Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 373383 razy)

Michał, LukCook, adamarluk, Jaszczu (+ 1 Ukrytych) i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1065 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 16:26:45 »
Potwierdzam, ja zazwyczaj zamawiam z mandioki wszystko w preorderze i odbieram przy okazji imprez. Ostatnia wysylke mialem od nich ze dwa lata temu pewnie. ;D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1066 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 16:44:55 »
Zamiast krakać na forum wystarczy do nas napisać i jakoś się umówić na przekazanie komiksów podczas imprez czy coś  jeszcze innego;)

Raczej nie ma z nami problemów w tej kwestii.

Niejedna osoba odebrała Blasta i Wędrowca podczas emefki. Jesteśmy też umówieni w sobotę w Gliwicach, zatem...da się.
Hmm...no dobra. Jeszcze jest szansa, że pojadę na Gliwice z kumplem. Akurat w sobotę miałem iść do pracy, ale może ogarnę i zamiast płakać jak mała pizda na forum odbiorę sobie Blasta.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1067 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 17:04:55 »
To zobaczysz pewnie przekazanie komiksów, które mamy zamiar wydać w przyszłosci, jak już uporamy się z tymi, które zapowiadam w necie.

Mamy już umowy na wszystkie w 2023. Teraz oglądamy sobie kolejne nieco bardziej "turystycznie". Może wydamy je my, może inni wydawcy:)


ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1068 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 17:05:43 »
To zobaczysz pewnie przekazanie komiksów, które mamy zamiar wydać w przyszłosci, jak już uporamy się z tymi, które zapowiadam w necie.

@Death, wiesz co z tym zrobić potem na forum ;)

Offline muaddib

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1069 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 17:12:55 »
Jesteśmy też umówieni w sobotę w Gliwicach, zatem...da się.
Potwierdzam. Cieszę się, że nie zdecydowałem się na odbiór w Łodzi, bo jakbym dorzucił Blasta do toreb z komiksami to pewnie dziś leżałbym z przeciążonym kręgosłupem :)

Offline maxim1987

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1070 dnia: Śr, 28 Wrzesień 2022, 11:06:07 »
BLAST przeczytany (za jednym posiedzeniem!).
Rysunki klimatyczne, fabuła wciągająca (wg mnie świetny materiał na miniserial), jakość wydania fantastyczna.
Mimo wszystko jednak nie rozumiem tego całego hype'u związanego z tym tytułem. Ale i z po przeczytaniu Raportu Bodecka miałem podobne odczucia.

Offline Voitas

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1071 dnia: Pn, 03 Październik 2022, 13:27:39 »
Oglądałem Blasta na stoisku wydawcy w Gliwicach. Mega cegła, praktycznie jak jakiś omnibus. Graficznie też bardzo zachęcająco. Wskoczyło na listę zakupów.

Offline Alexandrus888

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1072 dnia: Pn, 03 Październik 2022, 13:39:52 »
A do tego leciutka w porównaniu do rozmiaru. Fajnego papieru użyli :)

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1073 dnia: Pn, 03 Październik 2022, 19:54:56 »
Zakazany Port

Od dziesięciu lat nie spotkałem się z takim komiksem, rzadko kiedy po lekturze brakuje mi słów aby odpowiednio ubrać swoje odczucia. Przepięknie narysowany komiks, z pewnością wyróżniający się na tle innych. Mięciutka, delikatna kreska. Powiewna niczym firanka przy porannym wietrzyku. Momentami niezwykle precyzyjna, w innych skupiająca się na detalach, pojedynczych elementach. Podobnie jest z tłem, raz odzwierciedla miejsce akcji, by za moment skupić się na uczuciach bohaterów, a resztę pozostawić pustą.

Problem z moją oceną zaczyna się przy scenariuszu, w połowie tomu istnieje wysokie ryzyko przejrzenia głównej intrygi. Jeden z bohaterów, znacząco zmienia swoje zachowanie (w nieco wątpliwy i naiwny sposób). Delikatnie pisząc od czapy, przez co z jednej strony jesteśmy mega zaskoczeni, z drugiej odnosimy wrażenie iż jesteśmy blisko rozwiązania supła. Przyznaję że towarzyszyło mi w tym momencie rozczarowanie.

Literacko komiks stoi na niewyobrażalnie wysokim poziomie. Niektóre cząstki powieści bardziej przypominają lekturę wierszy, niż historii obrazkowej. Jest tego nadspodziewanie dużo, a Zakazany Port nie należy przecież do najcieńszych tomików. Dzięki temu jesteśmy świadkami nawiązania głębokiej relacji pomiędzy głównymi bohaterami. I jest to rzecz niezwykła.

