Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551801 razy)

0 użytkowników i 30 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10545 dnia: Nd, 11 Luty 2024, 16:05:17 »
tyle lat jesteśmy na forum
a jeszcze nie zauważyłeś ze ja lubię gadać o komiksach? tak po prostu
i lubię posiłkować się grafiką
Ja tutaj tak długo nie jestem, dopiero 2 lata :D tyle to może trwać cykl wydawniczy, od pomysłu do premiery ;)

plany to plany, luźne rozmowy to luźne rozmowy
Spoczko, ja się nie spinam, alem czasami robisz smaka.

Bezprawie 2
Spoiler: PokażUkryj
to było totalne zaskoczenie, z resztą tam jest więcej momentów, chociażby nieznana przeszłość bohaterki, albo nawiązanie do UFO ;) dobrze że nie przeglądałem komiksu przed czytaniem.

Jak mogłeś się w ogóle zastanawiać nad wydaniem drugiej części? No chyba, że wcześniej sam nie czytałeś, to jesteś usprawiedliwiony ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10546 dnia: Nd, 11 Luty 2024, 16:39:27 »
Bezprawie - jak ci zalega połowa nakładu z 700 sztuk to się zastanawiasz ;)
Wtedy jeszcze nie łapałem do końca praw serii. No ale po latach jest :) i to się liczy :)

Codo  smaka. Spokojnie już w tym roku w W cieniu słońca będziesz mógł podziwiać ogrom talentu Collina Willsona. :)





























 
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10547 dnia: Nd, 11 Luty 2024, 17:31:44 »
Willson i cała reszta to genialni twórcy i biorę ich w ciemno. Smuci mnie jedynie Cam Kennedy. Dla mnie nie ważne ile wydasz jego prac, to mi ciągle będzie za mało. Uwielbiam go i jego specyficzną kreskę. Ale i zabawy kolorem. Jego Gwiezdne wojny z tą ubogą paleta rozwaliły mnie lata temu i dalej trzymają. Wcześniej historia z Bstmana i Lobo. Ma chlop moc w łapie.

Dawaj więcej Cama jak możesz  8)

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10548 dnia: Nd, 11 Luty 2024, 17:35:43 »
Bezprawie - jak ci zalega połowa nakładu z 700 sztuk to się zastanawiasz ;)
Wtedy jeszcze nie łapałem do końca praw serii. No ale po latach jest :) i to się liczy :)

A drugi tom jak się sprzedaje? Jest lepiej niż w przypadku pierwszego?
Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga "Czytamy Komiksy", a także do obserwowania profilu na Facebooku i Instagramie.

https://czytamykomiksy.blogspot.com/
https://www.facebook.com/czytamykomiksy
https://www.instagram.com/czytamykomiksy/

Offline kostuch

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10549 dnia: Nd, 11 Luty 2024, 17:43:45 »
Bezprawie - jak ci zalega połowa nakładu z 700 sztuk to się zastanawiasz ;)
Wtedy jeszcze nie łapałem do końca praw serii. No ale po latach jest :) i to się liczy :)
Całe szczescie ze tak sie stalo. Jestem swiezo po lekturze. Kapitalny komiks a drugi tom jeszcze lepszy od pierwszego. Takze jak ktos jeszcze nie kupil to niech za dlugo nie zwleka zeby potem wydawca nie mial za duzo rozkmin co i kiedy wydawac :)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10550 dnia: Nd, 11 Luty 2024, 17:51:27 »
A drugi tom jak się sprzedaje? Jest lepiej niż w przypadku pierwszego?

Lepiej. Poszlo juz z ponad 500
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10551 dnia: Nd, 11 Luty 2024, 18:19:14 »
Lepiej. Poszlo juz z ponad 500

Nakład też 700? Skoro jest lepiej niż ostatnio, a nawet chyba dużo lepiej, to jest jakaś szansa na wydanie tego czwartego tomu? Z tego co patrzyłem, to te dwie historie w nim zawarte nie są takie krótkie, a ten musical wyglądał intrygująco. Ja drugi tom też dorzuciłem do zamówienia. Wszyscy chwalą, więc dam raz jeszcze szansę tytułom z 2000AD. Tylko pierwszy tom muszę gdzieś upolować.
Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga "Czytamy Komiksy", a także do obserwowania profilu na Facebooku i Instagramie.

https://czytamykomiksy.blogspot.com/
https://www.facebook.com/czytamykomiksy
https://www.instagram.com/czytamykomiksy/

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10552 dnia: Nd, 11 Luty 2024, 18:37:07 »
Pierwszy tom widzialem w Fankomiksie, moga miec tez w kik i komiksiarnii. Na razie temat bezprawia zamkniety. Co przyniesie przyszlosc zobaczymy. Od Dana Abnetta chcialbym wydac natomiast bardzo dobre post apo Kingdom. Znakdziesz strony i info kilkanscie stron w tyl. :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10553 dnia: Nd, 11 Luty 2024, 18:38:12 »
Komiksiarnia już nie ma na stanie.

