Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552466 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #750 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 17:55:27 »
No właśnie opis mi nic nie mówi. A raczej mówi mi - hej, czemu to tyle kosztuje? Artbooki Screamu nie są tańsze? I czy Artbook tylko dlatego że jest Artbookiem musi być drogi?

Najprostsza odpowiedz - NAKŁAD

Ja wydałem dużo więcej aby zdobyć ten artbook. Mam z podpisem i numerowany. Nie żałuje wydanych pieniędzy bo jestem pod dużym wrażeniem artystki.

Offline HaVoK

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #751 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 18:14:11 »
Spoko, noe oceniam tu artystki. A jaki jest naklad?

Online Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #752 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 10:01:26 »
Timof na jednej z facebookowych grup zdradził, że Opowieści z hrabstwa Essex pojawią się w sprzedaży w podobnym terminie co Zagubione Psy od KBOOM (22 luty), więc pewnie już pod koniec tego miesiąca.

Offline marcing

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #753 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 12:54:48 »
Spoko, noe oceniam tu artystki. A jaki jest naklad?

Na stronie zbiórki jest informacja, że planowali 1000 egzemplarzy.

https://www.kickstarter.com/projects/timof/anubis-thin-places-artbook/description

Offline JanJ

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #754 dnia: Nd, 07 Luty 2021, 14:32:28 »
Przeczytałem/obejrzałem sobie wczoraj album Anubis Thin Places. Muszą zaznaczyć, że było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Joanny Karpowicz. Sam album pod kątem wydania prezentuje się bardzo dobrze. Jedyny mały minus to dość nietypowy format, który ciężko ustawić na półce.

Co do samej treści to muszę powiedzieć, że zabrakło mi pewnego wprowadzenia do świata prezentowanego na obrazach Karpowicz. W albumie znajdziemy wstęp autorstwa Imogen Osborne, który z tego co rozumiem, został napisany i opublikowany wcześniej w Aurelia Magazine. Sam wstęp dotyczy zresztą nie tylko Karpowicz, ale też innej artystki Olivii Laing. Wstęp rozpoczyna się od omówienia książki The Loney City Olivii Lang. O samej Karpowicz dowiadujemy się dopiero w szóstym akapicie... Szkoda, że nie zaproszono kogoś, kto napisałby wstęp specjalnie do tego albumu. Zabrakło mi też słów samej autorki, choć kilku zdań dla kogoś, kto nigdy nie zetknął się z jej twórczością.

Jeśli chodzi o warstwę graficzną, to sam album wydaje mi się dość nierówny. Wiele obrazów bardzo mi się podobało, szczególnie pejzaży, inne natomiast wyglądają mniej ciekawie pod względem kompozycji i wydają się mniej dopracowane. Zaznaczam, że jest to moja subiektywna ocena, nie jestem żadnym krytykiem sztuki i znawcą malarstwa.

Dla niewtajemniczonych tak jak ja, poniżej cytuję wypowiedź samej autorki z 2017 r. z gildii.pl:

"Joanna Karpowicz o Anubisie:

Anubis, bóstwo o głowie szakala, w starożytnym Egipcie towarzyszył obrzędom pogrzebowym, pełniąc ważną rolę w procesie przejscia w zaświaty. Jego imię to Anapa lub Ten, który stoi na wzgórzu. W czasach Starego Państwa Anubis był najważniejszym opiekunem zmarłych i miejsc ich pochówku.

Anubis, mój przyjaciel pomaga mi okiełznać lęki. Na płótnach pojawia się w różnych rolach i kontekstach. Pewnego dnia będzie moim litościwym i czułym opiekunem, ale dziś jeszcze pije kawę w małym bistro na rogu. Pracuje w recepcji hotelu, oczekując cierpliwie na przybycie nocnych gości. Ogląda film w kinie, jedząc popcorn. Wiosłuje w łodzi, przewożąc pasażerów na drugi brzeg. Towarzyszy palaczowi w przerwie na fajkę. Ciągle w ruchu, stale podróżuje. Choć bywa i tak, że czeka godzinami w ogrodzie, przy morskiej zatoce. Jest tuż obok, zawsze dla Ciebie."

Online Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #755 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 18:03:52 »
Dzisiaj wreszcie zapowiedź Opowieści z hrabstwa Essex, a jutro Prosto z piekła

Cytuj
Na koniec lutego jedna z 2 nowości (nie-nowości):

Opowieści z hrabstwa Essex

Scenariusz i rysunki: Jeff Lemire
Tłumaczenie: Bartosz Sztybor
Cena: 99 zł
ISBN: 978-83-66347-51-9
Format: 165x230
Oprawa: twarda
Liczba stron: 512
Druk/barwność: czarno-biały
Zalecane dla odbiorcy: Wszyscy
Komiks nr 322
Wydanie: II
Data wydania: 26 lutego 2021

Co zrobi młody chłopiec, gdy cały jego świat nagle przestanie istnieć? Co mogło sprawić, że dwóch braci ze zgranej drużyny przeistoczyło się w obcych sobie zgorzkniałych samotników? Jak praca jednej pielęgniarki w średnim wieku mogła doprowadzić do ujawnienia bolesnych sekretów całej społeczności? I czy coś może uleczyć rany wywołane dekadami życia w zakłamaniu?
Uznany twórca Jeff Lemire komiksem „Opowieści z hrabstwa Essex” składa hołd swoim korzeniom. Ta wielokrotnie nagradzana trylogia powieści graficznych została bowiem osadzona w fikcyjnym odpowiedniku prowincji Ontario, gdzie autor się urodził. W „Opowieściach z hrabstwa Essex” Lemire przedstawia kameralne studium niewielkiej społeczności na przestrzeni lat, a także snuje rozmyślania o rodzinie, pamięci, żalu, sekretach z przeszłości i pojednaniu. Ze świeżym i ekspresyjnym stylem rysunku, będący u szczytu swoich umiejętności Lemire najpierw wciąga czytelników, by w końcu ich wyzwolić.

