Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373317 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sędzia

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1680 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 13:23:08 »
oczywiście w czarno-białych

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1681 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 13:31:00 »
- Czy klasyczne komiksy wolicie w ich oryginalnych, czarno-białych wersjach czy tych późniejszych, kolorowanych?
Zależy. Czasem lepiej wyglądają cz/b, czasem kolor. Raczej cz/b. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline perek82

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1682 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 13:55:54 »
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Jeśli autorzy oryginału byli zaangażowani w kolorowanie, to pewnie to jakoś jest bardziej akceptowalne. Ale gdyby kolor był jedynie pomysłem na zarobienie drugi raz kasy na tym "samym" tylko w nowym opakowaniu, to pewnie mniej by mi się podobało. Inna sprawa, że to może być trudno jednoznacznie zweryfikować.
Też pewnie zależy od samego kunsztu rysowników. Jak ktoś tworzył z myślą o wydaniu cz-b i był wybitnym artystą, to kolor może wszystko popsuć.
Najlepiej byłoby zobaczyć jakieś próbki:)
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1683 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 14:30:54 »
Ja wolę czarno-białe.

Offline neo789

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1684 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 17:49:58 »
Pytanie o konkretny komiks = odpowiedź jakie wydanie lepsze

Offline PabloWu

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1685 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 18:23:26 »
   Jak komiks najpierw był wydany na czarno-biało to wolałbym na czarno-biało bo widocznie taki był pierwotny zamysł autora a jak się szybko sprzeda to wtedy można kombinować przy drugim wydaniu.

  I mała prośba,jak ktoś już czytał przygody Maryli Rodowicz w Japonii to poproszę o kilka zdań czy warto, czy to bardziej pozycja przeznaczona dla fanów kultury japońskiej.

Online HugoDumont

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1686 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 18:55:41 »
Ja zdecydowanie wolę czerń i biel, ale z pewnością znajdą się wyjątki...które potwierdzą regułę ;)

Online LukCook

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1687 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 19:16:27 »
I mała prośba,jak ktoś już czytał przygody Maryli Rodowicz w Japonii to poproszę o kilka zdań czy warto, czy to bardziej pozycja przeznaczona dla fanów kultury japońskiej.

Polecam, piękna podróż po Japonii i hołd oddany sztuce. Masa interesujących dodatków, wrażenia z lektury potęguje ścieżka dźwiękowa.

Czytając nie mogłem się oderwać. Nie trzeba być fanem kultury japońskiej żeby docenić to dzieło. Wydanie świetne (standard Mandioci).

Zgadzam się w pełni z wrażeniami: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5076708/shamisen


Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1688 dnia: Wt, 12 Wrzesień 2023, 08:51:47 »
Zbiorczo odpowiadam na wszelkie zapytania nt BLAST t.2.

Palety we wszystkich konstelacjach wjeżdżają (najpierw sam komiks, potem pakiety, dzisiaj odbiór dwójek z etui). Od jutra (środa) zaczynamy wysyłki preorderów. Kilka dni akcja potrwa bo jest tego sporo, rzekłbym, że rekord Życia i czasów Charliego Chan Hock Chye został solidnie pobity!!!

Pamiętajcie, że gros z nich idzie jeszcze z sierpniowym Shamisenem a wiele czeka jeszcze na druk Alvara Mayora 2 (premiera na emefce)!

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1689 dnia: Śr, 13 Wrzesień 2023, 22:28:03 »
W najbliższy piątek, w MOK w Zgierzu preludium do MFKiG!!!

Startuje wystawa prac Michała Arkusińskiego!

 "Komiks i ilustracja". Wydarzenie jest częścią Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który będzie odbywać się w Łodzi.
Na wernisaż zapraszamy w piątek 15 września 2023 r., o godz. 18:00, do Zgierskiej Galerii Sztuki.
Prace będzie można oglądać w naszej galerii do 15 października br. w godzinach pracy MOKu i kina w Starym Młynie. Wstęp wolny.
Michał Arkusiński jest cenionym ilustratorem, grafikiem projektowym, autorem komiksów i projektantem okładek płyt muzycznych. Zgierzanie znają go zapewne jako autora wydawnictwa „Zgierskie wątki. Historia ZaRysowana”, czyli komiksu opowiadającego dzieje miasta od czasów podpisania Umowy Zgierskiej. Na wystawie będzie można zobaczyć fragmenty tego, ale też wielu innych komiksów oraz najnowsze prace z albumu „Historie środka”, który będzie miał premierę w październiku br. podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Warto dodać, że wystawa w Starym Młynie stanowi imprezę towarzyszącą, realizowaną w ramach wspomnianego festiwalu. Na wystawie artysta dodatkowo zaprezentuje ilustracje stworzone na potrzeby telewizyjnych filmów dokumentalnych” „Historia Auschwitz w 33 przedmiotach” i „Z góry widać lepiej. Wanda Rutkiewicz. Opowieść o kobiecie niezwykłej”.

