Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552166 razy)

Zielcok i 18 Gości przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11085 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 15:26:13 »
Pamiętam że kiedyś na Tv7 leciała animacja Savage Dragon, może to?

O! Też chętnie bym spróbował po polsku!

Offline Łazur

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11086 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 15:46:20 »
Pierwszych sto zeszytów Savage Dragona jest pyszną superbohaterską jazdą, druga setka raz lepsza raz gorsza, a w trzeciej poziom spada momentami dramatycznie (jak na tę serię). Świetny (niestety) przykład na to, że trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść...

Niemniej liczę, że jeszcze ta seria się odbije i pokaże trochę fikołków.
All Comics Are Beautiful

Offline Pwlmzdl

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11087 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 16:45:43 »
Jakbym miał ruszyć Spawna to wziąłbym te nowe rzeczy Gunslinger i King
Chętnie bym sprawdził po polsku :)

Offline Castiglione

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11088 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 17:46:31 »
Filmowy "Spawn" to jest akurat totalne gówno. Z mojej strony 1/10 dla tego czegoś.

Offline 79ers

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11089 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 20:04:32 »
W filmowym Spawnie najlepszy jest soundtrack.

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11090 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 21:15:41 »
Jakbym miał ruszyć Spawna to wziąłbym te nowe rzeczy Gunslinger i King

Spawna biorę we wszystkich wariantach okładkowych :)

Gunslinger i King to ponoć dobre serie, więc nie mam nic przeciwko, ale może lepiej spróbować z czymś zamkniętym i jednotomowym? Mam tutaj na myśli chociażby "The Dark Ages", albo "HellSpawn" Bendisa. Pierwszy tytuł to coś około 500 stron, a drugi 700. Wydaje mi się, że byłby to dobry wybór na wybadanie sytuacji czy "Spawn" nadal ma wzięcie w naszym kraju tak jak przed laty. Szkoda byłoby zaczynać serie i jej nie kończyć, albo wydawać jeden tom na 2-3 lata.

Od dawna marzę o powrocie Spawna na nasz rynek i chętnie przygarnąłbym serię od samego początku chociaż na to pewnie nie ma szans. Chociaż wydanie "Origins Deluxe" zbierają całkiem pokaźną ilość materiału i mają po 600-700 stron, więc kto wie. Może kiedyś? W każdym razie jeżeli chodzi o Spawna to kibicuję całym serduszkiem. 

EDIT: A może najpierw spróbować z takimi seriami jak "The Darkness" i "Witchblade" Pierwszy tytuł to Ennis (przynajmniej na początku), sentyment z czasów mandragory, a kompletna edycja to jakieś 1200 stron, więc można by to wydać w dwóch tomach i za jednym razem. A jak temat chwyci to można pójść z kolejnymi vol .2 i resztą. Nie wiem, tak głośno myślę :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Marzec 2024, 21:26:11 wysłana przez Czytamy Komiksy »
Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga "Czytamy Komiksy", a także do obserwowania profilu na Facebooku i Instagramie.

https://czytamykomiksy.blogspot.com/
https://www.facebook.com/czytamykomiksy
https://www.instagram.com/czytamykomiksy/

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11091 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 21:55:45 »
Szukając "HellSpawn", trafiłem na coś takiego ;D
Satan's Six: Hellspawn wyszły 3 części https://comicvine.gamespot.com/satans-six-hellspawn/4050-32876/









Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11092 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 08:22:14 »
Spawna przyjmę w każdej postaci. Jest tam sporo różnorodnych historii, z których można wybrać naprawdę kilka fajnych. I myślę podobnie jak @Czytam Komiksy. Dodać można mini serię Violator ze scenariuszem Alana Moore'a i kilka innych. Zresztą na forum kilka razy dawałem swoje propozycje na wydawanie Spwana w Polsce.

Pragnę jedynie wyszczególnić około 60 zeszytów z serii regularnej. Chyba od 186 do prawie 250. Chodzi mi o nowego Spawna. Scenariusz jest naprawdę bardzo dobry. Nowy Spawn zostaje wzięty przez media za nowego Mesjasza, plus oczywiście służby specjalne się wtrącają i cała reszta. Trzyma w napięciu, jest ciekawie, a z pewnością jest to powiew świeżości. Rysunki na początku robił m.in. Whilce Portacio, a lwią część Szymon Kudrański, który dzięki tej historii stał się gwiazdą z dnia na dzień. I można to wydać w całości w dwóch tomach i tyle. Będzie chęć i potrzeba wydawać coś jeszcze? Nie  ma problemu. Ale z pewnością warto przyjrzeć się tej części świata Spawna. Ja dzięki właśnie tej historii od nowa pokochałem ten świat.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11093 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 11:57:13 »
lwią część Szymon Kudrański, który dzięki tej historii stał się gwiazdą z dnia na dzień.

Wygląda spoko
https://twitter.com/SzymonKudranski/status/1036654844340301830


Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11094 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 12:34:14 »
Moim skromnym zdaniem jego prace w Spawnie są lepsze niż to, co robił dla DC czy czesci innych, pozniejszym, zleceń. Jakby nie do końca był dobrym wyborem do tych historii. W Spawnie natomiast mamy idealny mariaż rzeczywistości z iluzją, demonami i dziwnymi mocami. Szymon tam po prostu zdumiewa z każdą stroną.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11095 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 13:23:55 »


tak to wyglada :) fotka z Komiksiarni.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Sikor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11096 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 13:28:51 »
Kadr przyznaję całkiem zachęcający do zakupu 🙂


tak to wyglada :) fotka z Komiksiarni.

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11097 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 13:31:25 »
tak to wyglada :) fotka z Komiksiarni.
mam nadzieje że gildia wyśle jeszcze przed świętami

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11098 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 13:41:02 »
tez dostają dziś - nawet do nas dziś dowieźli jak nigdy ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11099 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 13:42:40 »
Kadr przyznaję całkiem zachęcający do zakupu 🙂

mi się bardzo podobało - jak zostały pomyślane starcia w kosmosie - są i widowiskowe i maja sens - chodź oczywiście są bardziej fiction niż science ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Marzec 2024, 13:44:42 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień