Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373296 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Online Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1140 dnia: So, 05 Listopad 2022, 13:42:34 »
Jeśli wydawnictwo odkryło, że przesadzili z marżą i wypada dać prezent tym, którzy zapłacą z góry, to na przyszłość polecam dłużej przysiąść nad excelem i np. wydłubać niższą cenę. Gadżety niewiele pomogą na zagrożenie skurczenia rynku, niższe ceny - na pewno tak.
A jeśli wydawnictwo odkryło, że dając gratis więcej ludzi kupi komiks bezpośrednio od nich, zatem odpadną prowizje dla pośredników które pokrywają koszt dodatków przy zakupie bezpośrednio od nich, to może dalej robić dodatki dla prenumeratorów?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline tuco

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1141 dnia: So, 05 Listopad 2022, 14:22:53 »
A jeśli wydawnictwo odkryło, [...]
zapewne tak właśnie było.

Przecież te gratisy są dodawane tylko w sklepie wydawcy, jak kogoś je nie interesują to kupuje gdzie indziej?

A po drugie czy w Gildii czy bezpośrednio u Mandioci cena jest identyczna, więc w czym problem? Te gratisy nie powodują podwyżki cen, więc nie wiem skąd ta debata?

W niczym problem, wydawca zdaje się pytał nas "co wy na to?", więc naiwnie sądziłem, że chce poznać również moje zdanie (jako czytelnika jego komiksów), a tu chodziło, by ucałować go w pupcię.

@tuco - pewnie nie słyszałeś o nas, ale my tak już 5 lat naciągamy;)
może nie pierwszy, bo mam parę Waszych komiksów, ale...

Czasem warto wyjąć kij z dupy nim się na kogoś wjedzie bez sensu.

...mam nadzieję, że ostatni.

PS.
nigdzie nie napisałem, że ktoś kogoś naciąga.
« Ostatnia zmiana: So, 05 Listopad 2022, 14:37:07 wysłana przez tuco »

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1142 dnia: So, 05 Listopad 2022, 15:28:15 »
@tuco  za ostro Ci odpisałem. Przepraszam za formę.

Chciałem napisać "z tyłka";)

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1143 dnia: So, 05 Listopad 2022, 15:42:55 »
Gdy widzę na stronie coś takiego jak "Przdsprzedaż", to zastanawiam się jakie kwiatki znajdę w komiksach. Litości!
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1144 dnia: So, 05 Listopad 2022, 15:50:51 »
Czasem warto wyjąć kij z dupy nim się na kogoś wjedzie bez sensu.

Medice, cura te ipsum

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1145 dnia: So, 05 Listopad 2022, 16:51:06 »
Wam to nic nie pasuje, ja pierdykam. Cena identyczna, a tu komentarze o podwyżce xd

A może po prostu mają chęci i poświęcając jakiś drobny % z zarobku starając się uatrakcyjnić pre-ordery?

Ale udajesz, że nie wiesz, że te dodatki są płatne? Nikt ich za darmo nie robi. Jeśli wydawnictwo ich koszt odejmuje od swojej marży to może również odjąć od swojej marży taką kwotę, żeby komiks był tańszy. To jest dokładnie analogiczna sytuacja. I nikt tu nikogo nie krytykuje, zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi takie dodatki lubi, ale najeżdżanie na kogoś, że ma odmienną opinię to absurd. Tak, ja w obecnych czasach bym wolał żeby komiksy były wydawane jak najbardziej budżetowo, aby były jak najtańsze. Oczywiście jakość powinna być zachowana (korekta, nieprześwitujacy papier, szycie), ale to tyle, żadnych wodotrysków. Taka jest moja opinia, podobnie jak tuco jak widzę, którą kulturalnie wyraził na publiczne pytanie, co się o tym myśli. Już pomijam nieszczęsny kij w dupie, ale gadanie, że "wam to nic nie pasuje" to też absurd. Nie nic, tylko jakaś jedna konkretna decyzja, przeciwna decyzja by pasowała. Nie rozumiem, wszyscy mają mieć takie samo zdanie i wszystkim wszystko ma pasować? Chyba definicją forum jest dyskusja, a nie zgadzanie się ze wszystkim. Fajnie by tylko było zachować kulturę.

