Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551765 razy)

0 użytkowników i 39 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10605 dnia: Śr, 21 Luty 2024, 14:17:01 »
Na facebooka Lain wrzuciłem filmik prezentujący Ziarno Szaleństwa.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10606 dnia: Śr, 21 Luty 2024, 14:19:27 »
Arek, właśnie otrzymałem omnibusa Rogue Trooper - Tales of Nu Earth. To jest po prostu petarda. Przeglądałem na razie pobieżnie i nie mogę oderwać oczu od tak wspaniałej krechy. Dave Gibbons robi wspaniałą robotę. Colin Wilson i duet Brett Ewins / Eric Bradbury są nie gorsi. Robią totalną rozpierduchę. ;) Co ciekawe to Brett Ewins rysuje podobnie do Zbigniewa Kasprzaka. Niezły jest też Cam Cennedy. W wolnej chwili pomału się za to zabiorę, ale pierwsze wrażenie to "wow". Twoje the best of to jak najbardziej trafny wybór, myślę że ten tytuł przebiłby popularność "Cyngla" bo mnie ruszył do tego stopnia że odstawiłem inne zaległe pozycje na potem a Rogue Trooper leży na biurku jako numer jeden i czeka. ;D

tak wiem :) to jest stara dobra szkoła hardcora ;) do tego dorzuć Bad Campany czy Strontium Dog :)

swoją drogą Rebelion wypuszcza nowa wersję Troopera - pokolorowaną - ale ja wolę te komiksy w oryginalnej czerni i bieli.

« Ostatnia zmiana: Śr, 21 Luty 2024, 14:21:32 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10607 dnia: Śr, 21 Luty 2024, 14:27:19 »
Zgadzam się. Czerń i biel jest tam jak najbardziej właściwa.

Offline Randal63

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10608 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 03:33:54 »
A jak tam jakość wydania? Bo kupiłem Stickelbacka ostatni tom i w porównaniu do SL, to zdecydowanie gorsze.
Wydanie bardzo dobre, szycie i klejenie idealne. Jest to wydanie w miękkiej okładce ale przy tej objętości to jest raczej na plus. Nie bardzo widzę takiego grubasa na twardo, żeby po jakimś czasie nie trzeszczał grzbiet i nie odkształcał się. Komiks rozkłada się bezproblemowo na całą szerokość, a po zamknięciu nie widać żadnych zmian kształtu. Oczywiście jest to wersja czarno biała i to jest jej zaleta. A teraz najważniejsze to papier. Nie wyobrażam sobie tego na kredzie  :( Papier jest ofsetowy biały i to chyba on robi to wow dla oczu. Idealny w dotyku, nie szorstki i nie za gruby. Podobny na jakim został wydany omnibus Xenozoic  Marka Schulca.
A pod Arka wydaniem the best of podpisuję się obiema rękami. :D

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10609 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 05:59:12 »
Czy mi się wydaje, czy na tym drugim zdjęciu widać jak przebija się druk i widać co jest na drugiej stornie?

Offline Randal63

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10610 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 06:15:25 »
Czy mi się wydaje, czy na tym drugim zdjęciu widać jak przebija się druk i widać co jest na drugiej stornie?
Tylko ci się wydaje ;), jak chciałbyś dobre zdjęcia to daj znać. Zdjęcie pykłem z kolana w zaciemnionym pokoju.

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10611 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 07:45:40 »
To teraz czekać na wydanie SL. Bo jeśli się ukaże, to na offsecie. Mam nadzieję....

Offline Palyszkiewicz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10612 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 08:44:10 »
Oj, marzy mi się wydanie tego komiksu przez Studio Lain, najlepiej zbiorczo po kolei, czarno-białe i w formacie Kompletnych Akt Dredda. Zajebiście by wyglądało obok Ongrysowych. Ech, marzenia...

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10613 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 09:10:13 »
Arek do tej pory unikał dyskusji o papierze, zwykle odpowiada, że będzie biały ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10614 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 12:11:57 »
Komiksmania rozpakowuje i długo oglądą Slaine: Kroniki Brutanii i Bezprawie 1 i 2


Bezprawie 2 dotarło też do Jarka od Lubię komiksy

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10615 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 22:02:12 »
Kuuurdeee, ależ to Ziarno szaleństwa wygląda na papierze, jeszcze lepiej niż w necie. I w środku między rozdziałami są okładki, czyli tak jak być powinno (a czego nie zrobił Scream w drugim komiksie z mojej paczki czyli Ścieżkach Pana). Te okładki poszczególnych albumów między rozdziałami, to powinna być podstawa.
Ale wracając do Ziarna.... Klimat jak w starych filmach fantasy typu Niekończąca się opowieść u tego starszego małżeństwa tych stworków, gdzie zatrzymał się Bastian. No sztos. Jakbym znowu oglądał filmy Jima Hensona lub Labirynt.

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10616 dnia: Pt, 23 Luty 2024, 08:01:13 »
Kuuurdeee, ależ to Ziarno szaleństwa wygląda na papierze, jeszcze lepiej niż w necie. I w środku między rozdziałami są okładki, czyli tak jak być powinno (a czego nie zrobił Scream w drugim komiksie z mojej paczki czyli Ścieżkach Pana). Te okładki poszczególnych albumów między rozdziałami, to powinna być podstawa.
Ale wracając do Ziarna.... Klimat jak w starych filmach fantasy typu Niekończąca się opowieść u tego starszego małżeństwa tych stworków, gdzie zatrzymał się Bastian. No sztos. Jakbym znowu oglądał filmy Jima Hensona lub Labirynt.

to samo wczoraj sobie pomyślałem jak otwierałem swoją paczkę aż nabrałem ochoty żeby obejrzeć Opowieść lub Legende z Tomem Cruisem :) i coś co zawsze lubię w komiksach od SL że jak rozpakowuje folie to czuje piękny zapach drukarni i papieru :D uwielbiam... natomiast przy innych komikach jest to często zapach chemii i chińskich zabawek (tak mi się kojarzy) :-[
« Ostatnia zmiana: Pt, 23 Luty 2024, 09:43:31 wysłana przez dinogal »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10617 dnia: Pt, 23 Luty 2024, 12:00:20 »
Kuuurdeee, ależ to Ziarno szaleństwa wygląda na papierze, jeszcze lepiej niż w necie. I w środku między rozdziałami są okładki, czyli tak jak być powinno (a czego nie zrobił Scream w drugim komiksie z mojej paczki czyli Ścieżkach Pana). Te okładki poszczególnych albumów między rozdziałami, to powinna być podstawa.
Ale wracając do Ziarna.... Klimat jak w starych filmach fantasy typu Niekończąca się opowieść u tego starszego małżeństwa tych stworków, gdzie zatrzymał się Bastian. No sztos. Jakbym znowu oglądał filmy Jima Hensona lub Labirynt.

Zgadzam się z kolegą :) Uważam też, że na żywo ten komiks jest mroczniejszy niż na ekranie kompa :) Światło mocno wpływa jednak na odbiór prac wizualnych.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10618 dnia: Pt, 23 Luty 2024, 12:47:20 »
Uwaga pytanie :)

Lubicie komiksy Moebiusa? :) bo jeśli tak, to będę miał niespodziankę ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Palyszkiewicz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10619 dnia: Pt, 23 Luty 2024, 12:52:00 »
No nie mogę! Udało ci się ubiec wielkiego E. i Krzykaczy?

Ps. Moebius jest spoko