Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552304 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1875 dnia: So, 11 Luty 2023, 13:08:22 »
No nawet w tym co zacytowałeś napisałem, że smuci mnie (mnie - moja ocena) brak pokory. I to jest moja ocena, bo czyja ma być, skoro ja to piszę? Nadal nie rozumiem - wolałbym żeby ludzie przykładali więcej uwagi do jakości tego, co robią i smuci mnie, że tego nie robią, tylko upubliczniają cokolwiek, bo dzisiaj jest to banalnie łatwe. Teraz napisałem innymi słowami dokładnie to samo co wcześniej. Ty za to w pierwszym poście napisałeś, że "każdy ma prawo nagrywać" (tak, każdy ma i powinien mieć takie prawo), a w kolejnym poście piszesz, że ja sugeruję, "że nie powinien". Czy ma prawo i czy powinien to są dwie zupełnie różne rzeczy. Nie sugeruję, tylko piszę na wprost, że moim zdaniem każdy dzielący się swoją twórczością z szerszym gronem powinien zadbać o jakość tej twórczości. Ale to, że według mnie powinien, nie znaczy, że zabraniam albo chciałbym zabraniać mu wypuszczać coś na żenująco niskim poziomie.

Offline Rodrigues

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1876 dnia: So, 11 Luty 2023, 14:28:15 »
Z tego co kojarzę, to główny cel kanału jest taki, żeby prezentować sposób wydania i przykładowe plansze. Mnie to pasuje. Czasami oglądam te filmiki i pomagają mi one w podjęciu ostatecznej decyzji zakupu.

Online Zwirek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1877 dnia: So, 11 Luty 2023, 14:35:29 »
@ukaszm84 Rozumiem co chcesz powiedzieć, ale dla mnie zabrzmiało to właśnie jak - jeśli nie umiesz zrobić tego profesjonalnie, to nie upubliczniaj. Może wykazuję zbytnią wrażliwość, bo wiem, że taka ocena może zniechęcić inne osoby do nagrywania. Według mnie to dobrze, że dzisiaj nagrywanie i publikowanie jest takie proste, bo sporo osób, które teraz mają świetne kanały, zaczynała nagrywanie ziemniakiem, a w fonii było słychać co drugie słowo. Ale to właśnie wyjście do ludzi i zebranie jakiegoś tam niewielkiego nawet grona słuchaczy, pozwoliło im się przełamać, a potem poszło z górki.

Co do kanału Jarka, to konstruktywna krytyka jest tutaj jak najbardziej na miejscu, ponieważ Jarek prowadzi ten kanał już jakiś czas i otrzymywał wielokrotnie feedback co mógłby poprawić. Mimo to idzie w zaparte, jego wybór. Ale patrząc na to obiektywnie, lepiej żeby nagrywał jak nagrywa, niż żeby nie robił tego wcale, bo jest szansa że zainspiruje lub zachęci inne osoby, do założenia własnego kanału o komiksach. W końcu jeśli ten "niemerytoryczny" i "nieprofesjonalny" kanał zebrał taką publikę, a ja uważam, że zrobię to lepiej, to być może jest dobry pretekst do spróbowania samemu.

Offline Castiglione

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1878 dnia: Nd, 12 Luty 2023, 10:08:09 »
Z tego co kojarzę, to główny cel kanału jest taki, żeby prezentować sposób wydania i przykładowe plansze. Mnie to pasuje. Czasami oglądam te filmiki i pomagają mi one w podjęciu ostatecznej decyzji zakupu.
No ponoć to właśnie jest cel, a autor nie chce się zajmować recenzowaniem, ale jednocześnie na okrągło nagrywa recenzje, więc dla mnie to raczej taka wymówka.

Offline stempel

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1879 dnia: Nd, 12 Luty 2023, 13:24:40 »
No ponoć to właśnie jest cel, a autor nie chce się zajmować recenzowaniem, ale jednocześnie na okrągło nagrywa recenzje, więc dla mnie to raczej taka wymówka.
Po prostu jest to zgodne z słynna zasadą "nie chcę, ale muszę"

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1880 dnia: Nd, 12 Luty 2023, 13:28:01 »
K..., nie oglądajcie, zróbcie lepiej, albo cokolwiek. Coście się do gościa tak przyczepili? To jeden z niewielu pokazujących jak komiks wygląda i o to chodzi. Wydawcom sie nie chce  - chyba tylko Vesper nagrywa podobne filmiki.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1881 dnia: Nd, 12 Luty 2023, 13:49:36 »
K..., nie oglądajcie, zróbcie lepiej, albo cokolwiek.

Najgłupszy tekst, który gdyby się go trzymać eliminowałby prawie całą konstruktywną krytykę. Pamiętaj żeby się nie wypowiadać negatywnie o żadnym komiksie, filmie, czymkolwiek. Najpierw sam zrób lepiej.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1882 dnia: Nd, 12 Luty 2023, 14:13:32 »
"Profesjonalizm" tego kanału to jest ewenement swoją drogą. Koleś nie ma o komiksach żadnej wiedzy, do materiałów się nie przygotowuje, nie umie składnie wyrażać swoich myśli. Mnie zawsze smuci taki brak pokory jak ktoś uważa, że sama pasja (której w tym przypadku też specjalnie wiele nie widzę) wystarcza do robienia czegoś publicznie.

No, w ch... konstruktywna krytyka.
Porównanie do krytykowania komiksu z d... wzięte. Płacisz za to? Ktoś inny za to płaci? Koleś wciska te filmy gdzie popadnie?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1883 dnia: Nd, 12 Luty 2023, 14:22:12 »
A to można krytykować tylko coś za co się płaci? I to, co zacytowałeś to jest konstruktywna krytyka, choć bez podawania przykładów. Piszę co według mnie robi źle, nie obrażam go jako człowieka, odnoszę się tylko do jego publicznej działalności.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1884 dnia: Nd, 12 Luty 2023, 14:32:01 »
To napisz mu to w komentarzach, na nie wałkujesz temat pod nieobecność zainteresowanego.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1885 dnia: Nd, 12 Luty 2023, 14:36:00 »
Kolejny zajebisty argument, idź napisz Dufaux, że ci się jego komiks nie podoba zamiast pisać na forum. A nie, zapomniałem, jak się płaci to można. Chyba, że się z biblioteki wypożycza, to wtedy nie wiem. Z mojej strony koniec, bo to przebija wszelkie granice absurdu już.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1886 dnia: Nd, 12 Luty 2023, 14:37:58 »
I znowu porównanie z d... wzięte.... Ty to masz ego...

Offline Pinto

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1887 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 14:51:52 »
Gościu z Timofa prezentuje podobny poziom do Marszanda z PCA - jego przerośnięte ego wyklucza jakąkolwiek krytykę ze strony klientów. A jak krytyka, to wiadomo: banik na FB.

Online stab

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1888 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 15:49:08 »
Ja z chęcią kupiłbym Vise tranzytową, ale nie dam za komiks 150 zł gdzie nie jest nawet minimalnie zabezpieczony (brak folii). Z ostatnim zamówieniem przyszedł mi Węgiel i Krzem, tak porysowany, że nie widzę sensu zamawiać w sklepie, jak mogę kupić używkę. Timof ląduje u mnie na czarnej liście razem ze Scream. Wychodzi za dużo dobrych komiksów, żeby wspierać takie "wydawnictwa".

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1889 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 16:05:06 »
A ja tam kupuję. Rezygnować np. z Paco Roci, Typexa czy "Donżona", bo nie ma folii?