Autor Wątek: Wydawnictwo Lost In Time  (Przeczytany 396749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eyeless

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1215 dnia: Cz, 16 Luty 2023, 17:07:25 »
Poza tym jak coś rzadko się pojawia to te nieliczne sytuacje tworzą okazję dla spragnionych wyrażenia swej opinii.

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1216 dnia: So, 18 Luty 2023, 20:03:58 »
W marcu wyjdzie też Wąż i kojot
https://www.bedetheque.com/serie-80412-BD-Serpent-et-le-coyote.html
Cytuj
🔥🔥ZAPOWIEDŹ🔥🔥
W marcu duet Matz & Xavier zabiorą nas do 1970 roku, aby opowiedzieć o eksperymentalnym programie ochrony świadków.🕵️‍♂️
------------------------
Stany Zjednoczone w 1970 roku. Joe jest niegroźnie wyglądającym starszym facetem, który jeździ wozem kempingowym po wielkich pustyniach amerykańskiego Zachodu. Tylko że Joe tak naprawdę nie jest taki niegroźny. To były mafioso, a nie świętoszek, za jakiego moglibyście go wziąć. Joe jest pierwszym świadkiem koronnym w historii, królikiem doświadczalnym biorącym udział w programie ochrony świadków, zwanym WITSEC, który znajduje się w fazie eksperymentalnej. Ma zeznawać przeciwko byłym wspólnikom, którzy próbują go zlikwidować, zanim się stawi na rozprawie sądowej. To sprawia, że jest trochę spięty i podejrzliwy wobec każdej napotkanej osoby.
Carl, szeryf federalny zajmujący się jego ochroną, nie jest zbyt zachwycony, że przydzielono mu to zadanie. Rola niańki byłego gangstera nie jest czymś, o czym myślał, wstępując do policji. Dla niego taki typ jak Joe powinien gnić w więzieniu albo wąchać kwiatki od spodu, a nie cieszyć się wolnością na koszt podatnika. Czy WITSEC, który ma za cel położyć kres zorganizowanej przestępczości, okaże się skuteczny i przetrwa próbę z pierwszym eksperymentalnym „klientem”, który jest, delikatnie mówiąc, nieprzewidywalny? Co jeśli ten „klient” jest gorszy niż gangsterzy, których ma pomóc posłać za kratki?
------------------------
Podstawowe informacje:
👉Tytuł: Wąż i kojot
👉Tytuł oryginalny: Le Serpent et le Coyote
👉Scenariusz: Matz
👉Rysunki i kolory: Xavier
👉Tłumaczenie: Jakub Syty
👉Redakcja: Marcin Grabski
👉Korekta: Agata Bogusławska
👉Skład: Piotr Margol
👉Liczba stron: 152
👉Format: 240 x 320 mm
👉Oprawa: twarda
👉Papier: kredowy
👉Druk: kolor
👉Wydawnictwo: Lost In Time
👉Wydawca oryginalny: Le Lombard
👉Data wydania: 23 marca 2023 r.
👉Cena okładkowa: 115 zł
👉ISBN-13: 978-83-67270-31-1










Offline Brvk

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1217 dnia: So, 18 Luty 2023, 20:56:45 »
Okładka mnie nie przekonuje, ale rysunki bardzo fajne. Przypominają mi Vance'a. A scenarzystę znam z serii Zabójca, bardzo fajnej, szkoda, że przerwanej. Chyba wezmę.

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1218 dnia: Nd, 19 Luty 2023, 15:24:30 »
Okładka mnie nie przekonuje, ale rysunki bardzo fajne. Przypominają mi Vance'a. A scenarzystę znam z serii Zabójca, bardzo fajnej, szkoda, że przerwanej. Chyba wezmę.

Przerwanej ? Ciekawe dlaczego.


Taurus i wszystko jasne

Offline michał81

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1219 dnia: Nd, 19 Luty 2023, 16:04:19 »
Ciekawe czy LiT byłby chętny na przejęcie niektórych tytułów europejskich po Taurusie takich jak Zabójca, Orbital czy Urban, których raczej oni nie są zainteresowani kontynuacją.

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1220 dnia: Nd, 19 Luty 2023, 19:54:24 »
@michał81
Zastanawiałem się właśnie niedawno nad Zabójcą, bo Netflix ogłosił, że w listopadzie wychodzi film na podstawie tego komiksu i to w reżyserii samego Davida Finchera. Jeśli będzie sukcesem to lepszego momentu na powrót tej serii już chyba nie będzie.
https://www.imdb.com/title/tt1136617/

Tylko w jaki sposób? Podstawowa seria ma 13 albumów i chyba jedyna możliwość to wydanie cyklami w 3 tomach - 1-5 (około 286 stron samego komiksu), 6-10 (około 270 stron) i 11-13 (około 162 strony).
https://www.bedetheque.com/serie-532-BD-Tueur__10000.html

Trochę wątpię czy LIT byłoby tym zainteresowane. Takich grubasów jeszcze nie wydawali, okładkowa byłoby pewnie pod 200zł i kiedyś już wspominali, że na razie nie chcą wchodzić w długie serie.

Dodatkowo w ostatnich latach zaczęła wychodzić kontynuacja, która ma już 4 albumy i następne są już pewnie w drodze.
https://www.bedetheque.com/serie-68276-BD-Tueur-Affaires-d-etat.html

Nie wiem czy ktoś oprócz Egmontu w obecnych czasach byłby w stanie zaryzykować. Do tej pory widzę pierwsze 4 tomy wciąż dostępne w Gildii

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1221 dnia: Nd, 19 Luty 2023, 20:20:15 »
Cytuj
🔥🔥ZAPOWIEDŹ🔥🔥
Marcowe zapowiedzi wieńczy "Ta, która mówi" – komiks poświęcony Malinalli, która została tłumaczką Hernána Cortésa.
------------------------
Losy oddanej w niewolę córki kacyka, która stała się jedną z najważniejszych kobiet w historii.
XVI wiek. Malinalli jest córką wodza jednego z ludów w Ameryce Środkowej. Wkrótce po śmierci ojca zostaje sprzedana i trafia jako niewolnica do innego plemienia. Pracuje w polu, a jej ciało służy do zaspokajania chuci jej pana.
Pewnego dnia na horyzoncie pojawiają się wielkie okręty Hiszpanów pod dowództwem Hernána Cortésa, obsesyjnie pożądającego złota. Konkwistador dostrzega, jak cenne są umiejętności językowe Malinalli, i dziewczyna zostaje jego tłumaczką, ułatwiając mu podbój tych ziem. To jednak również ona odważy się wypowiedzieć słowo wzbronione ówczesnym kobietom: „nie”.
Komiks wykracza poza legendę La Malinche – opowiada historię młodej, niedoświadczonej dziewczyny, którą często przerasta przebieg wydarzeń i która jawi się przede wszystkim jako postać o bardzo ludzkich, bliskich nam cechach.
------------------------
Podstawowe informacje:
👉Tytuł: Ta, która mówi
👉Tytuł oryginalny: Celle qui parle
👉Scenariusz: Alicia Jaraba
👉Rysunki: Alicia Jaraba
👉Kolory: Alicia Jaraba
👉Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc
👉Redakcja: Marcin Grabski
👉Korekta: Izabela Rutkowska
👉Skład: Piotr Margol
👉Liczba stron: 216
👉Format: 215 x 290 mm
👉Oprawa: twarda
👉Papier: offsetowy
👉Druk: kolor
👉Wydawnictwo: Lost In Time
👉Wydawca oryginalny: Bamboo Édition
👉Data wydania: 23 marca 2023 r.
👉Cena okładkowa: 110 zł
👉ISBN-13: 978-83-67270-30-4
#frankofonyzlostintime #lostintimepl #wydawnictwolostintime #taktóramówi #aliciajaraba #malinalli





« Ostatnia zmiana: Nd, 19 Luty 2023, 20:22:41 wysłana przez ukaszm84 »

sum41

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1222 dnia: Nd, 19 Luty 2023, 20:48:21 »
Tematu Indianami z A. Poludniowej zawsze malo wiec trzeba brac

Offline Midar

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1223 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 19:21:53 »
Ależ ten najnowszy Toppi jest pięknie wydany (format, papier, czerń). A rysunki Mistrza 15/10.

Offline freshmaker

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1224 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 19:23:01 »
gdzie kupiłeś?

Offline Midar

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1225 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 19:26:11 »
Odebrałem dzisiaj na Gildii.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1226 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 20:57:48 »
A to nie tak samo wydany jak poprzednie tomy?

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1227 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 21:02:46 »
@michał81
Zastanawiałem się właśnie niedawno nad Zabójcą

Ten Zabójca to jest fajny w 1 tomie. Może jeszcze częściowo drugim. Potem już coraz gorzej. Piąty już ledwo wymęczyłem i po lekturze całość poleciała na sprzedaż. Można przeczytać, ale to nic nie wnosząca pozycja.

Offline Midar

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1228 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 21:28:31 »
A to nie tak samo wydany jak poprzednie tomy?
Tak samo, ale ten jest najgrubszy i pierwsze trzy miałem z Amazonu, a teraz dostałem nowe treści.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1229 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 21:39:09 »
A, bo już myślałem że jakiś upgrade zrobili, papier podmienili, drukarnię zmienili, czy co.