Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373318 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline JakubM

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1695 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 10:25:51 »
U mnie tez BLAST 2 + ETUI - dotarły bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Klient zadowolony w 100 %

Teraz będzie można połknąć całość.

Bender

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1696 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 10:52:32 »
Co do etui to trochę narzekałem na projekt, ale jak zobaczyłem to chylę czoła. Świetna robota. I ten napis. Wygląda obłędnie, a nie kojarzę go z projektu. Mandioca kolejny raz udowania jak sie robi w Polsce komiksy i etui.

To prawda, fajnie wyglada. Choć osobiście fanem lakierowanego napisu nie jestem i bez niego byłoby jeszcze lepiej. No i nie oszukujmy się, ale ta folia matowa będzie się jednak wybłyszczać okropnie i to bedzie widać na tym kolorze. Ale jak na razie prezentuje się fajnie.

Offline kubisz

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1697 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 11:37:18 »
Niezwykłe doznania przy lekturze tomu 1. sprawiły, że nawet przez moment nie zastanawiałem się nad zakupem tomu 2. bez etui. Mam (piszę tylko o samym etui, komiks jeszcze czeka na czytanko) takie lekkie uczucie niedosytu, bo po pierwszych zapowiedziach spodziewałem się czegoś wyjątkowego, po pierwszych zdjęciach - czegoś bardzo dobrego. No i to właśnie dostałem - jest bardzo dobrze, ale... no jakoś tak... no sam nie wiem. Może jednak za duże oczekiwania? ::) Może to trzeba odebrać bardziej duchowo po lekturze całości, a nie tylko organoleptycznie? ;) Póki co, na półce będzie stało grzbietami tomów "do ludzi". Ale z tym całkowicie się zgadzam:
Mandioca kolejny raz udowania jak sie robi w Polsce komiksy
Z tym niestety też:
tylko cud sprawił, że nie przyszedł płaski jak naleśnik

Offline GoNzO

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1698 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 11:42:05 »
Mam i ja, etui + drugi tom, zapakowane poprawnie, sporo folii bąbelkowej, paczka przyszła w stanie idealnym. Trochę żałuję, że na grzbiecie slipcase'a nie ma tytułu, trudno...

Offline Sędzia

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1699 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 12:01:26 »
Odebrałem. Przyszło bez uszkodzeń, ale takie pakowanie limitowanego etui to żart. Mięciutkie pudełko (wgniecione), między etui a bokami pudełka leciutka warstwa folii ochronnej. Tak jak koledzy pisali wcześniej, Mandioca musi mieć mocne zaklęcia ochronne.

Ja pakuję dużo lepiej, gildia pakuje lepiej, róbmy dobrze pakuje lepiej i wygląda na to, że motyle książkowe też pakują lepiej (mam paczkę, solidna tektura, ale jeszcze nie otworzyłem jak to wygląda w środku).

Doświadczenie nie zachęciło mnie do składania preorderów.

Offline Castiglione

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1700 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 16:40:58 »
Nie rozumiecie. To nie żadne zaklęcia, tylko oni zawijają folię tworząc w ten sposób poduszkę.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1701 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 22:56:43 »
Zapowiadany preorder na nasz pierwszy polski komiks! "Historie środka" Michała Arkusińskiego.

Przedsprzedaż do 2.10.
W prezencie unikatowa niespodzianka.

Preordery na Gildii ruszą w poniedziałek, 18.09 (u nich bez dodatków).

https://mandioca.pl/pl/p/Historie-srodka/930

PS.
Dziś, w MOK Stary Młyn w Zgierzu miał miejsce wernisaż wystawy Arkusińskiego. Inicjuje ona szereg wydarzeń wokól tegorocznego festiwalu MFKiG.
PS. 2.
Arkusiński podczas emefki będzie przez dwa dni podpisywał komiksy.

Offline Midar

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1702 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 05:52:05 »
Odebrałem swoje Blasty z etui. Pudełeczko tekturowe cienkie, ale nie tknięte, rogami można było się ukłuć. Taśma faktycznie Waneko. W środku ułożone Blasty w etui zawinięte w jedną.warstwę folii bąbelkowej i od góry przysypane (tylko na jednej stronie) takimi małymi piankami. Tych pianek jest zwykle więcej przy jednej pozycji od JPF.
Stan etui i komiksów idealny. Bardzo miło mnie zaskoczyło, że całość (oba tomy wraz etui) były „fabrycznie” zafoliowane, jak komiksy np. Egmontu.
Również uważam, że lepszy byłby napis na grzbiecie etui, przecież nie eksponuje się go na stoliku i obchodzi dookoła, tylko stawia na półce, a wtedy stoi tam takie kolorowe niewiadomo co.