Online Sikor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10554 dnia: Nd, 11 Luty 2024, 18:40:50 »
Bezprawie - jak ci zalega połowa nakładu z 700 sztuk to się zastanawiasz ;)
Wtedy jeszcze nie łapałem do końca praw serii. No ale po latach jest :) i to się liczy :)

Teraz widać że czytelnicy nie mieli pewności czy wyjdzie tom 2 dlatego zalegał, bo gdy ten wyszedł pierwszy tom moment wywiało ze sklepów 😀

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10555 dnia: Nd, 11 Luty 2024, 18:44:00 »
Od Dana Abnetta chcialbym wydac natomiast bardzo dobre post apo Kingdom. Znakdziesz strony i info kilkanscie stron w tyl. :)
Kingdom wygląda trochę jak Solo, więc może najpierw to by przydałby się dokończy, zanim rozgrzebie sie kolejną serie 😉

Offline PawelC

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10556 dnia: Nd, 11 Luty 2024, 20:01:29 »
W weekend przeczytałem Bezprawie 2, i ależ mi ten komiks zrobił dobrze. Nawet nie wiedziałem, jak bardzo właśnie teraz potrzebowałem takiego komiksu.

Abnett to jednak klasa jeśli chodzi o pisanie dobrych komiksów superbohaterskich (tak traktuję uni Dredda, proszę się nie obrażać, jeśli macie inaczej).
Niby komiks nie jest zbyt długi, ale upchnięto w nim bardzo dużo pomniejszych wątków które składają się na jedną większą, spójną fabułę. Niby przerysowany akcyjniak a jednak znalazło się miejsce i na poważniejsze zarysowanie postacie, motywy i zdarzenia.
W teorii epizody są proste jak budowa cepa i nawet momentami bazują na ogranych rozwiązaniach, ale dla mnie ważniejsze od tego "co" jest "jak" jest opowiedziana historia. Abnett moim zdaniem potrafi zgrabnie poruszać się w ogranych motywach i wykorzystać z nich to co jest atrakcyjne jednocześnie dodając coś świeżego.

A Winslate to też mistrz. Fantastyczna krecha, gość naprawdę potrafi pracować z czernią i bielą. Jego rysunku są często bardzo gęste a mimo to świetnie czytelne, bardzo dobrze radzi sobie z narracją graficzną.

Całość czytało/odbierało mi się jakbym oglądał jakiś fajny serial albo pełnometrażowy film z lat 80 (serious, momentami dark stuff) lub 90 (crazy over-the top shit).

A najlepsze jest to, że w ogóle się zastanawiałem czy brać dwójkę czy odpuścić, i sprzedać jedynkę, bo tak szczerze tom pierwszy był tylko ok jak dla mnie. A tej chwili obok Sędzi Anderson i Ameryki to mój ulubiony komis ze świata Dredda.

@Studio, pięknie dziękuję za wydanie tej serii u nas, zwłaszcza tomu drugiego po tym, jak pierwotnie sprzedał się tom pierwszy. Z przyjemnością kupię kolejne komiksy z 2000AD tego kalibru.
« Ostatnia zmiana: Nd, 11 Luty 2024, 20:09:51 wysłana przez PawelC »

Offline Randal63

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10557 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 00:14:12 »
Przy okazji Rogue Troopera, przejrzałem sobie te starsze albumy. Zestrzały się całkiem ładnie, co ciekawe dopiero teraz zobaczyłem, że za rysunki opowiada też Collin Willson, mistrz realistycznej krechy, którego W Cieniu Słońca planujemy na ten rok. No i jest też Cam Kennedy. Także da się zrobić fajne The Best of...


No nie >:(, a ja już zamówiłem ten Rogue Trooper. Na szczęście tylko na razie pierwszy tom (400stron). Zabrałem też przy okazji (w ciemno) jeszcze omnibus Gartha Ennisa "Dan Dare". Zobaczę czy się na tym wyłożę  ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10558 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 11:37:29 »
Kingdom wygląda trochę jak Solo, więc może najpierw to by przydałby się dokończy, zanim rozgrzebie sie kolejną serie 😉

od chciałbym do wydam daleka droga :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline maxim1987

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10559 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 14:00:13 »
który wariant okładki Bezprawia będzie pasowac do tomu 1?