Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373512 razy)

zombie001, cinemaman (+ 1 Ukrytych) i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nephilim

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1440 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 19:03:34 »
Po wydawnictwie wydającym tak wyborne tytuły, spodziewałbym się lepszej jakości pakowania. Strach pomyśleć o grubszych tomach (nadchodzący Blast 2). Lepszej czyli prawdziwe pudełko kartonowe plus trochę więcej folii.
Ja otrzymałem jakiś czaś temu Raport Brodecka z ocalałej puli i było zapakowane wzorowo.

Startujemy z preorderami Dino Battagli "Opowieści grozy".
Mamy dyskusję ws okładki. A Wy, którą wybieracie:
1. Trupy
2. Duch
2. Duch - bardziej zagadkowe, nastrojowe i straszące ;)

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1441 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 19:07:27 »
Te Trupy to jest jakaś tragedia w wymiarze antycznym. Komiks nie jest adaptacją Antygony, więc Duch wygrywa w cuglach.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline LukCook

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1442 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 19:09:44 »
DLATEGO NIE MASZ OBITYCH KOMIKSÓW ale i tak chciałeś się przyczepić;)

Widzę, problem z przyjmowaniem krytyki. Nie czepiam się, tylko porównuje jakość pakowania z najlepszymi standardami na rynku. Były głosy na forum, że ludzie dostają uszkodzone komiksy. Z takim pakowaniem to nie jest zaskakujące. Lepiej weź przykład z LiT niż Kboom ;)

Offline Alfman

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1443 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 19:17:37 »
Oczywiście statek z duchem:)

Zdecydowanie  ;)

Offline LukCook

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1444 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 19:53:40 »
+1 Statek z duchem

Offline Lagroht

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1445 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 20:42:36 »
DLATEGO NIE MASZ OBITYCH KOMIKSÓW ale i tak chciałeś się przyczepić;) . Ale jest jeszcze Stricte De Facto. źe dupy szkłem nie podetrzesz, bo dupa będzie krwawić....

Offline greg0

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1446 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 20:53:02 »
parowiec z Winslet i DiCaprio z duchem.


Ważne żeby narzekać...

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1447 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 21:01:25 »
Duchy

Offline Sędzia

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1448 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 21:25:39 »
Stosujemy patent wzięty od Kboom (Kuba, Natalia, pozdrawiamy!) polegający na zawijaniu w poduszeczkę folii, która jest szeroka na 50 cm więc pozwala na stworzenie poduszki grubszej niż zwijanie trzech wartw folii dookoła. Efekt? Używamy mniej folii ale mamy grubszą warstwę DLATEGO NIE MASZ OBITYCH KOMIKSÓW ale i tak chciałeś się przyczepić;)

Ja mogę mówić z mojego doświadczenia kupowacza i sprzedawacza internetowego - to co na zdjęciach nie daje szansy na gwarancję dotarcia komiksu(ów) bez uszkodzeń. Jak się ma farta, dojdzie bez uszkodzeń, jak nie, to będzie poobijane.

Chcę kupić u Was w preorderze Blasta 2, ale takie opakowanie to duże ryzyko. I o ile dla mnie to nie problem zwracać uszkodzony komiks nawet kilka razy, to w tym przypadku macie limitowaną ilość egzemplarzy, więc nie będzie na co wymieniać.

Może da się dogadać z Wami, że za dopłatą zapakujecie dużo lepiej? Albo kupię w preorderze dwa egzemplarze, a tylko jeden wyślecie i zobaczy się w jakim stanie dojdzie?

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1449 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 22:07:40 »
Jeszcze raz: firma BESTCOMICS zrealizowała dla nas 700 wysyłek. Liczba zareklamowanych: 1 (jeden).

Wiecie dlaczego? Bo my zawijamy folię tworząc w ten sposób poduszkę a komiksy są uszkadzane na rogach a nie na frontach i plecach. Dlatego ta dyskusja jest od czapy.

BLAST 2 będzie natomiast ZUPEŁNIE INACZEJ PAKOWANY. Kto kupował w preorderach RAPORT BRODECKA (wtedy jeszcze osobiście pakowałem) być może pamięta specjalnie zamawiane pudełka fasonowane.
DO DROGIEGO TOWARU zmawiam osobiście specjalne pudełka.

I BLAST dostanie SPECJALNE PAKOWANIE.

ETUI kosztuje tyle kasy i pieprzymy się z nim tak długo, że nie będziemy naszej energii tracić na reklamacje.


Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1450 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 22:17:32 »
Bajlando. :)

Pozwólcie, że Wam pokażę paczkę, którą odebrałem wczoraj z Paczkomatu. Takiego śmiesznego pakowania jeszcze nie widziałem.


Ktoś zjadł ptasie mleczko i na siłę wepchnął tam mój film kupiony za...125 zł. W środku pudełka zostawił obie plastikowe wkładki i dosłownie na siłę wepchnął w górny plastik mój film. :D Dał trochę taśmy klejącej i poszło w świat. Jeśli Blast będzie choć trochę lepiej spakowany, to będę spokojny.  ;D
« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Kwiecień 2023, 22:25:45 wysłana przez Death »

Offline greg0

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1451 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 22:45:55 »

ETUI kosztuje tyle kasy i pieprzymy się z nim tak długo, że nie będziemy naszej energii tracić na reklamacje.
pożyjemy...
:)
"jest rysa"
« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Kwiecień 2023, 22:51:56 wysłana przez greg0 »
Ważne żeby narzekać...

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1452 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 22:50:11 »
@Sędzia
@Death

Ile uszkodzonych komiksów od nas dostaliście?

Offline Sędzia

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1453 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 22:59:23 »
Jeszcze raz: firma BESTCOMICS zrealizowała dla nas 700 wysyłek. Liczba zareklamowanych: 1 (jeden).

Wiecie dlaczego? Bo my zawijamy folię tworząc w ten sposób poduszkę a komiksy są uszkadzane na rogach a nie na frontach i plecach. Dlatego ta dyskusja jest od czapy.

BLAST 2 będzie natomiast ZUPEŁNIE INACZEJ PAKOWANY. Kto kupował w preorderach RAPORT BRODECKA (wtedy jeszcze osobiście pakowałem) być może pamięta specjalnie zamawiane pudełka fasonowane.
DO DROGIEGO TOWARU zmawiam osobiście specjalne pudełka.

I BLAST dostanie SPECJALNE PAKOWANIE.

ETUI kosztuje tyle kasy i pieprzymy się z nim tak długo, że nie będziemy naszej energii tracić na reklamacje.

ok, to tylko gwoli wyjaśnienia - sam stosuję poduszkę (zawijanie folii od góry) od wielu lat (na pewno wcześniej niż powstało Kboom), więc to dla mnie żadna nowość, choć rzeczywiście nie spotkałem się by ktokolwiek pakował tak komiksy wysyłane do mnie. Problem w tym, że na zdjęciach jakie wstawił LukCook poduszki (zawinięcie folii) są tylko od góry, a po bokach nie. Bo do tego trzeba dwóch warstw folii, jedna ułożoną pionowo, drugą poziomo w stosunku do komiksu (wtedy nadmiar folii jest na każdej krawędzi komiksu).

Widać to dobrze na drugim zdjęciu od góry, gdzie wystaje narożnik, który - gdyby poszło w to miejsce uderzenie - nie ma żadnej osłony.


Ale, żeby zakończyć temat, specjalne opakowania są jeszcze lepsze. To mnie uspokoiło, więc zamówię gdy tylko się otworzą preordery.

@Sędzia
@Death

Ile uszkodzonych komiksów od nas dostaliście?

Blast 2 będzie pierwszym, jaki kupię, z powodu etui.
« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Kwiecień 2023, 23:01:34 wysłana przez Sędzia »

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1454 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 23:03:47 »
Hmm...
Tak, żebym typowo dostał paczkę z wydawnictwa, a nie kupił na targach na stoisku, w róbmy dobrze lub gildii? Chyba były takie dwie. Zakazany port i Ziemia, niebo, kruki. Pierwszy doszedł z zagiętymi rogami, a drugi w bardzo dobrym stanie. Więc pół na pół. :)
Trzecia paczka to będzie Blast z pudłem.