Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552518 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1560 dnia: Śr, 07 Wrzesień 2022, 16:42:03 »
Dziadostwo przygotowane pewnie w przeważającej częśći przez autora vs Donżon z tłumaczeniem, korektą, liternictwem (i jeśli dobrze pamiętam wydawane w koprodukcji).

Na bank to komiks Topora blokuje Donżona ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1561 dnia: Śr, 07 Wrzesień 2022, 16:44:12 »
Dziadostwo przygotowane pewnie w przeważającej częśći przez autora vs Donżon z tłumaczeniem, korektą, liternictwem (i jeśli dobrze pamiętam wydawane w koprodukcji).

Na bank to komiks Topora blokuje Donżona ;)

Taa, wydawnictwo, z którym współpracują przy koprodukcji zgłasza się do nich, że chcą już czwórkę a Timof na to, teraz nie możemy, Dziadostwo wydajemy.

Offline Megatron

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1562 dnia: Śr, 07 Wrzesień 2022, 20:13:40 »
Widzę sucharów już nikt nie ogarnia  ;) ale to fakt, wydają na masę "dziadostwa" a jedno z nich ma nawet taki tytuł ;) Ktoś i to pewnie kupi, lecz nie ja. 2022r zakończę u nich z zakupami na 100zł, a potem gdzieś przeczytam, że przyszły ciężkie czasy i to dlatego jest trudno wydawać.

Wydawcy mają swoje wymówki na przeciąganie które łykamy. Akceptacja materiałów w Japonii, a tutaj kooperacja. To nie my, to inni ;) Tylko co to za umowa która nie określa warunków takiej kooperacji. To tylko nawijanie makaronu na uszy.

Offline misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1563 dnia: Śr, 07 Wrzesień 2022, 20:50:42 »
Tylko co to za umowa która nie określa warunków takiej kooperacji. To tylko nawijanie makaronu na uszy.

Normalna - druk będzie wtedy, kiedy wszyscy kooperanci przygotują tłumaczenia i skład. Wtedy całość idzie do druku. Gdyż większość wie, że komiks to nie produkt spożywczy i nie trzeba się śpieszyć bo sparszywieje.

Offline Megatron

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1564 dnia: Śr, 07 Wrzesień 2022, 21:53:20 »
Nigdy bym się na takie warunki nie zdecydował, ale to nie moja firma i pieniądze.

Offline misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1565 dnia: Śr, 07 Wrzesień 2022, 22:37:58 »
Aha.

Online wujekmaciej

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1566 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 09:59:33 »
Czy ktoś czytał już Przy dźwiękach fado i chciałby się podzielić wrażeniami ?

Offline bibliotekarz

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1567 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 10:11:04 »
Dałem sobie już spokój z tym Donżonem. Kiedy rozniosły się pochwały jaki to dobry komiks to skończył się tom 1 i miało nie być dodruku. Kiedy zmienili zdanie i jednak zrobili dodruk 1 to skończył się 2. A 1 też miała taki fest dodruk, że zaraz nie było (WTF?). Tak więc pasuję. Koło pióra mi to już lata. Na uzupełnienie czeka kolejka serii, których wydawcy pilnują, by można je było skompletować.
Batman returns
his books to the library

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1568 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 10:27:50 »
Dałem sobie już spokój z tym Donżonem. Kiedy rozniosły się pochwały jaki to dobry komiks to skończył się tom 1 i miało nie być dodruku. Kiedy zmienili zdanie i jednak zrobili dodruk 1 to skończył się 2. A 1 też miała taki fest dodruk, że zaraz nie było (WTF?). Tak więc pasuję. Koło pióra mi to już lata. Na uzupełnienie czeka kolejka serii, których wydawcy pilnują, by można je było skompletować.

Swoją drogą to jest bardzo dobra seria, ale moim zdaniem przehajpowana, nie wybija się ponad wiele innych bardzo dobrych serii na naszym rynku.

Offline freshmaker

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1569 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 10:35:02 »
możesz podać przykłady tych serii? dla mnie donżon to wybitna seria, świetna parodia heroic fantasy i zbiór doskonałych rysowników i scenarzystów. drugiaj takiej na naszym rynku nie ma.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1570 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 10:44:02 »
możesz podać przykłady tych serii? dla mnie donżon to wybitna seria, świetna parodia heroic fantasy i zbiór doskonałych rysowników i scenarzystów. drugiaj takiej na naszym rynku nie ma.

Nie odnosiłem się do gatunku, jeśli tak to rozpatrywać to faktycznie ciężko, o inną podobną. Ale biorąc pod uwagę jakoś, to w mojej opinii, lepsze są na przykład Muminki, Buddy Longway, Nestor Burma, Jonathan. To tylko przykłady pierwsze z brzegu i nie twierdzę oczywiście, że Donżon jest słaby. Dziwi mnie tylko aż tak duży szał na niego.

Offline freshmaker

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1571 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 11:13:22 »
no tak ale to jak porównywać jabłka do gruszek. co mają muminki wspólnego z donżonem? to komiks i to komiks?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1572 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 11:31:46 »
no tak ale to jak porównywać jabłka do gruszek. co mają muminki wspólnego z donżonem? to komiks i to komiks?

OK, zgadzam się, ale to że Donżon nie ma konkurencji w swoim gatunku też nie oznacza, że jest wybitny. Dla mnie jest tylko bardzo dobry, nie miałem efektu wow podczas czytania, a podczas czytania tych wymienionych przeze mnie miałem.

Offline Szekak

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1573 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 11:44:37 »
A opiszesz efekt wow który miałeś przy muminkach? Dla mnie to czytadełko, choć niepozbawione uroku.
Piękno jest w oczach patrzącego.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1574 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 11:47:52 »
A opiszesz efekt wow który miałeś przy muminkach? Dla mnie to czytadełko, choć niepozbawione uroku.

A dla mnie najlepsza seria od wielu, wielu lat. Komentarze społeczne i ogólnie dotyczące rzeczywistości jakie tam są zawarte są aktualne cały czas, po tylu latach, może nawet bardziej. Więcej pisałem o tym gdzieś podczas premiery pierwszego tomu, dałem też Muminki na pierwsze miejsce mojego rankingu najlepszych komiksów zeszłego roku.