Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 551685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hans

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #180 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 23:10:41 »
Zaraz, zaraz.
Album kosztował stówkę. Wydawca zdecydował się na wydruk, po czym jak otrzymał towar to wrzucił post o tym, że wyglada on w porządku, ale daleko mu do offsetu.
Zawsze będzie daleko, ale jak już drukuje się dla klientów komiks to nawet cyfrę można zamówić lepszą, zwłaszcza w tej cenie.
Nie był to tytuł dla mnie, ale liczyłem na dodruki innych pozycji. Jednak jak mają być one wątpliwej jakości - którą to jakość neguje sam wydawca - to wygląda to bardzo kiepsko i nieprofesjonalnie.

Offline misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #181 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 23:51:44 »
Zawsze będzie daleko, ale jak już drukuje się dla klientów komiks to nawet cyfrę można zamówić lepszą, zwłaszcza w tej cenie.
Nie można. strasznie nieprofesjonalnie się zachowujesz imputując zawyżone kalkulacje kosztów i nakładów.

Offline Hans

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #182 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 01:31:50 »
Można.
W firmie w której pracowałem - duże międzynarodowe konsorcjum, zajmowałem się kontaktem z dostawcami usług na potrzeby marketingu.
Drukowałem na poszczególne kraje, regiony czy nawet miasta dla klientów katalogi oraz foldery. W ciągu tylko jednego roku Naliczyłem ich prawie 400 (różnych edycji) i uwierz mi, że doskonale znam europejskie koszta wydruków w offsecie oraz cyfrze w dziesiątkach konfiguracji. Znam tez doskonale jakości poszczególnych typów druków, ale ok.
Nie powinienem zaglądać do cudzej kieszeni, ale wolałbym aby kolejne inicjatywy na które czekam były dalekie „wyglądanie w porządku” tylko spełniały moje oczekiwania jako konsumenta.

Offline Murazor

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #183 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 06:08:34 »
Dawac te Opowiesci z Essex! ;) ale na twardo, nie zadne polsrodki

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #184 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 06:47:51 »
Znam tez doskonale jakości poszczególnych typów druków, ale ok.

No właśnie. Powiedz coś więcej, bo mnie ten temat frapuje. Ostatnio printem się zajmuję sporadycznie, i czasem jest to cyfra. Technologia niby idzie do przodu a mi się nie zdarzyło nie marudzuć na efekty. Skoro robisz tego dużo, jak Twoim zdaniem jakość najlepszych cyfr ma się do offsetu?


Also.: Te Czary Zjary to w końcu na cyfrze zrobili?

Offline Hans

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #185 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 08:54:28 »
Nie ma się w żaden sposób. Offset daje zawsze najwyższą jakość druku. Jednak czas oczekiwania jest dłuższy, a koszty przygotowania materiałów do druku są wysokie.
Ale można na cyfrze podciągać uzyskane efekty poprzez np wykorzystanie lepszej jakości papieru. Takie HP indygo ogarnia arkusze do gramatury 350 a rodzaj zastosowanego materiału ma spore znaczenie. Ważne jest też aby drukarnia cyfrowa używała odpowiednich materiałów eksploatacyjnych. Więc jak już się oszczędza czasami na przygotowaniu materiałów do druku (różnica w kosztach przygotowania druku cyfrowego a offsetowego) warto dorzucić kilka dukatów do lepszego papieru - efekt może być powalający.
Oczywiście nie pisałem o jakości materiałów, przyjmuję że jest ona bardzo dobra.
Tak jak wspominałem, liczę na dodruki kilku pozycji, ale chciałbym aby posiadały one odpowiednią jakość a nie „wyglądały w porządku”. Nie idźcie drogą oszczędności, ma być extra bez dwóch zdań.
« Ostatnia zmiana: Wt, 24 Wrzesień 2019, 08:59:25 wysłana przez Hans »

Offline pokia

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #186 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 09:07:29 »
Są maszyny przemysłowe taki jak HP Indigo, których jakość często nie jest do odróżnienia od druku offsetowego. Do tego jest to druk tani.

No ale nie przekładamy tego na cenę gotowego produktu.
To, że Timof sam przyznaje, iż jakość jest inna to mi się podoba. Gorzej by było gdyby puszczał ściemy.

Offline LordDisneyland

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #187 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 02:19:20 »
Na EssexCounty i ja czekam, ale chyba w końcu kupię w oryginale, chciałbym to mieć na półce, nim się dekada skończy.

I cieszy ten Donżon. To będzie chyba jedna z premier tego roku- no, chyba że się rozczaruję setnie.
,, - Eeeeech.''

Offline nori

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #188 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 07:17:56 »
Ja już nie mogę się doczekać, wczoraj przyszedł mail:

"Twoje zamówienie zostało wysłane.
Zostanie dostarczone za pośrednictwem firmy Poczta Polska.
--
Cichy Robot Timofa
"

Zamówiłem pakiet: dodruk jedynki + dwójka, mam nadzieję, że oba tomy wyruszyły w drogę.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Koalar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #189 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 14:39:24 »
Do mnie dotarło. Druk szału nie robi. Nie mam jak porównać z normalnym wydaniem, więc tym bardziej zawierzam Timofowi, że naprawdę szału nie ma. Nic to. Coś tam można poprawić (np. zmienić drukarnię) i dodrukowywać.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Midar

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #190 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 00:12:27 »
Do mnie dotarło. Druk szału nie robi. Nie mam jak porównać z normalnym wydaniem, więc tym bardziej zawierzam Timofowi, że naprawdę szału nie ma. Nic to. Coś tam można poprawić (np. zmienić drukarnię) i dodrukowywać.
Tak, jak piszesz „szału nie ma”, wydany porządnie, ale jakość plansz...(ech). Ale i tak się cieszę, zacząłem czytać i po dwóch  godzinach byłem zmęczony od śmiechu.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #191 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 00:15:52 »
Ciekawe jak wypadają w porównaniu z pierwszym wdaniem - może taki urok tego komiksu. Essex na szczęście jest czarno-białe, więc czekam.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #192 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 10:30:38 »
Właśnie była listonoszka z Czarami zjarami. Wiecie co? Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale przeglądałem kiedyś raz w księgarni ten komiks i on chyba był na takim normalnym offsecie, a teraz jest śliski. Dobrze pamiętam czy coś bredzę? I pamiętam też (to akurat dość dobrze), że nie podobał mi się wtedy druk (tak jak mi się nie podoba druk w Audubonie i Artemizji). Jakoś tak te plansze wyglądały średnio... I teraz było info, że druk cyfrowy i drugie wydanie wygląda gorzej. No to ja właśnie przeglądam i mi się podoba. Chyba wygląda nawet lepiej niż w pierwszym wydaniu, bo papier śliski i lepiej to wyszło. Wygląda jak akwarelki na śliskim papierze. Dobre kolory. Naprawdę ładnie.
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Wrzesień 2019, 10:32:30 wysłana przez Death »

Offline arczi_ancymon

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #193 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 12:38:07 »
Na normalnym jest, aczkolwiek papier papierem, ale mi się ten komiks rozkleił w trakcie czytania, więc z drukiem z pewnością było coś nie teges.

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #194 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 20:53:21 »
Moim zdaniem kreda w Czarach komiksie to profanacja, niemniej w pierwszym wydaniu okładka mi się odkleiła.

Tymczasem apropos innego komiksu, czyli Donjon, Zeniut już bedzie niekompletny bo 7 tom w styczniu wraz z nową podserią Donjon Antipodes.