Opowieść o miłości.

Próba odnalezienia siebie w rzeczywistości.

Odkrywanie świata.

To klucze Zakazanego Portu, walk i pojedynków jest tu stosunkowo niewiele. Czy mi to przeszkadzało? Absolutnie nie !

Wracając do początku, mam pewien problem z oceną. Z jednej strony miałem przyjemność poznać jeden z być może najbardziej wyjątkowych albumów w życiu, z drugiej odnoszę wrażenie graniczące z pewnością że można było delikatnie inaczej poprowadzić los głównego antagonisty i zdecydowanie opóźnić jego drugie oblicze.

Starając się jednak być uczciwym wobec siebie i Was, gorąco polecam forumowiczom, którzy tego komiksu jeszcze nie czytali (póki jeszcze jest). 8/10

Offline burberry

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1074 dnia: Pn, 03 Październik 2022, 20:57:23 »
Zachęcająca recenzja, na szczęście mój egzemplarz czeka na rozpakowanie i lekturę ;)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1075 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 23:04:22 »
"Przepowiednia pancernika" Zerocalcare już niedługo zostanie wrzucona do preorderów.
Wydamy ten komiks tak samo jak "Zakazany port" czyli w formacie 17x26 cm, w oprawie miękkiej ze skrzydełkami.
Komiks trójkolorowy.
Preordery będą szybkie, zatem bądźcie zwarci i gotowi (będzie to zarazem test całkiem nowego sklepu i jego obsługi - stary jest już do dupy, wiemy!).
Zakładka od Łukasza Mazura.
32. wydanie w katalogu wydawnictwa.
W odwiecznej wojnie okładek twardych z miękkimi będzie więc remis: 16 - 16;)

http://www.zerocalcare.it/

Offline martin685

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1076 dnia: Pt, 14 Październik 2022, 08:00:32 »
A co z Ziemią Niebem i krukami, premiera zapowiadana na wczoraj, ale wciąż wisi preorder na stronie wydawcy.

Offline kubisz

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1077 dnia: Pt, 14 Październik 2022, 08:42:24 »
A premiera nie jest 18.10.2022?

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1078 dnia: So, 15 Październik 2022, 13:20:41 »
Uwaga, uwaga!

Dwa ogłoszenia.

Pierwsze, sklep przez najbliższe 48h nie będzie działał (tzn. do poniedziałku). Testujemy przejście na nową platformę. Zatem w niedalekiej przyszłości ma być lepiej i łatwiej.
Detal przenosimy (urósł nam ten sklep a jak wiecie mamy "normalne prace" więc ostatnio wydłużył się czas oczekiwania na realizację zamówień, czas naprawić i tą niedogodność) do nowego, zewnętrznego podmiotu, tego samego, który obsługuje nas hurtowo.


Drugie, Ziemia, Niebo, Kruki ciągle wisi więc spodziewamy się jej dopiero na Targi Książki w Krakowie, 27.10
Bardzo Was przepraszamy, tym razem  nie my, to oryginalny wydawca;)

Co za tym idzie, nie ogłaszamy jeszcze daty premiery "Przepowiedni pancernika" aby nie kumulować chaosu.

Kolejny komiks - "Un ocean d'amour" Lupno i Panaccione.
Naszym zdaniem sztos kalibru "Życia i czasów Charliego Chan Hock Chye" czy "Raportu Brodecka". Tylko w drugą stronę, bo pozytywny;)

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1079 dnia: So, 15 Październik 2022, 14:30:06 »
Kolejny komiks - "Un ocean d'amour" Lupno i Panaccione.
Naszym zdaniem sztos kalibru "Życia i czasów Charliego Chan Hock Chye" czy "Raportu Brodecka". Tylko w drugą stronę, bo pozytywny;)

Fajna zapowiedź. Widzę, że komiks w całości niemy.
Dla leniwych kilka pierwszych stron do zobaczenia tutaj:
https://www.bdgest.com/preview-1592-BD-un-ocean-d-amour-recit-complet.html
Na Goodreads wysoka średnia 4.36 i 4.4 na Bedetheque
https://www.goodreads.com/book/show/23388706-un-oc-an-d-amour
https://www.bedetheque.com/serie-44836-BD-Un-ocean-d-amour.html