Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552342 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lagroht

Z tego co się oriętuje to będzie to miał na swoim kanale Jaruś z "Lubię Komiksy" jak przeczyta, bo go już ma

Offline martin685

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1861 dnia: Pt, 10 Luty 2023, 20:46:37 »
Gość z tego kanału nie sygnalizuje tego na filmach ale dyskretnie dodaje tag #produktreklamowy pod ostatnimi "recenzjami" Timofa, Lost in Time czy Sideci więc wiarygodność raczej nie jest za wysoka...

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1862 dnia: Pt, 10 Luty 2023, 20:52:08 »
"Profesjonalizm" tego kanału to jest ewenement swoją drogą. Koleś nie ma o komiksach żadnej wiedzy, do materiałów się nie przygotowuje, nie umie składnie wyrażać swoich myśli. Mnie zawsze smuci taki brak pokory jak ktoś uważa, że sama pasja (której w tym przypadku też specjalnie wiele nie widzę) wystarcza do robienia czegoś publicznie.

Offline Castiglione

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1863 dnia: Pt, 10 Luty 2023, 22:46:20 »
(której w tym przypadku też specjalnie wiele nie widzę)
Kanał jest jaki jest, ale akurat tego bym mu nie odmawiał, bo chociażby same zbiory pokazują, że komiks to dla niego nie pierwszyzna i raczej nie od wczoraj siedzi w tym temacie.

Generalnie dawniej nawet trochę oglądałem jego filmy, ale z biegiem czasu zrobił się dla mnie irytujący i mam wrażenie, że w pewnym momencie za bardzo wjechały ambicje i jakieś wydumane oczekiwania odnośnie zasięgów, itp. Plus słaba merytoryka w końcu przeważyła, bo jednak z tych filmów niewiele się wyciągnie, chyba że faktycznie chce się tylko spojrzeć, jak dany komiks wygląda w środku.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1864 dnia: Pt, 10 Luty 2023, 23:01:55 »
Kanał jest jaki jest, ale akurat tego bym mu nie odmawiał, bo chociażby same zbiory pokazują, że komiks to dla niego nie pierwszyzna i raczej nie od wczoraj siedzi w tym temacie.

Generalnie dawniej nawet trochę oglądałem jego filmy, ale z biegiem czasu zrobił się dla mnie irytujący i mam wrażenie, że w pewnym momencie za bardzo wjechały ambicje i jakieś wydumane oczekiwania odnośnie zasięgów, itp. Plus słaba merytoryka w końcu przeważyła, bo jednak z tych filmów niewiele się wyciągnie, chyba że faktycznie chce się tylko spojrzeć, jak dany komiks wygląda w środku.

Chciałem sprawdzić czy coś się poprawiło i czy nie oceniam niesprawiedliwie - opis pod przedostatnim filmem:

Cytuj
Komiksy bardzo dobry, daje na dużo czasu na podziwianie i poznawanie historii która zmusza nas do obserwacja i  myślenie co jest czym :)

Więc, cóż, wymiękam. A pasję może i ma, nie wiem, napisałem tylko, że ja jej za specjalnie nie widzę.

Offline Castiglione

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1865 dnia: So, 11 Luty 2023, 00:58:13 »
Tak jak mówię treści i merytoryki kanału nie bronię.

Offline hansior

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1866 dnia: So, 11 Luty 2023, 06:20:59 »
Ja nie oglądam komiksów na YT. Nie chcę wiedzieć, jak komiks wygląda dopóki go nie kupię. Lubię niespodzianki, a paczki z komiksami to dla mnie swoisty prezent :)

Offline perek82

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1867 dnia: So, 11 Luty 2023, 09:45:29 »
Ja akurat ten kanał "śledzę" właśnie żeby obejrzeć, jak niektóre komiksy wyglądają. Głosu nie włączam. Dzięki temu niektóre komiksy (jak właśnie Visa) trafiają na listę. Niektórym wydawcom nie chce się przygotować kilku plansz dla sklepów, to mnie nie chce się szukać w necie i odpuszczam takie komiksy. No chyba, że właśnie ktoś mi pokaże i się spodoba.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1868 dnia: So, 11 Luty 2023, 10:17:38 »
O, to to - mam jak perek. I koleś tu dyskutowany pokazuje elegancko. Wynurzenia pseudorecenzentów i tak mnie nie interesują.
« Ostatnia zmiana: So, 11 Luty 2023, 10:19:34 wysłana przez parsom »

Offline Raveonettes

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1869 dnia: So, 11 Luty 2023, 10:31:40 »
Ja szybko odpuściłem ten kanał. Żadnych wartości dodatnich w tej nędzy nie widzę.