« Ostatnia zmiana: So, 16 Wrzesień 2023, 06:11:27 wysłana przez Midar »

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1703 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 08:10:58 »
Najważniejsze. Czytam sobie właśnie Blasta 2, ponad 100 stron za mną i trzyma poziom pierwszego, czyli jak nic się nie spieprzy, to będzie jedynym z najlepszych komiksów jakie ukazały się w Polsce w ostatnich latach. Jest to komiks rewelacyjny, błyskotliwy, świetnie napisany i tak opowiedziany słowem i rysunkiem, że się przez niego płynie. Ten punkt jest najważniejszy i cała reszta do didaskalia.

No ale... Ale powinienem być już po lekturze od kilku ładnych dni. Kupiłem komiks w preorderze, a otrzymałem ostatni (choć są pewnie tacy, którzy kupili preorder i dostali wczoraj lub nie daj Boże dostaną po weekendzie, oby nie). Komiks wyszedł, ale nie został wysłany do tych, którzy opłacili druk, tylko można było go sobie kupić od ręki na targach. A w poniedziałek wysyłała go Gildia i mój kumpel o 9 rano we wtorek miał już w paczkomacie. Wydawnictwa powinny unikać takich sytuacji, że ktoś kupuje kilka miesięcy przed premierą w przedsprzedaży na ich stronie, a otrzymuje później niż osoba, która sobie weszła rano w poniedziałek na Gildię i rano dnia następnego miała w paczkomacie. Dziwi też, że cena zestawu Blast z pudłem jest obecnie, czyli na premierę niższa niż w przedsprzedaży. Kij tam z tymi sześcioma złotymi, chodzi o fakt, lepiej było tej ceny na premierę nie obniżać.

Pakowanie było przyzwoite, nie byłbym aż tak krytyczny jak niektórzy koledzy i dostałoby 3/5 gdyby nie wrzucona do pudła i zgnieciona wypychaczami zakładka, która ma być przecież atrakcją za zakup w przedsprzedaży na stronie wydawnictwa. Tak więc: komiks wspaniały, znakomicie wydany, pudło bardzo fajne. Ale już nie będę kupował w przedsprzedaży na stronie wydawnictwa, bo nie mam zamiaru płacić z góry kilka miesięcy przed premierą za taki hit jak Blast i otrzymać go później niż ktoś kto sobie poszedł w weekend na targi i ktoś inny kto sobie kupił w poniedziałek na Gildii. Relax lub Metal Hurlant z prenumeraty też ludzie otrzymywali później niż można go sobie było kupić w sklepach. I były też przykłady crowdfundingu, że też ludzie czekali na komiks, który wsparli, a inni sobie już dostawali paczki z innych sklepów. Ci którzy kupują cokolwiek w prenumeracie, crowdfundingu, przedsprzedaży powinni być traktowani priorytetowo.

To jest złe nawet z perspektywy wydawnictwa. Wystarczy podać przykład mój i kumpla. Ja kupiłem w przedsprzedaży na stronie wydawnictwa kilka miesięcy temu, on na Gildii. Powinno być tak, że ja już mam przesyłkę, wysyłam mu zdjęcie i jemu gul skacze, że mam szybciej i sobie już czytam. I następnym razem też kupuje w przedsprzedaży. A jest odwrotnie. Ja zapłaciłem z góry dużo wcześniej, a on mi wysyła zdjęcie, że haha ma już z Gildii. A ja czekam. Efekt: następnym razem obaj czekamy aż wyjdzie komiks i sobie kupimy w sklepie, bo nie będziemy wspierać czegoś z góry, co sprawi, że dostaniemy komiks najpóźniej.

Dobra, to ja idę czytać to arcydzieło.

Online michał81

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1704 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 08:11:59 »
Wiecie, że jest proste rozwiązanie, na to że slipcase nie ma tytułu na grzebiecie?

