Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552228 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Megatron

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1785 dnia: So, 24 Grudzień 2022, 12:45:31 »
Owszem, ale skrajności są potrzebne, żeby móc zdefiniować środek ;)

Mam nadzieję, że znając granicę autor podąży w stronę środka ;) Porównując z Donżonem, w którym rysunki też nie są realistyczne ani dopieszczone. Gdyby ktoś w dziadostwie zakrzyknął straż, to następnym kadrem by był policjant od frontu, z atrybutami przerysowanymi z wyszukiwań google, a pałka bez pokazania dłoni wychodziła z dolnej krawędzi kadru. W Donżonie przybiega stado zakutych w stal strażników na gęsiach. Sam bym tego nie wymyślił, a rysunek podrasowuje satyrę. Z miejsca przychodzą skojarzenia małpy stronk, zakuty łeb, czy głupi jak gęś. Rysunek dodaje do tekstu dodatkową treść, a nie jest dodany na siłę.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1786 dnia: So, 24 Grudzień 2022, 12:57:57 »
Jasne, bo Donżon to z założenia inny komiks. I nie porównuję Dziadostwa do Donżonu, to jest zupełnie inna liga przecież. To, że lubię Dziadostwo i nie przeszkadza mi jego styl nie oznacza, że będę go porównywał do najlepszych, a nawet do bardzo dobrych. W mojej topce na pewno go nie będzie, nawet w topce tylko polskich go nie będzie.

Offline Jaszczu

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1787 dnia: So, 24 Grudzień 2022, 13:26:57 »
Czytając "Dziadostwo" co drugą stronę kwiczę ze śmiechu właśnie dlatego, że jest to tak opowiedziane zarówno słowem jak i rysunkiem. Narysowanie tego estetyczną kreską np. przez Śledzia czy Leśniaka, zabrałoby tej historii 50% komizmu. Polecam czasem poczytać komiksy takimi jakie są, dać się porwać historii, a nie rozkiminiać cmokając ze znawstwem "Nie no, ludzie, co to ma być??? W Donżonie by to zrobiono tak i tak!" Ale też rozumiem, że kogoś taka estetyka odrzuca, bo ma za sobą przerobiony cały katalog Drawn & Quarterly i Fantagraphics, wszędzie był i wszystko widział. Ale też proszę sobie darować jakieś bajki o psuciu rynku, rozleniwieniu twórców, bo Timof wydał w nakładzie 200 egz. komiks, który na tym forum interesuje 3 osoby.

Offline Rodrigues

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1788 dnia: So, 24 Grudzień 2022, 14:00:17 »
Porównywanie tych komiksów nie ma sensu. To są 2 odrębne byty. Zresztą nikt nikogo nie zmusza do czytania. Skoro jesteśmy przy Kubie to z chęcią bym zobaczył jakiś jego nowy projekt w kolorze (poniższy przykład ze szorcika Gatunek)


Offline muaddib

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1789 dnia: So, 24 Grudzień 2022, 14:08:47 »
na tym forum interesuje 3 osoby
Cztery! Ja też lubię! A co do komiksów wydawanych przez Timofa to nie wszystko mi się podoba (większość portugalskich z jego oferty mi się nie podobała), ale doceniam jego odwagę w wydawaniu komiksów niszowych, z "nieoczywistych" rynków i przekraczających różne granice.

Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1790 dnia: So, 24 Grudzień 2022, 15:44:39 »
No z tym wyrobionym i charakterystycznym to bym nie przesadzał, To wygląda na "styl" osoby, które wcześniej nic nie rysowała, tylkonauczyła się ogarniac jakieś minimum na potrzeby komiksowania.

O widzę idealnie zdefiniowałeś styl swojego ukochonego Drnaso :) i tych innych amerykańskich "wielkich" gwiazd co w literaturze byliby za słabi to poszli w komiks. Lepiej bym tego nie oddał ;)
« Ostatnia zmiana: So, 24 Grudzień 2022, 15:46:43 wysłana przez Leyek »

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1791 dnia: So, 24 Grudzień 2022, 15:57:12 »
Nie żartujmy. Drnaso ma swój warsztat, co widać w kompozycji, konsekwencji i podstawowej znajomości anatomii. Każdy kto uczył się rysunku Ci to powie. A ta skrajna oszczednosc jest świadomym środkiem artystycznym, i to też widac.  Ale jestem ciekaw reszty przykładów. :)

Offline Megatron

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1792 dnia: So, 24 Grudzień 2022, 16:37:17 »
wszędzie był i wszystko widział.

Najlepiej komuś nawrzucać  ::) łatwiej wtedy nie zastanawiać się nad własną opinią, bo przecież po drugiej stronie siedzi ktoś nieważny. Pogadajmy o komiksach Timofa a nie o Nas.

Z innej beczki. Czemu porównanie z Donżonem nietrafne? Oba to komiksy, oba wydane przez Timofa więc zaakceptowane tą samą drogą. Że polski artysta to taki z przymróżeniem oka? Przerobiłem to jako stary boomer już w latach 90tych, gdzie recenzje polskich gier w Secret Service dostawały punkty za pochodzenie. Może czas na postęp?

Wynik 4/43 (wcześniej nie policzyłem Donżona 3) to bardzo skromny wycinek oferty. Tak samo 4/190 ogólnie zakupionych komiksów.

Miłych Świąt panowie i panie. Do następnego dziadostwa ;) !


Offline radioblackmetal

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1793 dnia: So, 24 Grudzień 2022, 17:32:29 »
Z tej sterty naliczyłem u siebie w kolekcji 13 sztuk.

Po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, że to jednak 15 tytułów. Wliczam w to także te,  które planuje kupić.

Zacząłem czytać "Z każdej strony" i po 2 czy 3 wywiadach nie zauważyłem w tekście jakiejś skondensowanej ilości literówek i błędów.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1794 dnia: So, 24 Grudzień 2022, 18:28:32 »
Jeszcze kupiłem kilkanaście komiksów Timofa z poprzednich lat: Portugalia, Oleg, Stolp (choć chyba to było wcześniej inne wydawnictwo), Dzienniki rosyjskie, Palestyna, Munch, Wyspa kobiet, Tysiąc sztormów, Bękarty Gai, Zbyt cool by dało się go zapomnieć, Kong the King, Strefa bezpieczeństwa Gorazde. Czyli 13 + 12. Kupiłem w 2022 r. 25 komiksów Timofa. To już wygląda lepiej. :)

Offline Jaszczu

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1795 dnia: So, 24 Grudzień 2022, 18:29:54 »
Najlepiej komuś nawrzucać  ::) łatwiej wtedy nie zastanawiać się nad własną opinią, bo przecież po drugiej stronie siedzi ktoś nieważny. Pogadajmy o komiksach Timofa a nie o Nas.
(...)


Miłych Świąt panowie i panie. Do następnego dziadostwa ;) !

Zaraz tam nawrzucać.  Daj Pan spokój, gadamy normalnie :)

Spokojnych Świąt!

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1796 dnia: So, 24 Grudzień 2022, 20:03:14 »
Ale też proszę sobie darować jakieś bajki o psuciu rynku, rozleniwieniu twórców, bo Timof wydał w nakładzie 200 egz. komiks, który na tym forum interesuje 3 osoby.

Może własnie dlatego ten komiks interesuje 3 osoby?

BTW skoro już dyskredytujesz opinie to przynajmniej nie staraj sie manipulować i nie sprowadzać tego do JEDNEGO przykładu, o którym zresztą napisałem wyraźnie, że widziałem gorsze. ;)


Offline mgmb

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1797 dnia: So, 24 Grudzień 2022, 20:05:45 »
Timof - zajebiste komiksy
2021 Aquaworld 2021 Komiksologos Pandemia 2022 Przygody Stacha i Janka. Skarb Amazonki 2022 Szczyl 1. Wschodnia wieża 2023 Marsz 2023 Przygody Stacha i Janka. Krwawy Lotos

Offline Jaszczu

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1798 dnia: So, 24 Grudzień 2022, 20:11:27 »
Bender, a jakieś lepsze widziałeś? Czytasz w ogóle te polskie komiksy? To "Dziadostwo" czytałeś czy oceniasz po przykładowych planszach? Ale szczerze odpowiedz mi proszę.

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1799 dnia: So, 24 Grudzień 2022, 20:13:54 »
@Leyek serio, jestem ciekaw tych innych przykładów, to ciekawsze niż złośliwostki ubierane w cudzysłów, lub przytyki Jaszczu do avatara ;)  BTW Jaszczu ale przynajmniej dobry rysunek ;)

EDIT
Nie czytam i oceniam po przykładowych planszach. Niestety nie mam zbyt wiele czasu i jeśli moge wybrac coś co bardziej mnie zacheca do kupna to właśnie robię. Podkreślam przy tym, że nie oceniam fabuły którą zachwlałeś, a wyłącznie rysunek, wiec pytanie nie do końca zasadne.

Jedyne z polskich jakie kupiłem które pamietam to Morze po kolana, Podgląd  i Będziesz smarzył sie w piekle

« Ostatnia zmiana: So, 24 Grudzień 2022, 20:17:16 wysłana przez Bender »