Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373234 razy)

jahred666, Sikor, LukCook i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline hansior

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1365 dnia: So, 25 Luty 2023, 13:18:03 »
Tu się zgodzę. Kwestia gustu. Ja mam inne podejście do wydanych komiksów niż większość. W sumie nie chce mi się pakować w kolejne kłótnie z tego powodu. Ale forum od tego jest - od wyrażania własnych opinii.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Luty 2023, 14:32:49 wysłana przez hansior »

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1366 dnia: So, 25 Luty 2023, 13:43:58 »
Znowu - o co ci chodzi? Bo chyba jednak nie o grubość tomu. Że Larcenet nie zrobił komiksu jak "Pan Żarówka"? Co ma do tego polski wydawca Larceneta?

Offline hansior

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1367 dnia: So, 25 Luty 2023, 14:33:21 »
Usunąłem to, co napisałem, żeby nie angażować się w kolejną kłótnię. Daj spokój, parsom.

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1368 dnia: Śr, 01 Marzec 2023, 22:27:59 »
Cytuj
Dziękujemy za pytania nt planów wydawniczych na 2024. Jeszcze mamy czas na ostateczne wybory. Obecnie mamy potwierdzonych jeszcze 8 tytułów na ten rok i 4 w schyłkowej fazie negocjacji na rok 2024. A czytamy ze 20 komiksów na raz więc jeszcze do konkretów droga daleka.
Natomiast tak, będzie znowu trochę Brazylii. I to w przeróżnych odsłonach.
Argentyńskie klasyki na razie dostaną wolne (ale wrócą!) więc Alacka Sinnera, El Eternauty czy Basury szukajcie u innych wydawców (a kręcą się koło nich!).
Będą komiksy 600-stronicowe, będą wypasione wydania, będą zeszyciki. Będzie czarno-biało, będzie żarówiasto.
W wielu przypadkach, tradycyjnie już, debiuty na polskim rynku wydawniczym. W dwóch, to nawet wstyd, że dopiero teraz.
Słowem, zabawa w szukanie, wybieranie trwa w najlepsze!

Offline Alexandrus888

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1369 dnia: Śr, 01 Marzec 2023, 23:16:11 »
Ciekawszy jest ten wpis:
Cytuj
Ilekroć wydaje mi się, że to już ostatnia prosta na trasie poszukiwań komiksów natykam się na kolejne pokłady skarbów.

Od paru dni mam w głowie kilka genialnych klasyków. Autorzy w PL niewydani!
Trzej. Rysowanie niesamowite, dwaj faceci wyprzedzali epokę o dekady.
Aż prosi się stworzyć serię i wydać po jednym komiksie każdego z nich. Można zaczekać aż wyda się sześć najbliższych komiksów i przerzucić forsę na te cuda... Ale żal czekać!

Czego brak? Wyjątkowo nie czasu lecz kasy. Ok. 24 000 PLN.

Co polecacie? Crowdfunding? Który? Krajowy czy Kickstarter?

Piszcie! Nie znamy się na zbieraniu forsy, do tej pory mieliśmy swoją, ale chyba idealny czas nastał na przyspieszenie.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1370 dnia: Cz, 02 Marzec 2023, 08:43:47 »
Prosta sprawa: na 2023 wszystkie umowy podpisane, na 2024 (pierwsze półroczne) praktycznie też; a trafia się okazja bo po długich poszukiwaniach, praktycznie w tym samym czasie ujawnili się właściciele praw do kilku klasyków europejskiego komiksu.
Autorzy wybitni, u nas niewydawani do tej pory.

Mandioca to mały biznes, a spadkobiercy czekać nie chcą, pewnie zaproponują komuś innemu prawa, ale to my wykonaliśmy robotę w poszukiwaniu materiałów odpowiedniej jakości itp, itd. Żal zostawiać to innemu wydawcy, a jak wiecie, rynek ramot jest u nas spory i ciągle ma się dobrze.

Stąd szukamy finansowania i dorzucenia do puli dwóch z trzech pierwszych tytułów do serii.

