Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373308 razy)

HugoDumont i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1710 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 17:05:23 »
Przecież otrzyma zakładkę, której nigdzie indziej nie dostanie. To jest bonus jaki daje wydawca. Death całkowicie nie potrzebnie drze teraz szaty, bo dostanie trochę później.

Offline donT

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1711 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 17:15:03 »
Skoro wyklada swoj zeton wczesniej niz inni klienci, to powinien takze wczesniej otrzymac produkt, za ktory zaplacil.
I nie - to nie jest zadne darcie szaty, ma 100% racji.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1712 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 18:23:40 »
No fajnie byłoby, żeby płacący wcześniej dostał wcześniej, ale wydawca tego raczej nie obiecywał i to nie jest jakaś niepisana zasada, że kupujący w przedsprzedaży dostaje komiks wcześniej. Więc to nie jest tak, że powinien dostać wcześniej.
Mnie tam się prawie nigdy nie śpieszy, bardziej by mi się nie spodobało, gdybym w przedsprzedaży zapłacił więcej niż kupujący na premierę.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1713 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 19:02:23 »
Kupiłem komiks w preorderze, a otrzymałem ostatni (choć są pewnie tacy, którzy kupili preorder i dostali wczoraj lub nie daj Boże dostaną po weekendzie, oby nie).
Mój Blast 2 z etui dopiero dzisiaj został przyjęty w oddziale Inpostu, więc nie jesteś ostatni :)

A na FB widziałem już efekty tego wspaniałego pakowania i trochę się cykam





Pamiętam też, że na starcie sprzedaży było takie info:

https://www.facebook.com/mandiocapl/posts/pfbid0ywWvkh7VWWRpjwZfHSxMLQAYzBL8NDG1RCvnAqvdBoT8xqtzXTB45P4nq7ForyiAl

No cóż, zaskoczenia nie było. Wydawnictwo też nie powinno być zaskoczone faktem, że to był pewnie mój pierwszy i ostatni preorder u nich. Następnym razem poczekam sobie spokojnie do premiery i wezmę w Gildii albo innym sklepie.

Offline Sędzia

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1714 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 19:26:09 »
A ja kolege Death rozumiem. You scratch my back and I'll scratch yours. Skoro wyklada swoj hajs duzo wczesniej niz inni to milo byloby dostac za to jakis maly bonus od wydawcy - zakladke, naklejke, poster jak rowniez szybsza wysylke. Jasne, ze mozna zaczekac, ale to, ze otrzymuje produkt pozniej niz regularni klienci, w moich oczach jest slabe na maksa. Skutek tego jest taki, ze Death nastepnym razem zastanowi sie 2 razy czy nie lepiej bedzie zaczekac i kupic w zwyklym sklepie.

Jasne, że miło by było. Ale to często jest tak, że wydawca wysyła preordery we własnym zakresie. Jak czegoś nie zgra (np. kumpel co miał przywieźć z Waneko pudełka zapił i przyjedzie dopiero po weekendzie) to się wszystko opóźnia. W tym czasie drukarnia bezpośrednio wysyła do sklepów w terminie. I drukarnia nie będzie czekać, żaden sklep nie będzie czekał, bo nie ma w tym interesu. Wydawca też w sumie nieszczęśliwy nie będzie, bo dodatkowa kasa jest szybciej.

Są to po prostu rzeczy, których nie zawsze da się zorganizować. A my oczekujemy od Mandioci wydawania super komiksów w zajebistym standardzie. I dobrego pakowania, czego nie do końca zapewnia. A nie koniecznie tego, żeby nam zapewnić radochę, że kumplowi co kupił w zwykłym sklepie będzie skakał gul, bo przeczyta 7 dni później.

Mój Blast 2 z etui dopiero dzisiaj został przyjęty w oddziale Inpostu, więc nie jesteś ostatni :)

A na FB widziałem już efekty tego wspaniałego pakowania i trochę się cykam


kurier czy paczkomat? Nie wiem jak u innych, ale ja od dawna zauważam, że paczki zazwyczaj do paczkomatu docierają nieuszkodzone, nawet jeśli pakowanie jest średnie. Natomiast jak idzie kurierem, to średnie pakowanie zawsze oznacza uszkodzenia.
« Ostatnia zmiana: So, 16 Wrzesień 2023, 19:33:44 wysłana przez Sędzia »

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1715 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 20:19:19 »
Pamiętam też, że na starcie sprzedaży było takie info:

https://www.facebook.com/mandiocapl/posts/pfbid0ywWvkh7VWWRpjwZfHSxMLQAYzBL8NDG1RCvnAqvdBoT8xqtzXTB45P4nq7ForyiAl

No to skoro było takie info, to wtopka. Z tym że to info w zasadzie potwierdza, że zwykle preorderowicze nie dostają komiksów wcześniej (więc zwykle nie powinni na to liczyć).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline tuco

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1716 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 20:40:29 »
kur......chnia,
szanujmy się trochę, drodzy Koledzy.
Już kilka razy gryzłem się w język, bo temat nie wart strzępienia.
ale
ALE
są jakieś @#$%^ granice.

na codzień mam wdópie kto wcześniej, komu mniej zniszczona paczka itede.
Wiecie dlaczego na ogół wspierający/preorderowicze dostają z opóźnieniem?
Otóż są 2 odpowiedzi, żadna z nich nie powinna być chlubą dla żadnego z wydawców (a takie sytuacje zdarzały się prawie wszystkim, nawet tym najlepszym).
1. Bardziej opłacalne jest realizować sprzedaż nowym klientom zainteresowanym produktem, a nie tym, którzy już wcześniej zapłacili (bo moment wprowadzania towaru na rynek jest kluczowy i czasem niewielkie opóźnienie decyduje o generalnie słabszej sprzedaży) - czyli wyrachowanie sprzedawcy,
2. Zupełny przypadek, czyli efekt działania chaosu. Sprzedawca wrzuca nowy produkt na rynek i brak mu chęci/możliwości/czasu na ogarnięcie uczciwej kolejności realizacji (czy jak zwał...)