Offline Castiglione

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1146 dnia: So, 05 Listopad 2022, 17:01:31 »
A może po prostu mają chęci i poświęcając jakiś drobny % z zarobku starając się uatrakcyjnić pre-ordery?
No i o to ludziom chodzi, że woleliby, żeby ten drobny % był po prostu odjęty od ceny komiksu w preorderze zamiast dorzucania jakiegoś badziewia. Osobiście też bym wolał.

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1147 dnia: So, 05 Listopad 2022, 17:13:14 »
Gdy widzę na stronie coś takiego jak "Przdsprzedaż", to zastanawiam się jakie kwiatki znajdę w komiksach. Litości!

Za wiele językowych kwiatków w komiksach Mandioki nie znajdziesz, bo robi dobrą robotę.
Ale skoro już poprawiamy, to litości nie będzie, wybacz - przed "jakie" powinieneś postawić przecinek.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1148 dnia: So, 05 Listopad 2022, 17:31:28 »
Złapałeś mnie! Przecinki zjadam na śniadanie, gdy babole w tekście do mnie krzyczą. :)
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1149 dnia: So, 05 Listopad 2022, 23:27:36 »
No i o to ludziom chodzi, że woleliby, żeby ten drobny % był po prostu odjęty od ceny komiksu w preorderze zamiast dorzucania jakiegoś badziewia. Osobiście też bym wolał.

Hipokryzja level hard. Wybaczcie ale w tej sprawie nie odstąpię nawet na krok, śledząc pewną dwulicowość w Waszej ocenie. Ale na spokojnie. Zacznijmy od początku, jeżeli masz takie oczekiwania. Jest multum sklepów w Polsce (wydawnictw), które oferują swoje komiksy w identycznej cenie jak np. Gildia. Do pre-orderów nie dodają żadnych gratisów. Dlaczego tam nie masz odwagi napisać takiego zdania? A zrzeknijcie się kilku % z marży i sprzedawajcie taniej ! Mandioca prowadzi taką politykę od lat, mają stałych klientów, pre-ordery się sprzedają więc dalej kontynuują swoje pierwotne założenia.

Ale udajesz, że nie wiesz, że te dodatki są płatne? Nikt ich za darmo nie robi. Jeśli wydawnictwo ich koszt odejmuje od swojej marży to może również odjąć od swojej marży taką kwotę, żeby komiks był tańszy. To jest dokładnie analogiczna sytuacja. I nikt tu nikogo nie krytykuje, zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi takie dodatki lubi, ale najeżdżanie na kogoś, że ma odmienną opinię to absurd. Tak, ja w obecnych czasach bym wolał żeby komiksy były wydawane jak najbardziej budżetowo, aby były jak najtańsze. Oczywiście jakość powinna być zachowana (korekta, nieprześwitujacy papier, szycie), ale to tyle, żadnych wodotrysków. Taka jest moja opinia, podobnie jak tuco jak widzę, którą kulturalnie wyraził na publiczne pytanie, co się o tym myśli. Już pomijam nieszczęsny kij w dupie, ale gadanie, że "wam to nic nie pasuje" to też absurd. Nie nic, tylko jakaś jedna konkretna decyzja, przeciwna decyzja by pasowała. Nie rozumiem, wszyscy mają mieć takie samo zdanie i wszystkim wszystko ma pasować? Chyba definicją forum jest dyskusja, a nie zgadzanie się ze wszystkim. Fajnie by tylko było zachować kulturę.