Wbijajcie bo Arkusiński to naprawdę znakomity ilustrator i plastyk, z własnym, przemyślanym stylem

Bender

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1690 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 19:13:21 »
Panowie, patrząc na sposób jak zapakowaliście etui Blasta, to powiem, że tylko cud sprawił, że nie przyszedł płaski jak naleśnik. Recyclingowi kartonów nie mówię nie (nawet jeśłi wydawnictwu moze nie do końca wypada) ale wybierzcie przynajmniej jakiś sztywny a nie taki, który nadaje się do zapakowania może ...swetra i który można zgnieść jednym palcem.  (w tym przypadku oczywiście zgnieciony w 1/3)

sum41

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1691 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 19:29:17 »
Jestes nieekologiczny🤑

Offline Sędzia

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1692 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 19:32:42 »
Panowie, patrząc na sposób jak zapakowaliście etui Blasta, to powiem, że tylko cud sprawił, że nie przyszedł płaski jak naleśnik. Recyclingowi kartonów nie mówię nie (nawet jeśłi wydawnictwu moze nie do końca wypada) ale wybierzcie przynajmniej jakiś sztywny a nie taki, który nadaje się do zapakowania może ...swetra i który można zgnieść jednym palcem.  (w tym przypadku oczywiście zgnieciony w 1/3)

To o to chodziło z tym specjalnym pakowaniem, które miał dostać Blast 2?

Jeszcze raz: firma BESTCOMICS zrealizowała dla nas 700 wysyłek. Liczba zareklamowanych: 1 (jeden).

Wiecie dlaczego? Bo my zawijamy folię tworząc w ten sposób poduszkę a komiksy są uszkadzane na rogach a nie na frontach i plecach. Dlatego ta dyskusja jest od czapy.

BLAST 2 będzie natomiast ZUPEŁNIE INACZEJ PAKOWANY. Kto kupował w preorderach RAPORT BRODECKA (wtedy jeszcze osobiście pakowałem) być może pamięta specjalnie zamawiane pudełka fasonowane.
DO DROGIEGO TOWARU zmawiam osobiście specjalne pudełka.

I BLAST dostanie SPECJALNE PAKOWANIE.

ETUI kosztuje tyle kasy i pieprzymy się z nim tak długo, że nie będziemy naszej energii tracić na reklamacje.

Przyznaję się, że kupiłem dwa egzemplarze z etui z adnotacją, że proszę o wysyłkę drugiego po tym jak otrzymam pierwszy. Nie wiadomo czy zostały jakieś etui na reklamacje, a ja nie akceptuję uszkodzeń. Jak przyjdzie uszkodzony, to przynajmniej wymuszę porządne pakowanie drugiego.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Wrzesień 2023, 19:34:28 wysłana przez Sędzia »

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1693 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 08:51:23 »
Chyba jeszcze nikt nie wrzucał.




O minusach innym razem, bo są. Może mi się będzie potem chciało napisać.

Offline Takesh

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1694 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 10:20:55 »
Też odebrałem. Pudełko sklejone z kilku różnych i oklejone taśmą Waneko. Na początku zgłupiałem co zamówiłem... Do tego pudełka włożone etui z 2 częścią Blasta, w środku w etui uzupełnione trzema workami z powietrzem. To owinięte jeden raz folią bąbelkową i włożone do środka na styk. W ramach uzupełnienia wolnego miejsca w pudełku od góry znowu 3 worki z powietrzem. Tyle z pakowania.

Ale muszą jeszcze mieć bardzo dobre zaklęcia ochronne, bo na szczęście nic się nie stało. Albo za każdą paczkę ktoś idzie na kolanach do Częstochowy lub Torunia. Jakby nie było napewno coś musiało być dodane, bo opakowanie nie miało prawa przetrwać.

Co do etui to trochę narzekałem na projekt, ale jak zobaczyłem to chylę czoła. Świetna robota. I ten napis. Wygląda obłędnie, a nie kojarzę go z projektu. Mandioca kolejny raz udowania jak sie robi w Polsce komiksy i etui.

Co do pakowania, to co to było? Zaklęcie, pielgrzymka czy coś innego?