Wystarczy ustawić na półce od strony wkładania komiksów. Wtedy macie widoczny tytuł z grzbietów komiksów.
« Ostatnia zmiana: So, 16 Wrzesień 2023, 08:13:36 wysłana przez michał81 »

Offline Sędzia

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1705 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 11:23:22 »
To jest złe nawet z perspektywy wydawnictwa. Wystarczy podać przykład mój i kumpla. Ja kupiłem w przedsprzedaży na stronie wydawnictwa kilka miesięcy temu, on na Gildii. Powinno być tak, że ja już mam przesyłkę, wysyłam mu zdjęcie i jemu gul skacze, że mam szybciej i sobie już czytam. I następnym razem też kupuje w przedsprzedaży. A jest odwrotnie. Ja zapłaciłem z góry dużo wcześniej, a on mi wysyła zdjęcie, że haha ma już z Gildii. A ja czekam. Efekt: następnym razem obaj czekamy aż wyjdzie komiks i sobie kupimy w sklepie, bo nie będziemy wspierać czegoś z góry, co sprawi, że dostaniemy komiks najpóźniej.

Nikomu normalnemu nie skacze gul tylko dlatego, że Ty masz wcześniej o tydzień. Ludzie mają mnóstwo innych rzeczy do roboty (w tym innych komiksów do przeczytania) i nic się nie stanie, jak coś dotrze tydzień później.

Zwłaszcza, że czasem (np. w crowdfundingu) szybsze wydanie retail pozwala na sfinansowanie wysyłki, bo autorom się coś źle policzyło i nie mają już kasy na wysyłkę. Pomijam szczegół, że w crowdfundingu najważniejsze jest bycie mecenasem, a nie sama nagroda. Zresztą preorder też pełni funkcję wsparcia wydawcy, kupujesz nie po to, żeby mieć szybciej niż inni, tylko po to, żeby więcej kasy poszło bezpośrednio do wydawcy (dzięki czemu wyda więcej fajnych komiksów).

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1706 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 12:23:41 »
Nie wmawiaj mu moze z jakiego powodu kupuje preorder, to latwiej ci go bedzie zrozumiec. :p

Ja np. kupuje preordery bo chce miec zaklepany swoj egzemplarz, czy tam dla dodatkow.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1707 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 13:17:16 »
Dla chcących odebrać egzemplarz podczas emefki KOD: MFKiG2023


Zapowiadany preorder na nasz pierwszy polski komiks! "Historie środka" Michała Arkusińskiego.

Przedsprzedaż do 2.10.
W prezencie unikatowa niespodzianka.

Preordery na Gildii ruszą w poniedziałek, 18.09 (u nich bez dodatków).

https://mandioca.pl/pl/p/Historie-srodka/930

PS.
Dziś, w MOK Stary Młyn w Zgierzu miał miejsce wernisaż wystawy Arkusińskiego. Inicjuje ona szereg wydarzeń wokól tegorocznego festiwalu MFKiG.
PS. 2.
Arkusiński podczas emefki będzie przez dwa dni podpisywał komiksy.

Offline Sędzia

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1708 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 16:06:54 »
Nie wmawiaj mu moze z jakiego powodu kupuje preorder, to latwiej ci go bedzie zrozumiec. :p

Ja np. kupuje preordery bo chce miec zaklepany swoj egzemplarz, czy tam dla dodatkow.

W żadnym miejscu nie wmawiałem mu z jakiego powodu kupuje preordery, napisałem że kupując w preorderze wspiera się wydawcę i to jest zasadniczy cel preorderu (niezależny od indywidualnej motywacji).

Offline donT

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1709 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 16:28:13 »
A ja kolege Death rozumiem. You scratch my back and I'll scratch yours. Skoro wyklada swoj hajs duzo wczesniej niz inni to milo byloby dostac za to jakis maly bonus od wydawcy - zakladke, naklejke, poster jak rowniez szybsza wysylke. Jasne, ze mozna zaczekac, ale to, ze otrzymuje produkt pozniej niz regularni klienci, w moich oczach jest slabe na maksa. Skutek tego jest taki, ze Death nastepnym razem zastanowi sie 2 razy czy nie lepiej bedzie zaczekac i kupic w zwyklym sklepie.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.