Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552493 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Komediant

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #945 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 20:45:02 »
No Timofowi też się wpadki zdarzały wcześniej, rzadko, ale sie zdarzały - Kroniki dyplomatyczne mają skopany druk (może to tylko mój egz bo nie widziałem marudzenia w momencie wydania), w Czarach Zjarach grzbiet odszedł mi od okładki - oba tytuły wydrukowane w tongraf, nie wiem gdzie drukowane było nowe wydanie Prosto z piekła, jakoś nikt nie wspomniał. Pierwsze wydanie też zresztą nie mialo materiałów najlepszej jakości.

Offline moai

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #946 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 21:02:54 »
nie wiem gdzie drukowane było nowe wydanie Prosto z piekła, jakoś nikt nie wspomniał.
BZGraf

Offline ryba

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #947 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 21:07:21 »
Jak ktoś woli zrezygnować z dobrej lektury...

Dlaczego od razu rezygnować? Odkładam lekturę w czasie. Będzie lepsze wydanie, to kupię i przeczytam. Mam dużo komiksów i jeszcze więcej dobrych książek czekających w kolejce do czytania :)

Offline p3rshing

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #948 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 22:23:55 »
Może jakiś dziwny jestem ale mi specjalnie nie przeszkadza jeśli wydane jest na miękko i się nie rozpada. WIęcej negatywnych emocji budzi we mnie dawanie grubej oprawy do cieniutkich komiksów. Daleko nie szukając można zobaczyć na wątek Taurusa i Undertakera. Okładka jest grubości samego komiksu. Chyba nieco szkoda mi miejsca na pólkach na trzymanie okładek.

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #949 dnia: Pn, 22 Marzec 2021, 12:00:00 »
Zmieniam zdanie i przepraszam za oskarżenia w stosunku wydawcy. Po tym jak pisaliście, że Timof trzyma poziom przy innych wydaniach postanowiłem kupić ostatnie Opowieści z Hrabstwa Essex dla kolegi na prezent. Dzisiaj odebrałem przesyłkę, komiks jest wydany solidnie, na ładnym papierze oraz cena, jak na takie wydanie jest bardzo przystępna.

Offline ryba

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #950 dnia: Pn, 22 Marzec 2021, 22:16:39 »
Zmieniam zdanie i przepraszam za oskarżenia w stosunku wydawcy. Po tym jak pisaliście, że Timof trzyma poziom przy innych wydaniach postanowiłem kupić ostatnie Opowieści z Hrabstwa Essex dla kolegi na prezent. Dzisiaj odebrałem przesyłkę, komiks jest wydany solidnie, na ładnym papierze oraz cena, jak na takie wydanie jest bardzo przystępna.

To tylko dowodzi, że jak chcą to potrafią. Widać z Prosto z Piekła nie chcieli.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #951 dnia: Wt, 23 Marzec 2021, 11:41:19 »
Po prostu zrobili wam na złość, wydali ten komis na papierze trzeciej klasy, kserowany na kończącym się tonerze, klejony klejem biurowym, przygotowali popcorn i teraz czytają jak się pienicie. Taki mają sposób spędzania wolnego czasu.

Offline ryba

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #952 dnia: Wt, 23 Marzec 2021, 15:19:44 »
Po prostu zrobili wam na złość, wydali ten komis na papierze trzeciej klasy, kserowany na kończącym się tonerze, klejony klejem biurowym, przygotowali popcorn i teraz czytają jak się pienicie. Taki mają sposób spędzania wolnego czasu.
Widzę że na forum jest co najmniej jeden zwolennik teorii spiskowych :D

Offline Teli

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #953 dnia: Wt, 23 Marzec 2021, 15:22:11 »
Widzę że na forum jest co najmniej jeden zwolennik teorii spiskowych :D

O panie... żeby tylko jeden.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #954 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 11:59:00 »
Cytuj
Parę newsów tak bez trybu:
1. Na załączonym zdjęciu są plansze z Futury Nostalgii 6. A jak wygląda ogólnie sytuacja z serią - wydanie tomów 4-6 przyblokowane jest do momentu aż wydawca francuski da zielone światło na kontynuowanie serii we Francji. Ma to nastąpić po ukończeniu przez Tony'ego plansz do tomu 6. Dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość. Liczymy, że jednak uda się wypuścić tom 4. w tym roku.
2. Nowy komiks Stephane Ferta jesienią.
3. Być może wznowienie Donżona 1 jeszcze w tym roku. Hiszpanie zaczęli rozważać też dodruk, więc szanse wzrosły. Mamy mieć też w najbliższych dniach dopracowany z nimi harmonogram prac nad kolejnym tomem, więc wkrótce też informacja kiedy tom 3.
4. Jeszcze w tym roku, lub na początku przyszłego, wznowienie Portugalii. Tym razem w formacie Równonocy i Złotego wieku. Wymogi koprodukcji. Wznowienie Równonocy zapewne w 2023.


Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #955 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 18:18:12 »
Znamy już tytuły (Czary Zjary tom 3, Hip Hop Genealogia tom 4, Andromeda i Fado nocne historie) i okładki kwietniowych premier, ale teraz przyszła jeszcze pora na szczegóły:

Cytuj
Po 19 kwietnia wypuszczamy 4 nowości. Oto pierwsza:

Złe wyjście (Czary zjary 3)

Scenariusz i rysunki: Simon Hanselmann
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-49-6
Format: 165x230
Oprawa: twarda
Liczba stron: 168
Druk/barwność: Kolor
Zalecane dla odbiorcy: Dorośli
Komiks nr 327
Wydanie: I
Data wydania: 19 kwietnia 2021

Hajp: nasze wiecznie najebane i zaćpane kochane patusy, Megg i Mogg snują się przez życie pełne jazgotliwych błazeństw i pozbawione jakichkolwiek konsekwencji. Ale ćpuństwo, które niegdyś wzbudzało w nich ducha przygody, w końcu zaczyna się odbijać na ich psychice. Megg musi zwrócić się ku swej przeszłości i odkryć źródło autodestrukcyjnych zachowań, które pchnęły ją na tę mroczną ścieżkę.
W katalogach bibliotecznych pod: plugastwo, sprośności, bagatele
Ocena w skali Bechdel 5+ (obliczenia własne).

„Zdumiewający przykład rzemiosła i emocjonalnej głębi” – Vulture
„Jeden z najzdolniejszych współczesnych komiksiarzy” – the AV Club
https://www.facebook.com/timoficisiwspolnicy/posts/3675650342563170


Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #956 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 20:41:10 »


Żeby Holcman nie myślał, że tylko KG się czepiam. XD

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #957 dnia: So, 03 Kwiecień 2021, 12:51:26 »
Cytuj
Druga kwietniowa nowość to:
Fado. Nocne historie
Scenariusz i rysunki:  Rui Pimentel
Tłumaczenie: Grażyna Jadwiszczak, Zuzanna Szpura i Jakub Jankowski
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-52-6
Format: 210x280
Oprawa: miękka
Liczba stron: 72
Druk/barwność: kolor
Zalecane dla odbiorcy: Dorośli i młodzież
Komiks nr 330
Wydanie: I
Data wydania: 19 kwietnia 2021
Każdemu los zapisany…
…grabarz, alchemik, jurysta…
A mnie przypadło w udziale
Mieć głos i serce zbolałe…
…żyje we mnie fadista!
Lizbońskie ulice, wieczorne życie, bary i fado. Kojąca muzyka i śpiew. Przemoc i zbrodnia. Seks i komedia omyłek. To wszystko doskonale podane w opowieści o fado, która nie jest taką historią, jaką zakładasz biorąc ten komiks do ręki.
Rui Flunser Pimentel - scenarzysta i rysownik (Lizbona, 1951). W 1975 uzyskał dyplom architekta w Wyższej Szkole Technicznej w Zurychu. Poza pracą w zawodzie pracował również jako projektant graficzny, scenograf teatralny, komiksiarz, kinooperator, ilustrator, projektant wystaw, karykaturzysta. Od 1973 rysunki, karykatury i rysunki satyryczne publikował w kraju i zagranicą. Współpracował z pismem O Jornal od 1987 aż do jego końca, potem z Visão przy felietonach „Puro Veneno”. Miał wystawy indywidualne i zbiorowe na całym świecie. Wielokrotnie nagradzany nagrodami prasowymi. Jego prace trafiły do zbiorów Museum Karikatur & Cartoon w Bazylei (Szwajcaria) oraz Stiftung Haus der Geschichte des Bundesrepublik Deutschland w Bonn (Niemcy). Jego prace były częścią wystawy komiksu portugalskiego w 1979 w Belém (Lizbona), wystawy komiksu portugalskiego z lat 1940-1980 w 2000 w Lizbonie (Fundacja Gulbenkiana), czy też wystawy komiksu i ilustracji w 1998 w Muzeum Miasta Lizbona. Jest twórcą koncepcji wystawy „Rysunkowa Rewolucja: Rewolucja Goździków i komiks”, którą pokazywano w Coimbrze, Aveiro i Setúbalu, a także wystawy „Coimbra w komiksie” (2003). Publikował we współpracy z trzema innymi rysownikami w piśmie A Comuna de Paris (1975). To jego drugi opublikowany komiks (w szufladzie są jeszcze projekty, storyboardy i kilka gotowych opowieści komiksowych). Pierwszy był Camões w obrazkach, oparty na sztuce teatralnej Jorge Serrão pod tytułem Camões, poeta praktyczny, opublikowany w 1981.



Wrzucę kilka plansz, bo to raczej nieznany tytuł. Więcej na FB:
https://www.facebook.com/timoficisiwspolnicy/posts/3677726432355561






Offline rekinn

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #958 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 00:32:47 »
Może mi ktos powiedziec jakie są angielskie odpowiedniki Czary Zjary 1 i Czary Zjary 2?

Offline radioblackmetal

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #959 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 01:11:42 »
Jedynka to bodajże "Megahex" (2014); teraz ma być "Bad Gateway" (2019), wcześniej było "Megg & Mogg in Amsterdam (And Other Stories)" (2016) i "One More Year" (2017).
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything