Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 62601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online radef

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #915 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 09:01:54 »
Co to jest europejska centrala? Nawet w Hiszpanii nie wychodzi wszystko to, co w takim UK.
A chyba centrala jest we Francji. A w Francji nie wychodzi wiele kolekcji znanych z UK, za to jest wiele innych rodzimych.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya
http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja - kupuj na Book Depository, wspieraj KAI

Offline michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #916 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 09:46:29 »
@michał81
Zawsze pisałem, że Hachette Polska powinno wydać jak najwięcej Kolekcji komiksowych, które ma w swojej ofercie ich europejska centrala. Nawet jak nie wyszło z LL czy Asterixem, to dalej chciałem ich kolejnych propozycji. Tak było gdy były brytyjskie testy Avengers, X-Men, tak samo przy Spider-Manie.
Za długo z tobą dyskutuje, aby nie pamiętać, niektórych twoich wypowiedzi. Ja przynajmniej nie zmieniłem zdania, że kolekcje w obecnej chwili na naszym rynku są zbyteczne, a w niektórych wypadkach uniemożliwiają wydanie kompletnych runów. Ale nie trąbie o tym w każdym moim poście i każdym temacie. Inna sprawa, że kolekcje zaczynają przegrywać, ze względu na rodzaj dystrybucji, brak rabatów (rabat na całą kolekcje, który finalnie daje jeden tom gratis, to żaden rabat) i ramy w jakich wychodzą. Pogódź się z tym, że będzie ich coraz mniej i fakt, że kolekcje uratuje Egmont. Taka kolej rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 10:17:01 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #917 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 12:09:59 »
kolekcje w obecnej chwili na naszym rynku są zbyteczne, a w niektórych wypadkach uniemożliwiają wydanie kompletnych runów.
Ale nie trąbie o tym w każdym moim poście i każdym temacie.

Właśnie napisałeś to po raz 1001. I tak jest przy każdej premierze kolejnej Kolekcji, ciągle to powtarzasz. Czy to SBM, czy Conan, czy Star Wars czy WKKDC 1 i 2. To dlatego ja ci odpisuję, że się mylisz. Jeśli ja niby się powtarzam, to ty też przestań. I Egmont niech też przestanie popełniać podobne błędy co chwila. Wtedy będziemy obaj tylko siedzieć i czytać.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #918 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 09:29:04 »
1002

Kolekcje wychodzą na kredzie i jakoś nie ma marudzenia w ich wątkach, a tam jest dużo więcej starszych komiksów niż u w wydaniach Egmontu.

Zresztą dobry offset jest droży od kredy. Na pewno komiksy byłby by droższe.

Czyli jak ja piszę, że bardziej podobają mi się komiksy Hachette niż Egmontu, to to jest powtarzanie się, nuda, spam, ile można. Ale jak to samo pisze @michał81, tylko o Egmoncie, to wszystko jest cacy, tak?

Jak napisał @JanT - Conan miał bardzo dobry papier i wyglądał bardzo dobrze. No i trzeba popatrzeć na inne tytuły. Kreda w Kolekcjach jest jaka jest, ale MWaF wygląda porządnie i nie jest robiony na odwal. Kraven dostał nowe, kredowe kolory. Weapon X wyszło jaskrawie ale to dlatego, że nie ma ciągle wersji z przygaszonymi kolorami na kredę od samego Marvela. Co w sumie jest bardzo dziwne, skoro nakładają nowe barwy na inne klasyki. Saga Dark Phoenix też wyglądała ok w WKKM. Dobra kreda nie jest zła.

Ja naprawdę jestem ciekawy - jaki błąd powstał w Kingdom Come, że cały nakład pójdzie do kosza. Osobiście podejrzewam właśnie kolorystykę albo skład stron.