Nie wiem co takiego niekulturalnego zobaczyłeś w mojej poprzedniej wypowiedzi, aczkolwiek masz prawo do swojej oceny i nie mam zamiaru w to ingerować. Natomiast popada w śmieszność sytuacja kiedy wydajesz na oba wydania Prapradziadka ponad 4 stówy, a nagle wyjeżdżasz po latach do jednego z wydawnictw że mogliby sprzedawać taniej. Tylko dlatego że wykazują inicjatywę w swoim sklepie i proponują swoim stałym klientom pewne gratisy. Ile taki gadżet może obniżyć cenę? 5 zł na sztuce? No faktycznie to gigantyczna różnica przy miesięcznych zakupach. Z wypowiedzi Wydawcy wynika jednoznacznie jakimi założeniami się kieruje. I kwestie finansowe mają raczej drugoplanowe znaczenie. Kup sobie komiks x (Mandioci) na gildii, tam masz możliwość dołączenia do zamówień y innych komiksów, a i za wysyłkę nie będziesz musiał płacić, bo łatwiej będzie osiągnąć próg darmowej dostawy... Same oszczędności...

Absurdem jest najeżdżanie na kogoś bo oferuje więcej niż jedną możliwość zamówienia danego komiksu. Tobie nie pasuje wizja Wydawnictwa? Ok, nikt do tego nic nie ma. Kupuj gdzieś indziej w identycznej cenie. Ale wylewanie żalów po latach, jest moim zdaniem wysoce niesmaczne. Nikt tutaj nikogo do niczego nie zmusza. Mandioca nie zmieniła z dnia na dzień pewnych zasad, a wręcz przeciwnie trzyma się ich od samego początku. Osobiście jestem wysoce zirytowany czytając takie komentarze. Od osoby, która funkcjonuje w środowisku komiksowym od wielu, wielu lat.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1150 dnia: So, 05 Listopad 2022, 23:36:10 »
Cytuj
Hipokryzja level hard. Wybaczcie ale w tej sprawie nie odstąpię nawet na krok, śledząc pewną dwulicowość w Waszej ocenie. Ale na spokojnie. Zacznijmy od początku, jeżeli masz takie oczekiwania. Jest multum sklepów w Polsce (wydawnictw), które oferują swoje komiksy w identycznej cenie jak np. Gildia. Do pre-orderów nie dodają żadnych gratisów. Dlaczego tam nie masz odwagi napisać takiego zdania? A zrzeknijcie się kilku % z marży i sprzedawajcie taniej ! Mandioca prowadzi taką politykę od lat, mają stałych klientów, pre-ordery się sprzedają więc dalej kontynuują swoje pierwotne założenia.

Ale ja nie mam żadnych oczekiwań, niech każdy wydawca wydaje jak chce, chyba mocno nadinterpretujesz moje wpisy. Wydawca zapytał o zdanie, tuco swoje wyraził, został za nie zjechany, a ja jako że mam podobne to chciałem ten punkt widzenia trochę podbudować. Mandioca wydaje jak chce, ja większość ich komiksów kupuję, nie w przedsprzedaży bo dodatki nie są mi potrzebne. Gdyby bonusem w przedsprzedaży była niższa cena, to bym kupował w przedsprzedaży, myślę że dla wydawcy to może być cenna informacja zwrotna. I nie wiem gdzie tu odwaga, każdemu wydawcy bym napisał swoją opinię gdyby o nią zapytał.

Absurdem jest najeżdżanie na kogoś bo oferuje więcej niż jedną możliwość zamówienia danego komiksu.

Ale dlaczego według ciebie wyrażenie opinii jest najeżdżaniem? Tego nie jestem w stanie pojąć.

