sądu" - o interpretację trzeba zapytać Michała Arkusińskiego. Wybierał on nasze różne teksty i za pełną zgodą adaptował, parafrazował, odczytywał po swojemu i twórczo rozwijał, co było dla wszystkich fascynującym doświadczeniem.

Bowiem oryginał, na którym oparta jest ta nowelka, wyglądał tak:

Cytuj

Weszła do sądu z oczami Czeburaszki na srogim kwasie. Odgarnęła nierówno tlenione włosy, maseczka, temperatura w normie. Tylko te oczy. Tam coś kiedyś mieszkało, umarło i nikt tego nie posprzątał.

- Pani na sprawę cywilną czy karną? Pytam, bo cywilne są dziś wszystkie odwołane.

- Nie wiem, nie wiem... Wezwali mnie, że coś zrobiłam. Ale ja nic nie zrobiłam!

Normalnie to wypadałoby zaparzyć mocną kawę, usiąść, pogadać, ale co. Prześwietliłem torebkę, w której miała tylko ściorchany piterek i wielki klucz, jakie używane są w mieszkaniach komunalnych kamienic ogrzewanych oponami z dawno zutylizowanych golfów trójek.

- Proszę zdezynfekować ręce. Tam jest dozownik.

Posłusznie podeszła, chlupnęła, wtarła. W drodze do windy zaciągnęła się dwa razy bimbrowo-śliwkowym aromatem z palców, resztę wcierając w panterkowe legginsy.

Jeśli nawet coś zrobiła, to lubię wierzyć, że miała rację.


« Ostatnia zmiana: Pt, 20 Październik 2023, 19:10:46 wysłana przez Popiel »

Offline JonasCrow

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1775 dnia: Wt, 24 Październik 2023, 16:25:11 »
wiadomo, kiedy Sztandar Czarnej Gwiazdy trafi na Gildię?

Offline tB

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1776 dnia: Wt, 24 Październik 2023, 19:52:03 »
Nowy tydzień, ktoś już dostał jakieś info o wysyłkach z BestComics? Czy czekamy jeszcze tydzień na nowego operatora?

Online LukCook

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1777 dnia: Wt, 24 Październik 2023, 20:33:21 »
Cisza. Jak miałbym wybór to wolałbym poczekać.



Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1780 dnia: Cz, 26 Październik 2023, 21:07:27 »
W sobotę jesteśmy w Gliwicach, w klubie Mrowisko, na GIK!

Gliwicka Impreza Komiksowa. Wbijajcie. Jestem krótko bo wieczorem mecze ale chętnie pogadam, opowiem co wydamy niedługo, czego nie wydamy itp, itd.

Impreza startuje już w piątek, część targowa w sobotę. Detale poniżej:

https://www.facebook.com/events/245841771778301?ref=newsfeed

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1781 dnia: So, 28 Październik 2023, 19:00:57 »
2.12.2023.

Niech Żyje Komiks w Warszawie. Tam będziemy ze "Sztandarem Czarnej Gwiazdy" i być może z "Ogniem".

Będzie też Michał Arkusiński.
Pytanie: jak Wam się podobają "Historie środka"?

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1782 dnia: Wt, 07 Listopad 2023, 03:49:15 »
Mikołajowa promocja: rabaty do 50%, od 300 PLN darmowa wysyłka. Od 7.11 do 5.12.

Tylko na:

www.mandioca.pl


Offline moai

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1783 dnia: Wt, 07 Listopad 2023, 10:24:31 »
Mandioka wchodzi w mangi, info za FB:

Cytuj
Promocja ruszyła!
Cel piękny - najsłynniejsza na świecie manga przybliżająca kulturę, tradycję i wierzenia Japończyków!
Tak jest, kupiliśmy NONONBA - Shigeru Mizukiego.
To Lamborghini w naszym garażu.
Van Gogh na ścianie.
Trzecia gwiazdka Michelin nad drzwiami.
Bliźniaki w beciku.
Bilet przy parkiecie podczas finałów NBA z Shaquiem na boisku.
Dużo kasy kosztował więc liczymy na powodzenie akcji promocyjnej:)

Offline jotkwadrat

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1784 dnia: Wt, 07 Listopad 2023, 10:37:27 »
Mikołajowa promocja: rabaty do 50%, od 300 PLN darmowa wysyłka. Od 7.11 do 5.12.

Tylko na:

www.mandioca.pl

Aż na 3 pozycje, z tego, co widzę.  ;D