Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552245 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #810 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 11:40:16 »
Jakie epickie dialogi. Ja taką twórczość omijam dużym łukiem.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline szybkilester

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #811 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 22:13:49 »
w przeciwieństwie do przedmówców komiks bardzo mi się podobał i ani się przy nim nie nudziłem, ani też nie zauważyłem braków warsztatowych: wg mnie to bardzo ciekawa historia była i na dodatek świetnie narysowana :P

Offline muaddib

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #812 dnia: So, 20 Luty 2021, 10:01:21 »
Shangri-la mi się podobał, miał bardzo dobrze nakreślony świat, drugi plan i rysunki, ale brakowało mi w nim czegoś. Wydaje mi się, że tym czymś był główny bohater, który nie wywoływał u mnie żadnych uczuć.

Online OokamiG

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #813 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 14:50:39 »
"Prosto z piekła" minimalnie się opóźni i będzie w środku przyszłego tygodnia. Info z FB wydawcy.

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #814 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 12:57:44 »
Trochę sie rozczarowałem Człowiekiem. Strasznie nierówne tempo. Świetny potencjał i doskonały początek, a później jakbym czytał streszczenie. Ten komiks powinien być tak z 4-5 razy grubszy.

Offline Gazza

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #815 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 13:13:45 »
"Prosto z piekła" minimalnie się opóźni i będzie w środku przyszłego tygodnia. Info z FB wydawcy.
Jest w drodze do Gildii. Jutro wysyłka.

Offline rekinn

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #816 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 19:35:38 »
Słuchajcie, czy to Prosto z piekła to ciekawa historia? Nie da się oderwać, czy jednak przereklamowane?
Historia jest kompleksowa, czy złożona z małych historyjek?

Offline starcek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #817 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 19:47:50 »
Kompleksowa, ciekawa historia, ale kreska może być nie do zaakceptowania dla wszystkich.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #818 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 20:01:13 »
Słuchajcie, czy to Prosto z piekła to ciekawa historia? Nie da się oderwać, czy jednak przereklamowane?
Historia jest kompleksowa, czy złożona z małych historyjek?

Dla mnie potwornie przegadana i zbyt barokowa, rysunki też takie sobie. Da się czytać, ale kultowego statusu nie rozumiem. Ale jestem w totalnej mniejszości ;)

Offline pokia

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #819 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 20:10:14 »
Dla mnie potwornie przegadana i zbyt barokowa, rysunki też takie sobie. Da się czytać, ale kultowego statusu nie rozumiem. Ale jestem w totalnej mniejszości ;)
Przegadane jak większość komiksów Moora. Rysunki często niewyraźne.

A czemu kultowe? Bo to Moore i wszystko co wychodzi spod jego pióra trzeba tak nazwać.

Nie umniejszam Alanowi, mnie po prostu komiksy ze zbyt długimi opisami męczą.

Słuchajcie, czy to Prosto z piekła to ciekawa historia? Nie da się oderwać, czy jednak przereklamowane?
Historia jest kompleksowa, czy złożona z małych historyjek?

To historia Kuby Rozpruwacza. Opisana od A do Z. Znajdziesz tam nawet 47 stron przypisów.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #820 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 20:13:56 »
Tak, ale jeden rozdział może pokonać czytelnika. Taki, w którym główny bohater podróżuje bryczką po Londynie i wygłasza swoje teorie. Oprócz tego, jeśli ktoś nie musi wiedzieć wszystkiego, przewracając co chwilę strony na przypisy, to całkiem przystępny kryminał. To samo zresztą Krzyk ludu Tardiego. Fajnie się te dwa komiksy na ich podstawowym kryminalnym poziomie czyta.

Offline celtic

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #821 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 23:11:40 »
Słuchajcie, czy to Prosto z piekła to ciekawa historia? Nie da się oderwać, czy jednak przereklamowane?
Historia jest kompleksowa, czy złożona z małych historyjek?

Najlepszy komiks  jaki czytałem, a komiksy czytam już od ponad 30 lat.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Nawimar III

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #822 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 23:20:36 »
Co prawda tytuł ten czytałem już dość dawno temu, ale nie sądzę bym zmienił na jego temat zdanie po lekturze "tu i teraz". A wówczas "Prosto z piekła" wprost wbiło mnie w glebę i z miejsca zdetronizowało "V jak Vendetta", dotąd postrzegane przeze mnie jako "opus magnum" kolegi Moore'a. Przegadane? A i owszem! Ale za to w jakim stylu! Życzyłbym sobie jak najwięcej podobnych "przegadańców". I bardzo, bardzo proszę, jeśli kogoś najdzie by określić warstwę plastyczną tego przedsięwzięcia jako tzw. brzydkie obrazki, aby się dogłębnie zastanowił czy aby na pewno wie co mówi/pisze. A przy okazji cisnął okiem na dostępne w sieci szkice z posiedzeń sądowych doby wiktoriańskiej.

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #823 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 12:15:06 »

Offline Gazza

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #824 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 16:15:35 »
"Prosto z piekła" nadal w drodze do Gildii... :( Dostałem maila, że jeśli dojdzie do jutra to postarają się by paczki dotarły do oczekujących jeszcze przed weekendem. :P