Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552199 razy)

0 użytkowników i 21 Gości przegląda ten wątek.

Offline Piterrini

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11100 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 13:53:35 »
Tylko odnośnie Spawna...
Wyżej opinie o filmie, Spawn filmowy to był niewypał faktycznie, fabuła wg kalki ówczesnych filmów akcji z bohaterem znanym z komiksu, może gdyby budżetowo lepiej to spiąć to dałoby się z przyjemnością oglądać, ale przypuszczam że duży % poszedł na CGI (które już wtedy wyglądało... nie najlepiej...) i po prostu niewiele zostało na lokalizacje, scenografię itp..
To co na foto to oczywiście animacja (chociaż zbija z tropu nawiązanie do filmu na okładce):

A animacja była świetna, na pewno już pisałem w odpowiednim dziale dawniej, teraz w zasadzie mógłbym rozwinąć, bo jest to coś unikatowego, Arek zestawił z Aeon Flux, co ma sens bo to też animacja dla dorosłych, ale Spawn to jest coś innego. Było kilka "poważnych" amerykańskich odcinkowych animacji dla dorosłych, ale ewidentnie się nie "sprawdziły" ($), przeważająca większość jaka powstaje to animacje czysto humorystyczne... W każdym razie Spawn dużo czerpał z anime, ale zrobiony został dla zachodniego widza (nie przenosząc elementów "ciężkostrawnych" dla osób nielubiących anime), ja osobiście nie znalazłem czegoś co może z animowanym Spawnem bezpośrednio konkurować, nie jest to co prawda coś typowo genialnego, ale jak ktoś lubi motywy z komiksów i filmy/animacje z ciężkim, mrocznym klimatem to szczerze polecam!

(...) "The Dark Ages", albo "HellSpawn" Bendisa. (...) Wydaje mi się, że byłby to dobry wybór na wybadanie sytuacji czy "Spawn" nadal ma wzięcie w naszym kraju tak jak przed laty.
Nie ujmując Studiu - nie wiem czy "wybadanie" to dobre słowo, wydanie przez wydawnictwo niewielkie nic nie powie, a nawet patrząc na wydawnictwa większe, z Egmontem na czele, w większości przypadków możemy się tylko domyślać czy tytuł/seria dobrze się sprzedaje czy nie...

Wygląda spoko
https://twitter.com/SzymonKudranski/status/1036654844340301830
Spoko to mało powiedziane, znając jego prace już po tuszu i kolorze nie rozpoznałbym że to jego. Z ciekawości spojrzałem jak bardzo tusz i kolor zepsuły ten szkic w komiksie, i tu niespodzianka, to jest już plansza, tak w ołówku pozostawiona - świetnie!

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11101 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 13:56:21 »
Moim skromnym zdaniem jego prace w Spawnie są lepsze niż to, co robił dla DC czy czesci innych, pozniejszym, zleceń. Jakby nie do końca był dobrym wyborem do tych historii. W Spawnie natomiast mamy idealny mariaż rzeczywistości z iluzją, demonami i dziwnymi mocami. Szymon tam po prostu zdumiewa z każdą stroną.

podpowiesz mi ktore to beda TPB z serii origins?

dobra widze, ze origins nie dotarlo tam jeszcze - ale compendium juz tak - 4,5 i zanosi sie ze 6
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Marzec 2024, 14:00:52 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11102 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 14:25:17 »
Compedia są po 50 zeszytów. Czyli końcówka trzeciego i czwarty. Zakończyć historie Jima przed powrotem Ala i mamy zamkniętą historię. I nie trzeba nic więcej. Tylko słuchać lamentów dlaczego tak.malo... :P

Offline Liarus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11103 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 14:50:00 »
Daj już spokój i dawaj nam tego Spawna :-\

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11104 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 14:51:52 »
Tylko słuchać lamentów dlaczego tak.malo... :P
Raczej dlaczego nie wydano tych rysowanych przez McFarlane i kim jest Jim oraz gdzie jest Al.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11105 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 14:53:22 »

Spoko to mało powiedziane, znając jego prace już po tuszu i kolorze nie rozpoznałbym że to jego. Z ciekawości spojrzałem jak bardzo tusz i kolor zepsuły ten szkic w komiksie, i tu niespodzianka, to jest już plansza, tak w ołówku pozostawiona - świetnie!

To "spoko" to było takie prowokacyjne, ta plansza w ołówku urywa dupę.

mi się bardzo podobało - jak zostały pomyślane starcia w kosmosie - są i widowiskowe i maja sens - chodź oczywiście są bardziej fiction niż science ;)

Są dźwięki w przestrzeni kosmicznej?

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11106 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 15:02:42 »
Raczej dlaczego nie wydano tych rysowanych przez McFarlane i kim jest Jim oraz gdzie jest Al.

No i może będą kolejne tomy  8)

Najważniejsze to to, aby coś wreszcie ruszyło.

A te numery z Jimem pisze Todd, Ala nie ma i jest to ok, a kim jest Jim to dowiemy się po przeczytaniu tej historii. Zresztą coś o Alu tam też jest  ;)

Przy okazji. Jeśli SL uda się ten wyczyn (za co trzymam kciuki), to czyż to nie będzie rzecz prawie niemożliwa? Więksi probowali bez skutku. A może to właśnie mali mają większą szansę? Mandragora nie była żadnym molochem, a wydała sporo z Image, w tym właśnie Spawna. Zresztą jak mówił jeden z wydawców na KFK - nie ma że się nie da. Wystarczy chcieć. A nawet jak się podpisze umowę, to można ją zmienić. Jak i nakłady  8)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11107 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 15:05:34 »
Compedia są po 50 zeszytów. Czyli końcówka trzeciego i czwarty. Zakończyć historie Jima przed powrotem Ala i mamy zamkniętą historię. I nie trzeba nic więcej. Tylko słuchać lamentów dlaczego tak.malo... :P

4 konczy sie na 200 - pierwszy robiony przez Kudrynskiego, 1-4 mam w  wersji digital, takze muszę poczekać na piątkę z tego co piszesz tez 6 ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Kvothe

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11108 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 15:13:39 »
Lubię czytać te dywagacje o Spownie w różnych wątkach, bo wiem że nikt tego nie ruszy.

Arek też napisał, że wyda Spowna jak wróci z Radomia.
- A kiedy jedzie?
- Nie wybiera się.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11109 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 15:14:44 »
ale mogę zapytać i zapytam w image ;) z ciekawości :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11110 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 15:18:17 »
A te numery z Jimem pisze Todd, Ala nie ma i jest to ok, a kim jest Jim to dowiemy się po przeczytaniu tej historii. Zresztą coś o Alu tam też jest  ;)
Ależ ja to wiem, ale zrozum ludzi, którzy zobaczą na okładce nazwisko Todda, otworzą komiks, a tam jakiś inny rysownik, już widzę ten ich ból zawodu jaki nastąpi ;)

Piszę to w pewien sposób żartobliwie, ale patrzac ile razy Mucha musiała tłumaczyć w komentarzch (nawet spejcalnym postem) czym różni się wydanie Legend X-men od wydania X-men Jima Lee to tu będzie tak samo, bo ludzie nie znają w wiekszości dalszej serii Spawna, tylko pamiętają to co wychodziło za czasów semica/mandargory.
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Marzec 2024, 15:23:47 wysłana przez michał81 »

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11111 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 15:39:28 »
4 konczy sie na 200 - pierwszy robiony przez Kudrynskiego, 1-4 mam w  wersji digital, takze muszę poczekać na piątkę z tego co piszesz tez 6 ;)

No machnąłem się przy numeracji ::)

@michał81

Akurat X-Men Jima to był błąd z tytułem, prawie taki sam jak wcześniejszy album zbierający inne komiksy X-Men Jima i ludzie się pogubili. A mogli nazwać to inaczej, jak było podnoszone na forum.
W przypadku tej historii Spawna nie powinno być takiego problemu. Da się jakiś tytuł I tyle. Byleby nie "Spawn 1" i "Spawn 2"... ::)  :P

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11112 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 15:53:56 »
@Takesh masz naprawdę wielką wiarę w ludzi  :)

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11113 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 16:01:50 »
Szklanka jest w połowie pełna  ;D

Offline kv

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11114 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 17:10:56 »
mam nadzieje że gildia wyśle jeszcze przed świętami
Mi gildia dzisiaj wysłała.