Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551690 razy)

0 użytkowników i 29 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11070 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 15:29:27 »
Wiele osób prorokowało, że Tomb Raider Archiwa się nie sprzeda i dla kogo Scream wydaje to komiksy. Dwa pierwsze tom niedostępne (i to przy sporej cenie za 2 tom), trzeciego raczej są już resztki w normalnej dystrybucji do kupienia, na rynku wtórnym zestawy chodzą w zaporowych cenach. Fathom raczej powininen się sprzedać, chociażby ze wzledu na nostalgię i znajomość serii z Mandraory.
Sonatę i Hellcop sobie przejrzałem to co jest dostępne i wizulanie wylgąda to bardzo dobrze, ale mnie już kupuje to jak tam jest kreowany świat, co do Stone'a to kupię dla Portacio. Oczywiście nie jest to Marvel i DC, ale myślę że znajdą się potencjalni odbiorcy, bo jednak są to serie zamknięte, a nie tasiemce.
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Marzec 2024, 15:45:36 wysłana przez michał81 »

Offline celtic

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11071 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 15:56:59 »
Ja myślę że sprzedaż będzie lepsza niż tytułów 2000AD
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11072 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 16:27:05 »
Wiele osób prorokowało, że Tomb Raider Archiwa się nie sprzeda i dla kogo Scream wydaje to komiksy. Dwa pierwsze tom niedostępne (i to przy sporej cenie za 2 tom), trzeciego raczej są już resztki w normalnej dystrybucji do kupienia, na rynku wtórnym zestawy chodzą w zaporowych cenach. Fathom raczej powininen się sprzedać, chociażby ze wzledu na nostalgię i znajomość serii z Mandraory.
Sonatę i Hellcop sobie przejrzałem to co jest dostępne i wizulanie wylgąda to bardzo dobrze, ale mnie już kupuje to jak tam jest kreowany świat, co do Stone'a to kupię dla Portacio. Oczywiście nie jest to Marvel i DC, ale myślę że znajdą się potencjalni odbiorcy, bo jednak są to serie zamknięte, a nie tasiemce.

No wlasnie o tym pisalem w kontekscie Hellcop i Sonata. Gosc ma unikalna do tworzenia naprawde niezwykłych uniwersow nadaje im jescze unikalny graficznie klimat. Ja wpadlem po uszy. :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Marzec 2024, 16:46:51 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11073 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 20:25:25 »
Ech, no zobaczymy jak pójdzie z tymi amerykańcami.
Temat Tomb Ridera omawiałem już kilka razy, ale powtórzę. Najpopularniejsze tytuły w Polsce z tej grupy to: Spawn i Tomb Rider, oba miały swoje filmy i franczyzę. Cała reszta: Phantom, Witchblade, Darkenss, WildCATS, to jest druga kategoria, zainteresowanie było mniejsze.

Arek zaproponował w większości nowe rzeczy, paradoksalnie może to być zaleta. Jesteśmy na tyle rozwiniętym rynkiem komiksowym, że ludzie nie tylko chętnie wracają do staroci, ale też sięgają po nieznane.

Można zrobić taki myk, jaki zrobiło wydawnictwo Mandioca - zapytali się swoich klientów tutaj i na Facebooku, co wolą żeby wydać jako pierwsze - Draculę czy Sherlocka? wygrał Dracula. W ten sposób jak sądzę Mandioca uzyskała wiedzę na temat dwóch rzeczy: Który tytuł jest "bezpieczniejszy" do wydania na start i poznali różnicę w zainteresowaniu między tymi tytułami.

Z resztą to nie jest taki nowy pomysł, bo pamiętamy, że była ankieta skierowana do SL gdzie wyłoniono kilka tytułów, które ostatecznie Arek obiecał wydać. Ankieta pokazała także proporcję zainteresowania między tytułami. Także, ja nie wymyślam koła na nowo, tylko zwracam uwagę, że takie coś jak badanie zainteresowania istnieje od dawna i sprawdza się w marketingu i biznesie. W przypadku gier komputerowych, taką formą badania są Wishlisty które są na tyle miarodajne, że mają wpływ na cenę akcji wydawcy. Chcę tylko powiedzieć, że mając zrzeszoną społeczność, tutaj czy na Facebooku, czy gdziekolwiek indziej, trochę szkoda w żaden sposób tego nie zagospodarować.

Offline Frank_C

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11074 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 20:38:01 »
Kolejnych tomow nie ma bo... Niestet mamy mase swietnych komiksow na rynku, z nagrodami, ktorym sie nie udalo dobrze sprzedać. Nie wiem czy fan Marvela lub DC ogarnia Top Cow, Aspen, Avalon studio itp. Zobaczymy. Ale nie chce isc tylko w klasyki. Szukam tez nowszych rzeczy.
https://imagecomics.com/comics/series/vs

Offline Leyek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11075 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 20:50:20 »
Z Image to zawsze mnie dziwiło, że nikt tej serii u nas nie wydał:

https://imagecomics.com/comics/series/trees






Offline Gustavus_tG

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11076 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 21:25:11 »
Ależ klimatyczne te okładki.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11077 dnia: So, 23 Marzec 2024, 09:35:41 »
Znam i znam sa na liscie ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11078 dnia: So, 23 Marzec 2024, 13:05:02 »
tymczasem...

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11079 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 13:09:04 »
Acriborea wyjeżdża z drukarni. Jutro w sklepach :)

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11080 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 14:36:54 »
Najpopularniejsze tytuły w Polsce z tej grupy to: Spawn i Tomb Rider, oba miały swoje filmy i franczyzę. Cała reszta: Phantom, Witchblade, Darkenss, WildCATS, to jest druga kategoria, zainteresowanie było mniejsze.

Przy czym można nadmienić, że szedł u nas serial na podst. "Witchblade" i był cokolwiek lepszy od ekranizacji "Spawn" (inna sprawa, że to akurat nie była wielka sztuka - prawie wszystko jest lepsze od tego filmowego Spawna).
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11081 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 14:45:01 »
Jakbym miał ruszyć Spawna to wziąłbym te nowe rzeczy Gunslinger i King

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline celtic

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11082 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 14:49:02 »
Na tamte czasy film Spawn mi się podobał. Pamiętam że kiedyś na Tv7 leciała animacja Savage Dragon, może to?
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Gustavus_tG

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11083 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 15:06:43 »
Jakbym miał ruszyć Spawna to wziąłbym te nowe rzeczy Gunslinger i King
To bierz, ja też chętnie wezmę
Film był nawet spoko, ale to animacja robiła robotę. Na tamten czas to był sztos.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11084 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 15:12:53 »


;) mam na stanie

obawiam sie, ze na spawna mozemy byc za mali ;)

ale wizualnie kosza te dwa tytuly :)



Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień