Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373283 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1155 dnia: Pn, 07 Listopad 2022, 23:22:41 »
Odebrałem właśnie z paczkomatu. :)






Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1156 dnia: Pn, 07 Listopad 2022, 23:56:04 »
Wygląda ślicznościowo. Tylko ten font na okładce dziwny, m.in. przecinki za bardzo przypominają kropki, a B wygląda jak 6 albo G, przez co "niebo" wygląda jak "niego".
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1157 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 08:02:54 »
To wygląda na zabieg artystyczny - niektóre litery pisane cyrylicą.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Nephilim

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1158 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 11:28:47 »
Odebrałem właśnie z paczkomatu. :)
Kurczę, ja zamówiłem w Gildii gdzie zawsze było wszystko szybciej, czasami nawet szybciej niż u samego wydawcy a tym razem zero sygnału, że album gotowy do dobioru :(((

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1159 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 18:15:04 »
To wygląda na zabieg artystyczny - niektóre litery pisane cyrylicą.

W sumie tak pomyślałem, jak spojrzałem, gdzie się dzieje akcja, ale że nie znam cyrylicy, to rzuciłem okiem i niestety nie zauważyłem, że tam mają takie B. Widzę też, że we włoskim wydaniu jest na okładce chyba ten sam font (tylko jakby litery są tam bliżej siebie). Więc OK, ale i tak ten font jest dla mnie jakiś dziwny (jedne litery zaokrąglone, inne nie).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1160 dnia: Śr, 09 Listopad 2022, 21:26:08 »
Ruszył preorder na Ocean miłości, cena okładkowa to 125zł
https://mandioca.pl/pl/p/Ocean-milosci-przedsprzedaz/919
Cytuj
Ruszamy z preorderami. SZYBKIMI bo tylko do końca miesiąca!
"Ocean miłości" - Lupano/Panaccione.
224 strony, 215x290 mm, oprawa twarda, papier kredowy, druk kolorowy.
Rabat 30%.
Prezent: tym razem magnes z okładką z książki. Idealnie pasuje. Zawsze będziecie mogli zaśmiać się w duchu ilekroć sięgniecie do lodówki i przypomną się Wam przygody Madame i Mensieur:)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1161 dnia: Śr, 09 Listopad 2022, 21:26:28 »
Nr 32 w katalogu:
Ocean miłości - Lupano/Panaccione

224 strony, oprawa twarda, druk kolorowy, papier kredowy, 215x290 mm.

Rabat: 30% (87,5 PLN)

Przedsprzedaż od teraz do 29.11
https://mandioca.pl/pl/p/Ocean-milosci-przedsprzedaz/919

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1162 dnia: Śr, 09 Listopad 2022, 21:41:07 »
A magnesik duży będzie?

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1163 dnia: So, 12 Listopad 2022, 22:24:43 »
A co Mandioca sądzi na temat tego tytułu? Przygody Kapitana Torrezno.


Wygląda to trochę dziwnie, ale i intrygująco. Streszczenie fabuły jest bardziej niż zachęcające.Historia rozpisana jest na cykle i raczej do publikacji w pojedynczych tomach.
https://www.zonanegativa.com/las-aventuras-del-capitan-torrezno-deeneim-la-satira-nunca-fue-tan-epica/

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1164 dnia: So, 12 Listopad 2022, 23:04:25 »
Magnesik - w poniedziałek napiszę, nie pamiętam tych wymiarów.

Kapitan Torrezno - mam jeden z tomików, nie czytałem jeszcze, wygląda odlotowo. Nazywa się Babel. Niestety, poza tym, że to ważna sprawa na rynku hiszpańskim wiem tyle co z lektury mądrych krytyków.

Na razie mamy komfort psychiczny pt. Komiksy wybrane na rok do przodu więc pewnie Kapitanem Torrezo zajmę się już w Nowym Roku.

