Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552202 razy)

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10995 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 13:12:13 »
Natomiast miłość do jego nowych prac zaczęła się od Sonaty :)
Taki miks Corbena z klimatem rodem z Arzach i Heavy Metal
przy czym jak widzę  co Corben ostatnio wyprawia to Haberlin go miażdży ;)


































Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10996 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 13:15:59 »
I co takiego wyróżniającego jest w jego bibliografii? "Spawn", "Witchblade", "Darkness" i inne temu podobne?

być może dla ciebie nic, ale równie dobrze mógłby tu być Batman, Spiderman, X-men... i dla wielu osób też by to nie miał oznaczenia, na rynku amerykańskim jest niekwestionowaną gwiazdą, i autorytet w sztuce grafiki cyfrowej:)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Castiglione

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10997 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 15:58:52 »
Losowe komiksy z Batmanem, Spider-Manem i X-Men równie mocno nie zrobiłyby na mnie wrażenia, gdybym zobaczył je w czyjejś bibliografii. Co prawda patrzę bardziej w kontekście scenariusza niż rysunków.

Ale fakt faktem te plansze, które wrzuciłeś i tak podobają mi się milion razy bardziej niż te Portacio.

Offline Astar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10998 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 16:28:17 »
przy czym jak widzę  co Corben ostatnio wyprawia to Haberlin go miażdży ;)


W sensie - co Corben wyprawia w zaświatach?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10999 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 16:29:16 »
nie żyje? chodziło mi jego ostatnie prace... nie miałem pojęcia, umkneła mi ta informacja :(

uwielbiałem jego DAN

edit: kurde to już 4 lata... chyba wyparłem :(

dopiero niedawno sięgnąłem po te jego ostatnie komiksy i byłem rozczarowany :(
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Marzec 2024, 16:38:30 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11000 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 16:36:39 »
Losowe komiksy z Batmanem, Spider-Manem i X-Men równie mocno nie zrobiłyby na mnie wrażenia, gdybym zobaczył je w czyjejś bibliografii. Co prawda patrzę bardziej w kontekście scenariusza niż rysunków.

Ale fakt faktem te plansze, które wrzuciłeś i tak podobają mi się milion razy bardziej niż te Portacio.

Mi też. :) ale lubię prace Portacio :) to gość którego kojarzyłem z Image :) Tak jak twórcę Spawna, Fincha, Silvestriego, Turnera :)

Natomiast Haberlin to jeszcze inna historia :) generlanie nie tylko rysuje, ale i sporo pisze, szycha z Image ;) ale miły facet :) przynajmniej w kontaktach przez net :) Uważam, że w tych autorskich seriach jest lepszy niż w tych ikonicznych. Sonata i Hellcop to świetne przygodówki. Nie wszystko musi być arcydziełem komiksu :) JA czasem lubię być dzieciakiem, który otwiera komiks i rusza w podróż :) nie musi być tam przełomowych filozoficznych rozważań, artystycznych przełomów, wystarczy frajda :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Pwlmzdl

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11001 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 17:17:55 »
Heh, myślałem, że tylko Stone będę brał, ale patrząc po tych przykładowych planszach Hellcop i Sonata to będę musiał się zastanowić.

BTW. ilekroć pojawia się wątek Image zawsze powracają nadzieje na Spawna na polskim rynku. Chociaż tylko np. Dark Ages - słyszałem, że ma być kontynuacja ;)

PS. Witam wszystkich forumowiczów - późno dołączam do grona komiksiarzy i jest wiele do nadrobienia i do zarobienia na zaległości :)

Offline kv

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11002 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 17:18:49 »

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11003 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 17:55:33 »
BTW. ilekroć pojawia się wątek Image zawsze powracają nadzieje na Spawna na polskim rynku. Chociaż tylko np. Dark Ages - słyszałem, że ma być kontynuacja ;)
To chyba tylko mógłby Egmont wydać, ale jemu nie jest po drodze z Image.

Offline donT

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11004 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 18:41:19 »
Portacio jak dla mnie to pierwsze polskie Punishery i X-Men z okresu Gold Team / Bishop, zawsze bedzie mial moj szacunek. Niestety jest to rowniez smutny przyklad artysty, ktory zamiast sie rozwijac, poszedl w przeciwna strone. Zdaje sobie sprawe, ze przez zyciowe okolicznosci musial praktycznie na nowo nauczyc sie rysowac. Jednakze jego prace z konca lat 90 czyli jeszcze przed choroba sa jakies dziwne i malo przypominaja te z konca 80 i poczatku 90 czyli z najlepszych czasow.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11005 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 19:12:12 »
To chyba tylko mógłby Egmont wydać, ale jemu nie jest po drodze z Image.

Wlasciwie niekoniecznie. Mysle ze.blokuje to to ze.jest okropnie.dluga. Jak ktos ruszy to raczej.jakies wyrwane historie. Nie sadze by ktos porwal sie na calosc bo to robota na lata.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11006 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 19:16:27 »
Portacio jak dla mnie to pierwsze polskie Punishery i X-Men z okresu Gold Team / Bishop, zawsze bedzie mial moj szacunek. Niestety jest to rowniez smutny przyklad artysty, ktory zamiast sie rozwijac, poszedl w przeciwna strone. Zdaje sobie sprawe, ze przez zyciowe okolicznosci musial praktycznie na nowo nauczyc sie rysowac. Jednakze jego prace z konca lat 90 czyli jeszcze przed choroba sa jakies dziwne i malo przypominaja te z konca 80 i poczatku 90 czyli z najlepszych czasow.

Kwestia dyskujna. Bo to.jednak wlasnie ten eskperymentalny Stone to jego najlepiej.sprzedajacy sie komiks. On szukal w nim swojej tozsamosci. Takze kulturowej. Wyglad postaci na przyklad mocno nawiazuje do rysow Filipinczykow.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11007 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 19:24:52 »
Wlasciwie niekoniecznie. Mysle ze.blokuje to to ze.jest okropnie.dluga. Jak ktos ruszy to raczej.jakies wyrwane historie. Nie sadze by ktos porwal sie na calosc bo to robota na lata.
To jest bardziej złożone, bo te wyrwane historie mogą nie chwycić na polskim rynku, gdzie czytelnicy oczekują tylko Spawna McFarlane'a. Po za tym cena licencji też może swoje robić, a raczej nie jest ona tania.

Ale, żeby nie robić offtopu to raczej można spodziewać się komiksów Image w postaci one-shotów niż regularnych serii jak mam rozumieć? To może rzucę tu jeszcze jednym tytułem Nameless Morrisona?
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Marzec 2024, 19:28:04 wysłana przez michał81 »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11008 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 19:36:59 »
Daj mi troche czasu. Pracuje nad kilkoma pozycjami. Jak juz bede pewny dam znac. To i starocie jak i nowosci. Zobaczymy co da sie ugryzc.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11009 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 19:41:38 »
Daj mi troche czasu. Pracuje nad kilkoma pozycjami. Jak juz bede pewny dam znac. To i starocie jak i nowosci. Zobaczymy co da sie ugryzc.
Spoko, spoko. Ja tu tylko rzucam kilka fajnymi tytułami.