Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373453 razy)

Palyszkiewicz, Szekak, Tanatos, nekro, rapr i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1425 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 19:45:39 »
Jedno jest pewne - seria argentyńska ma świetną oprawę graficzną.
Po pierwszej zapowiedzi pomyślałem, że to początek włoskich klasyków.
Drugi tom zapowiada się również bardzo ciekawie. Zdradzicie jaki dokładnie materiał się tam znajdzie?

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1426 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 21:09:53 »
Joseph Bea - ale nie Vampirella Archives?

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1427 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 21:26:42 »
Josep Maria Bea y Font, najczęściej podpisywany jako Josep Bea.

Najsłynniejszy jego komiks: Historias de taberna galactica.

Poniżej trzy stroniczki wyrwane z kontekstu;) Każda strona to przygoda więc trudno się zdecydować. Bea w pewnym momencie przestał rysować, malować, tworzyć. Kilka lat temu czytałem z nim wywiad w hiszpańskiej prasie, powiedział: co miałem do zrobienia to zrobiłem, nic lepszego nie przychodzi mi do głowy a byle czego robić nie chcę.

Wieeelkim szacunkiem darzy autorów z takim podejście! Cześć i chwała:)

https://www.facebook.com/mandiocapl/posts/pfbid02EBGboCqJw4hVUTK5kkuN9tDHot5mFAdU2NgxwTfTk4GJdraiqbFYUkCUSjKKVdVwl


Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1428 dnia: Pn, 03 Kwiecień 2023, 19:47:43 »
Widzę, że faktycznie niewiele osób zna Josepa Beę! Tym bardziej czuję potrzebę wydawnia serii mistrzów komiksów, których jakimś cudem u nas pominęto.

Bea słynął z tego, że komiksy rysował jak chciał, pojęcie "kreski" funkcjonowało w innym znaczeniu niż powszechnie przyjęte w polskim komiksowie;)

Facet zmieniał styl jak kameleon, wyprawiał cuda na kiju.

Podobnie jak Dino Battaglia wyprzedział epokę i jak to z wizjonerami bywa, na jego pomysłach kasę skoili naśladowcy. Sęk w tym, że chociaż od 30 lat JMByF nie tworzy komiksów one ciągle są wydawane i co rusz czytamy recenzje jakie świeże, jakie odkrywcze...a to często historie z naprawdę długą brodą.

Słowem, przyzwyczajamy Was do tego Mistrza i spokojnie sobie ustawiamy w grafik. Damy Wam kilka miesięcy abyście poczuli głód jego komiksów;)

https://www.lambiek.net/artists/b/bea_jose.htm

https://www.flickr.com/photos/mutantskeleton/albums/72157629417556110/


Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1429 dnia: Wt, 04 Kwiecień 2023, 16:59:29 »
Bartek, co z tym Raportami Brodecka co to miały do was wrócić?
Sprawa aktualna?
Od dziś tak!
Wreszcie są! Mamy je!
Żeby jednak nie było, że my po okładkowej a zaraz po 250 na allegro czy olx.
To wystawimy je w formie zestawu:
- komiks
- torba drelichowa z grafiką Prosiaka
- zakładka preorderowa (trzy zostały po dodruku) + niespodzianka
- wysyłka w cenie.
230PLN.
Trzy zestawy. I naprawdę koniec nakładu.
Niestety, pododbnych zwrotów nie mamy w przypadku "Zakazanego portu". A dodruku tego tytułu w 2023 nie przewidujemy.
PS. Wyślę dopiero po Świętach! Niestety, jestem do Wielkiej Soboty w rozjazdach

https://mandioca.pl/pl/p/Raport-Brodecka-zestaw/923

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1430 dnia: Wt, 04 Kwiecień 2023, 17:00:47 »
Bierzcie, bo to miazgowy zestaw. :)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1431 dnia: Pt, 14 Kwiecień 2023, 11:59:53 »
Komunikat, jeden z zestawów nie zostanie odebrany, zatem wraca do puli! Raport Brodecka do wzięcia!

https://www.facebook.com/100046447715798/posts/pfbid08W1TduoUvVrqa4hZApAKGXMWUzaZ7X4w3iTXWdBGSSNaqPtNPP5RPtWLGd77rxpTl/

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1432 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 19:39:59 »
Za fb

Dawno nie było postów z cyklu #meldunekzpreorderowegofrontu

Ano wróciłem do nocnej pracy więc za dnia Mandioca śpi.

A więc tak, Dino Battaglia wyjdzie na 136 stronach, razem mamy 14 opowieści, gros to adaptacje (acz, nie wszystko!), z których najwięcej twórczości E.A. Poe.

Drugie tomy "Blasta" i "Alvara Mayora" w tłumaczeniu, lecz daty wydania jeszcze nie potwierdzam.
Slipcase albo etui (nie wiem, która nazwa lepsza) na "Blasta" już wyceniony, acz jeszcze w fazie projektowania. Robimy go dla 1/4 nakładu drugiego tomu.

"Shamisen" w tłumaczeniu". Premiera w sierpniu lub wrześniu. Widziałem wydanie francuskie (jednak nas ubiegli!) - CUDOWNE!
Oczu nie da się oderwać.

"Terapia grupowa" czyli najnowszy komiks Manu Larceneta również w tłumaczeniu.

Siłą rzeczy będą to cztery kolejne premiery 2023.
Mamy na tapecie jeszcze trzy tytuły. Ale tłumacze, redaktorka i grafik zarobieni więc nie będę ich irytować tym wpisem;)

Toczymy walkę o dwa tytuły z innymi wydawcami (hehe, licytacja trwa, daliśmy już ostatnie słowo), zobaczymy co się uda wyrwać.

Jesteśmy na Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 zatem będzie okazja do obejrzenia "YE" i "Krwi barbarzyńcy".


Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1433 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 21:16:58 »
Alvar zmieści się w 3 tomach?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1434 dnia: Pn, 17 Kwiecień 2023, 21:56:03 »
Zmieści.
Dokładnie tyle zapowiadaliśmy.


Offline LukCook

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1435 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 16:35:48 »
Odebrałem najnowszą przesyłkę ze sklepy wydawnictwa (https://mandioca.pl/).

Jakość pakowania zdecydowanie niższa liga, daleko od standardów prezentowanych przez LiT, NSC czy Gildię.

Dostałem dwa komiksy zapakowane w karton (nie pudło) i jedną warstwę foli, dość luźno trzymającą zawartość. Na szczęście bez uszkodzeń i tytuły (YE i Krew Barbarzyńcy) prezentują się wybornie.

Po wydawnictwie wydającym tak wyborne tytuły, spodziewałbym się lepszej jakości pakowania. Strach pomyśleć o grubszych tomach (nadchodzący Blast 2). Lepszej czyli prawdziwe pudełko kartonowe plus trochę więcej folii.







Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1436 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 18:46:49 »
No właśnie jestem przerażony co będzie z Blastem 2, bo zamierzam kupić w wydawnictwie z pudłem na oba tomy. A Mandioca ma deal z ekipą, która zna się na pakowaniu jak ja na wydarzeniach z sąsiedniej galaktyki.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1437 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 18:47:20 »
Stosujemy patent wzięty od Kboom (Kuba, Natalia, pozdrawiamy!) polegający na zawijaniu w poduszeczkę folii, która jest szeroka na 50 cm więc pozwala na stworzenie poduszki grubszej niż zwijanie trzech wartw folii dookoła. Efekt? Używamy mniej folii ale mamy grubszą warstwę DLATEGO NIE MASZ OBITYCH KOMIKSÓW ale i tak chciałeś się przyczepić;)


Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1438 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 18:57:50 »
Startujemy z preorderami Dino Battagli "Opowieści grozy".
Mamy dyskusję ws okładki. A Wy, którą wybieracie:
1. Trupy
2. Duch

https://www.facebook.com/mandiocapl/posts/pfbid0rK2HjGSyvZ4pfgBFF6DRyGgB3cJrqEjwd6tHewxJwRa2nPKCZP48CeL3LMeFNTZPl

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1439 dnia: Cz, 20 Kwiecień 2023, 19:01:27 »
Oczywiście statek z duchem:)