Nie ma trzeciego przypadku, a obydwa wskazane, obojętnie czy występujące razem, czy rozdzielnie - świadczą nie najlepiej o samym sprzedawcy.

I jeszcze raz: nie dopierdalam się tutaj do Mandioki, bo to standard na naszym ryneczku. Co nie znaczy, że nie czekam na przełamanie tego trendu. Bez odzewu, ulało mi się i już jest dobrze :)

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1717 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 20:42:52 »


Watchman by Carlos Dearmas(Mroczne sekrety Olimpu)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1718 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 18:35:10 »
W Mandioce dostajesz więcej!
Nie 112 a 116 stron liczyć będzie wydanie "Historii środka" Michała Arkusińskiego.
Na dodatkowych czterech stronach zaprezentowane zostaną grafiki i plakaty Autora (m.in. na okoliczność koncertu Sick Of It All).
Ale to jeszcze nie koniec!
W preorderze enigmatycznie wspominamy o "prezencie". Zwykle są to duże zakładki ze specjalnie rysowanymi zakładkami, bywały stalowe do Żywej Stali, drewniane do Pawełka Pinokia, była maseczka i krówki do Imaginarium zbiorowego, były pałeczki do Życia i czasów Charliego Chan Hock Chye, Magenta King i Laudo odręcznie rysowali każdą zakładkę do 9 Godzin i Olimpo Tropical, do Labiryntu wykupiliśmy cały nakład zina wydanego przez Thiago Souto w Brazylii, a tym razem będzie SPECJALNIE wydrukowany komiksik!
Jedno, krótkie opowiadanie, 12-stronicowe. Kiedyś wydane przez Michała własnym sumptem (90 egz.). Przed wyborami jak znalazł! Bo polityczne, bo każda władza żywi się tym samym!

https://mandioca.pl/pl/p/Historie-srodka/930
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Wrzesień 2023, 18:36:43 wysłana przez mandioca »

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1719 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 18:46:10 »
Dostałem slipcase + Blast 2.

Dużo osób narzekało na pakowanie... imo bezpodstawnie. Ode mnie 8/10. Sprawia wrażenie niechlujnego i szybkiego, to prawda, może nawet takie być, ale jest to spakowane mądrze - trzy centrymetrowa wypełnienie na krańcach kartonu tworzące strefę zgniotu + wypełnienie etui minimalizuje ryzyko uszkodzeń bardzo dobrze. Do mnie dotarło wszystko w stanie mega idealnym.

Mimo, że motyw na etui do mnie nie przemawia, to mimo tego, prezentuje się na żywo rewelacyjnie. Wcześniej widziałem zafoliowane - bez folii wygląda jeszcze lepiej.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Wrzesień 2023, 19:20:49 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1720 dnia: Śr, 27 Wrzesień 2023, 18:03:50 »
9.10
Kolejne preordery:
- Cinq branches de cotton noir (Sztandar Czarnej Gwiazdy) Y.Sante/S.Cuzor - 176 stron
- Terapia grupowa - Manu Larcenet - 160 stron.

4.12
Alvar Mayor 3 - C.Trillo/E.Breccia ok.230 stron
Grandes de lo macabro - Joan Boix - ok.160 stron
El Fuego - David Rubin - 240 stron
Alack Sinner I - C.Sampayo/J.Munoz - 412 stron.


Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1721 dnia: Cz, 28 Wrzesień 2023, 08:06:58 »
Czy dobrze pamiętam, że Alvar to docelowo 3 tomy?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1722 dnia: Cz, 28 Wrzesień 2023, 09:58:38 »
Tak, trzy.

Kurde, dobry mają ten katalog. Muszę kupić wszystkie. :)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1723 dnia: Pt, 29 Wrzesień 2023, 20:20:00 »
Na naszym profilu fejsbukowym foto-relacja z wystawy prac Michała Arkusińskiego w MOK Stary Młyn w Zgierzu. Rzut beretem od Łodzi. Wystawa w ramach emefki.

https://www.facebook.com/100046447715798/posts/pfbid0w1A1yXbnXQGSUSb1FZ3KDyAFmPZZ8XAd9VnRq8UkQQZdBjC5j4RBe5GhavVshh7nl/


Michał w sobotę i niedzielę będzie na naszym stoisku podpisywał "Historie środka" - pierwszy polski komiks w katalogu Mandioki.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1724 dnia: So, 30 Wrzesień 2023, 19:09:39 »
Dzień Tłumacza Literatury.

Na naszym profilu FB przybliżamy wszystkich dotychczasowych tłumaczy i tłumaczki:
- Jakuba Jankowskiego
- Marka Cichego
- Katarzynę Sajdakowską
- Paulinę Kwaśniewską-Urban
- Pawła Łapińskiego
- Jacka Żuławnika.

Jak do nas trafili, czym się jeszcze zajmują...

https://www.facebook.com/mandiocapl

Na 42 przetłumaczone do tej pory utwory WSZYSTKIE pochodzą z języków oryginalnych: hiszpańskiego, portugalskiego, francuskiego, włoskiego i angielskiego.