A Hieronim to już w ogóle zupełnie inna sprawa, bo jednocześnie na rynku jest dostępne wydanie budżetowe Wody Sodowej. Gdyby go nie było i jednocześnie wydawca by sprzedawał tą drogą wersję w swoim sklepie z jakimiś dodatkami i gdyby zapytał o opinię to również bym napisał, że zamiast dodatków wolałbym niższą cenę.
« Ostatnia zmiana: So, 05 Listopad 2022, 23:45:42 wysłana przez ukaszm84 »

Offline Castiglione

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1151 dnia: Nd, 06 Listopad 2022, 08:34:42 »
Hipokryzja level hard. Wybaczcie ale w tej sprawie nie odstąpię nawet na krok, śledząc pewną dwulicowość w Waszej ocenie. Ale na spokojnie. Zacznijmy od początku, jeżeli masz takie oczekiwania. Jest multum sklepów w Polsce (wydawnictw), które oferują swoje komiksy w identycznej cenie jak np. Gildia. Do pre-orderów nie dodają żadnych gratisów. Dlaczego tam nie masz odwagi napisać takiego zdania? A zrzeknijcie się kilku % z marży i sprzedawajcie taniej ! Mandioca prowadzi taką politykę od lat, mają stałych klientów, pre-ordery się sprzedają więc dalej kontynuują swoje pierwotne założenia.
Nie wiem, masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem, czy o co chodzi?

Jeżeli dwa sklepy oferują ten sam produkt w tej samej cenie, ale jeden sprzedaje sam komiks, a drugi komiks + załatwia do niego jakiś dodatek (i jak zrozumiałem z wypowiedzi Mandioki nie pierwszy z brzegu śmieć, tylko trochę się bawią, żeby je załatwić), to logiczne jest, że ten drugi ponosi jakiś dodatkowy koszt. Jeżeli nie podnosi ceny, to znaczy, że obniża swój zarobek - od kilku stron kilka osób próbuje ci wytłumaczyć, że w obecnych czasach (kiedy np. inny wydawca rezygnuje z obwoluty w dodruku, bo za drogo wychodzi) woleliby, żeby darowali sobie ten dodatek, a zachętą do kupienia w przedsprzedaży była lekko obniżona cena samego komiksu (o tyle samo ile obecnie mają kosztów załatwienia tych dodatków, więc nikt nie żąda, żeby obniżali marżę).

Wystarczająco prosto już napisałem, czy jednak dalej jestem na tyle odważny i dwulicowy, żebyś się oburzał?

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1152 dnia: Pn, 07 Listopad 2022, 20:18:34 »
Cytuj
Larcenetowe ogłoszenia.
- JUŻ OFICJALNIE możemy się chwalić: wydamy najnowszy komiks Manu Larceneta pt. Terapia grupowa.
Komiks ekstremalnie trudny do przygotowania (wydajemy integral składający się z trzech tomów). Roboty jest przy nim więcej niż Raporcie Brodecka i dwóch Blastach pospołu!
Komiks zdumiewający formą artystyczną!
Francuz pokazał, że potrafi WSZYSTKO!
Na pokładzie witamy nowego tłumacza - Pawła Łapińskiego.
- BLAST t 2 będzie miał etui. Raraku i Bartek coś tam móżdżą nad jego zabójczym wyglądem. Dostępne będzie tylko w sklepie Mandioki, na targach i sklepach komiksowych (trzech?).
https://www.facebook.com/mandiocapl/posts/pfbid0YrShmDGuTtW37qUMtE3As7NFi2xKPbFNQY2qqcaZCkaacwsk9mDbYhLuKBXWqMHGl



Każdy z 3 tomów ma około 50 stron, więc integral na 150
https://www.bedetheque.com/serie-68029-BD-Therapie-de-groupe.html
https://www.dargaud.com/bd/therapie-de-groupe







« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Listopad 2022, 20:28:51 wysłana przez Konrad »

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1153 dnia: Pn, 07 Listopad 2022, 20:33:01 »
O kurde, chcem!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1154 dnia: Pn, 07 Listopad 2022, 20:53:34 »
To jednak imponujące z jaką lekkością Larcenet operuje różnymi stylami graficznymi.