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1165 dnia: Pn, 14 Listopad 2022, 21:32:07 »
Dobra zaraz pewnie dostanę od wydawcy status marudy, ale mam to już gdzieś. Mija ponad tydzień od poniższej wiadomości:

Cytuj
Ziemia, Niebo, Kruki - wydrukowane, zapakowane, jutro wyrusza do magazynu. Od piątku pakowanie preorderów. Po weekendzie pierwsze osoby dostaną komiksy :)

Tydzień od maila, który napisałem (adres maila dobry, bo zastosowałem się do przypisu z maila potwierdzającego zamówienie - "Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami bezpośrednio odpowiadając na tego emaila..."). A komiksów zamówionych hen hen dawno temu ani widu, ani słychu. Informacji żadnej.
Ja rozumiem, że moce przerobowe małe itd., ale jak widzę, że na 90% późniejsze zamówienia/preordery, gdzie były tylko Kruki już od tygodnia u innych, na Gildii status "24h", a ja czekam jak głupi na Blasta od 2 miechów to mnie strzela. Przecież tych preorderów to było pewnie bliżej 100, a nie 500. W sklepie Kultury Gniewu w sobotę wieczorem robiłem zamówienie na 12 komiksów, dziś o 11 info o wysłanej paczce. I przykład niemiarodajny, ale ukazujący różnicę w podejściu.

Teraz namawiacie do preorderów z magnesem. I faktycznie fajny jest (dużo lepszy niż zakładki, które są ładne ale nieprzydatne). Koszt 14 zł (przesyłka vs zamówienie np. z Gildii) akceptowalny, ale przez powyższe totalnie mi się go i kolejnych preorderów odechciewa. Zawsze jak jest możliwość staram się wspierać bezpośrednio wydawców/autorów, ale jest jakaś granica frajerstwa, zamawiając z Gildii już bym miał wszystko u siebie, a Blasta i Wędrowca dawno przeczytane.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1166 dnia: Pn, 14 Listopad 2022, 22:07:40 »
Cześć,

10.11 dostaliśmy informację od obsługującej nas od listopada firmy, że wszystkie wysyłki wysłano. Proszę o kontakt pod adresem sklep@mandioca.pl

Piszący te słowa - Bartek Rabij właściciel Mandioki - już od dawna nie zajmuję się logistyką. Obsługę poprzednią zmieniłem bo nawalała, a zamówień znacząco przybyło.

Oczywiście, sprawę musimy wyjaśnić.

Za kłopot przepraszam. W ramach przeprosin dorzucimy coś z solidnym rabatem albo jakiś gratis.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1167 dnia: Pn, 14 Listopad 2022, 22:19:29 »
A jak tam magnesik? Poniżej czy powyżej 15 centymetrów?

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1168 dnia: Wt, 15 Listopad 2022, 18:35:45 »
Cześć,

10.11 dostaliśmy informację od obsługującej nas od listopada firmy, że wszystkie wysyłki wysłano. Proszę o kontakt pod adresem sklep@mandioca.pl

Piszący te słowa - Bartek Rabij właściciel Mandioki - już od dawna nie zajmuję się logistyką. Obsługę poprzednią zmieniłem bo nawalała, a zamówień znacząco przybyło.

Oczywiście, sprawę musimy wyjaśnić.

Za kłopot przepraszam. W ramach przeprosin dorzucimy coś z solidnym rabatem albo jakiś gratis.

Obsługująca firma to chyba Best Comiks - bo od takiej firmy otrzymałem paczkę z komiksami Mandioki i jestem …. Zaskoczony. Bardzo niemiło dodam.

Best Comiks - to jeśli się nie mylę , hurtownia zajmująca się dystrybucja komiksów. To znaczy ze powinna ogarniac całkiem dobrze wysyłanie produktów jakimi są książki, ktore są dużo warte i trochę ważą…

Otrzymałem paczkę z 3 komiksami z czego jeden komiks to dość obszerny i ciężki Blast( + 4 tomy zeszytowki Barras)
Wszystko to zostało zapakowane w tekturę falista , taka najcieńsza jednowarstwowa ….  Blast oczywiście przyjechał obity z każdej strony .

Nie robię z tego wielkiego Halo i nie chce mi się zajmować tematem reklamacji , ale …. Są pewne granice. I firma która zajmuje się dystrybucja komiksów chyba powinna ogarnąć temat trochę lepiej.

Online donT

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1169 dnia: Wt, 15 Listopad 2022, 19:19:39 »
Nigdy nie bylem w stanie zrozumiec dlaczego ludzie zala sie publicznie na stan zakupionego przedmiotu, a jednoczesnie ignoruja mozliwosc reklamacji. Nie chce Ci sie? Twoja strata.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.