Offline Brvk

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1371 dnia: Cz, 02 Marzec 2023, 09:25:41 »
Z rezerwą podchodzę do sformułowań "autorzy wybitni, u nas niewydawani do tej pory".

Offline wujekmaciej

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1372 dnia: Cz, 02 Marzec 2023, 10:09:05 »
Z rezerwą podchodzę do sformułowań "autorzy wybitni, u nas niewydawani do tej pory".

Zwłaszcza, że tych niewydanych u nas już bardzo mało zostało ;)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1373 dnia: Cz, 02 Marzec 2023, 10:18:43 »
Panowie, niewiedza nie jest zaletą, lecz wadą. Nie ma co się z nią obnosić.

Offline holcman

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1374 dnia: Cz, 02 Marzec 2023, 10:25:37 »
Zwłaszcza, że tych niewydanych u nas już bardzo mało zostało ;)

Tak, tylko jakieś setki nazwisk. Do machnięcia w dwa miechy :-)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1375 dnia: Cz, 02 Marzec 2023, 10:32:29 »
Choćby z 1001 comic you must read before you die ile w Polsce wyszło? Chyba nawet nie połowa tak na oko. To fajna lista, jest tam na przykład Castle Waiting ;)

Offline Martin Eden

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1376 dnia: Cz, 02 Marzec 2023, 10:43:52 »
Nie no, kaman, Elemental ostatnio wyskoczył z autorem od El Cid i gościu na planszach zamiata.
Mamy Guido Crepaxa w ogóle chyba u nas niewydanego (?).
Co chcę powiedzieć to to, że jestem pewien, że autorów jest jeszcze dużo.

Możemy dyskutować, ile jeszcze zniesiemy tych komiksów, które redefiniują gatunek, absolutnych arcydzieł itd., bo śledząc narrację niektórych wydawców, to mam wrażenie, że w 2022 to były tylko takie, ale faktem jest, że autorów to jeszcze trochę jest. A nawet jeśli już są znani u nas, to z ich katalogu prac znamy zaledwie wycinek.

Mandioca nie jest anonimowa. Jak coś nie pójdzie, to będziemy ścigać autora za trzy lata w studiu mundialowym :) . Nie znam się na kickstoperach, ale jestem otwarty na propozycje od firmy. U mnie to zależało by chyba więcej od terminów wydania (oby nieodległych).

Offline Sędzia

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1377 dnia: Cz, 02 Marzec 2023, 10:44:42 »
Choćby z 1001 comic you must read before you die ile w Polsce wyszło? Chyba nawet nie połowa tak na oko. To fajna lista, jest tam na przykład Castle Waiting ;)

Napisałeś to bez cytatu i teraz holcman będzie mógł udać, że nie widział i się nie wypowie.  ;)

Już się sprawa wyjaśniła:

Cytuj
Wydawnictwo Mandioca
Miłe Ludzie, odzew bardzo dobry. Pojawił się chętny do inwestycji. Człek obeznany w komiksach jak trza, przekazałem nazwiska autorów i po dwóch pierwszych zdecydował się nas wesprzeć.
Co dalej? Tłumacze poznają zaraz znaczenie słowa pressing, które bardzo lubię w swojej drugiej pracy. Pan grafik się ucieszył, pani redaktor niekoniecznie bo roboty ma w pierony.
Ale jedziemy z koksem!
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Marzec 2023, 10:50:22 wysłana przez Sędzia »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1378 dnia: Cz, 02 Marzec 2023, 10:50:37 »
Mamy Guido Crepaxa w ogóle chyba u nas niewydanego (?).

Crepaxa było kilka tytułów wydawnych przez jakieś dziwne wydawnictwo. Nawet w Empiku to kiedyś czytałem.

Offline Alexandrus888

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1379 dnia: Cz, 02 Marzec 2023, 10:52:34 »
Ludki z komiksowa mają wielkie serca i głębokie kieszenie ;D
No to czekać tylko na zapowiedzi!