« Ostatnia zmiana: Wt, 09 Luty 2021, 18:06:48 wysłana przez Konrad »

Online Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #756 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 17:02:59 »
I drugie wyczekiwane wznowienie, szkoda że w miękkiej, ale okładka za to ładna

Cytuj
Oto druga nowość na koniec lutego, która wyczerpuje zasoby lutowe:
Prosto z piekła
Scenariusz: Alan Moore
Rysunki:  Eddie Campbell
Tłumaczenie: Marek Cieślik i Michał Chaciński
Cena: 99 zł
ISBN: 978-83-66347-50-2
Format: 190x255
Oprawa: miękka
Liczba stron: 584
Druk/barwność: czarno-biały
Zalecane dla odbiorcy: Dojrzali czytelnicy
Komiks nr 322
Wydanie: III
Data wydania: 26 lutego 2021
120 lat temu narodziła się legenda Kuby Rozpruwacza.
20 lat temu Alan Moore i Eddie Campbell postanowili opowiedzieć ją po swojemu.
10 lat temu ukazało się zbiorcze wydanie tej opowieści.
Dziś poznaj ją po polsku.
Prosto z piekła to historia Kuby Rozpruwacza, prawdopodobnie najbardziej znanego seryjnego mordercy w historii. „Janko Rozpruwacz”, „Jack emboweler” (jak pisano o nim w „Kurjerze Codziennym” w 1888 r.) zyskał swą niesławę morderstwami pięciu prostytutek na londyńskim East Endzie. Czy tamte wydarzenia były preludium do krwawego XX wieku?
Prawie sto lat później angielski scenarzysta komiksowy Alan Moore, odczuwający potrzebę oderwania się od klasycznego komiksu, postanowił zestawić fakty i mity o morderstwach w Whitechapel w formie powieści graficznej, przygotowując się do tego  ze skrupulatnością naukowca.
Moore mówi o swojej pracy: „Wierzę, że jeżeli wgryziesz się w historię wystarczająco mocno, jeżeli tniesz precyzyjnie, uporczywie, i postępujesz metodycznie, wtedy jesteś w stanie nie tylko pokazać wewnętrzny mechanizm rzeczy, ale również i ich sens...”. Rzeczywiście – przemyślany i trzymający w napięciu scenariusz Moore’a i dynamiczna oprawa graficzna Eddiego Campbella porywają czytelnika w podróż w czasie, po powrocie z której trzeba będzie raz jeszcze zadać sobie pytanie o to, co na tym świecie jest prawdziwe, a co fałszywe.
W 2001 r. do kin trafiła nosząca tytuł Z piekła rodem filmowa adaptacja komiksu, z Johnnym Deppem w roli inspektora Abberline’a.
Przeczytaj, przeżyj przygodę, stań się ripperologiem!


Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #757 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 17:07:23 »
Timof nie bierze jeńców. Jeśli ktoś nie ma to pakiet Essex-From Hell jest masakratorem.

Offline Koora

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #758 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 17:10:00 »
Timof nie bierze jeńców. Jeśli ktoś nie ma to pakiet Essex-From Hell jest masakratorem.

Ja jestem takim przypadkiem :) I od dawna czekałem na te wznowienia!

Offline perek82

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #759 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 17:17:01 »
Pozazdrościć.
Zamawiać, czytać i dzielić się wrażeniami!!
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline pawlis

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #760 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 17:50:18 »
Ja zakupiłem Prosto z piekła podczas premiery :). Swoją drogą zdziwiłem się, że to wznowienie to już III wydanie ???.

Za to nie mam Hrabstwa (o którego istnieniu dowiedziałem się za późno) i planuję je zakupić w lutym.

Online OokamiG

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #761 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 17:55:13 »
Prosto z Piekła będzie moim pierwszym komiksem od Timofa. W końcu wznowienie.

Online misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #762 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 18:35:55 »
Ale pamiętaj że będziesz go czytał najdłużej! :)

Offline KubciO

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #763 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 19:07:29 »
Chciałoby się twardą okładkę w Prosto z piekła, ale jeśli już miękka, to mam nadzieję, że ze skrzydełkami. Sama grafika bardzo mi się podoba!

Offline kubisz

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #764 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 20:30:59 »
Timof nie bierze jeńców. Jeśli ktoś nie ma to pakiet Essex-From Hell jest masakratorem.
Jest nas więcej. Jak ja na to czekałem! Myśląc sobie "może kiedyś wznowią jeden, potem może kiedyś drugi...". A tu pyk - oba na raz. Jak szaleć, to szaleć ;D