Offline Dracos

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1870 dnia: So, 11 Luty 2023, 11:09:50 »
Ja nie oglądam komiksów na YT. Nie chcę wiedzieć, jak komiks wygląda dopóki go nie kupię. Lubię niespodzianki, a paczki z komiksami to dla mnie swoisty prezent :)

Ale to znaczy że nie lubisz widzieć jak wygląda finalny produkt, (typu wielkość, papier, jak się prezentuje na żywo) czy też nawet przykładowe plansze cię nie interesują?

Offline hansior

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1871 dnia: So, 11 Luty 2023, 11:35:19 »
Ale to znaczy że nie lubisz widzieć jak wygląda finalny produkt, (typu wielkość, papier, jak się prezentuje na żywo) czy też nawet przykładowe plansze cię nie interesują?

Tylko sposób wydania. Fajnie jest być zaskoczonym wielkością lub rozmiarami. Takich drobiazgów, jak zaokrąglony lub kwadratowy grzbiet jest mnóstwo. Fajnie się ogląda prezent, jaki sobie sprawiłem. Ostatnio szczególną niespodzianką był Wypadek na polowaniu.
Jeśli chodzi o przykładowe plansze, to lubię je zobaczyć, żeby wiedzieć, czy spodoba mi się styl komiksu. Ale w żaden sposób nie oddadzą efektu na żywo. Swoją drogą to jest kamyczek do dyskusji o tym, czy komiks przejdą całkowicie w kierunku cyfrowych wersji.

Offline Zwirek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1872 dnia: So, 11 Luty 2023, 11:37:25 »
"Profesjonalizm" tego kanału to jest ewenement swoją drogą. Koleś nie ma o komiksach żadnej wiedzy, do materiałów się nie przygotowuje, nie umie składnie wyrażać swoich myśli. Mnie zawsze smuci taki brak pokory jak ktoś uważa, że sama pasja (której w tym przypadku też specjalnie wiele nie widzę) wystarcza do robienia czegoś publicznie.

Dostałeś aż 8 plusów pod tym postem. Sorry ale czy naprawdę dotarliśmy do momentu, gdzie aby nagrywać filmiki w Internecie, trzeba mieć licencję? I żeby nie było, nie bronię kanału ani jego autora, ale według mnie każdy ma prawo nagrywać co lubi i jak potrafi, najwidoczniej widzom to nie przeszkadza, bo kanał ma ponad 2k subskrypcji.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1873 dnia: So, 11 Luty 2023, 12:07:41 »

Dostałeś aż 8 plusów pod tym postem. Sorry ale czy naprawdę dotarliśmy do momentu, gdzie aby nagrywać filmiki w Internecie, trzeba mieć licencję? I żeby nie było, nie bronię kanału ani jego autora, ale według mnie każdy ma prawo nagrywać co lubi i jak potrafi, najwidoczniej widzom to nie przeszkadza, bo kanał ma ponad 2k subskrypcji.

Po pierwsze nie żadną licencję, tylko elementarne zadbanie o jakość tego, w czym się chce działać publicznie. W moim następnym poście wkleiłem przykład tej jakości, mnie to obraża jako potencjalnego odbiorcę i odbieram to jako całkowity brak szacunku. Po drugie czy ja gdzieś napisałem, że nie ma prawa albo chciałbym mu to prawo zabrać? On ma prawo robić, co chce, a ja mam prawo to oceniać.

Offline Zwirek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1874 dnia: So, 11 Luty 2023, 12:25:06 »
Nie chcę się czepiać słówek, ale odnosze się do tego zdania:
Mnie zawsze smuci taki brak pokory jak ktoś uważa, że sama pasja (której w tym przypadku też specjalnie wiele nie widzę) wystarcza do robienia czegoś publicznie.
W kontekście całej Twojej wypowiedzi, w tym zdaniu sugerujesz, że nie powinien tego robić publicznie, ponieważ nie spełnia standardów jakości. Problem w tym, że to jest Twoja ocena, ponieważ nie ma obiektywnych kryteriów oceny filmów na youtube, kiedy coś jest wystarczająco profesjonalne aby nadawało się być publicznym. Chyba, że za takie kryterium weźmiemy właśnie liczbę subskrypcji /polubień, ale wtedy okazałoby się, że nie masz racji.