Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551868 razy)

0 użytkowników i 31 Gości przegląda ten wątek.

Online Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10350 dnia: Śr, 24 Styczeń 2024, 14:46:38 »
Polecam sprawdzać Gildie nawet kilka razy w ciągu dnia jak ktoś czego szuka. Dziś kolejna wrzutka, Slainy Kroniki Brutanii we wszystkich limitkach i powrót Wieku Evy w podstawie i limitce oraz Powrót do Szambali we wszystkich okładkach. :)

Tak się zastanawiam, czy to gildia znalazła w magazynie, SL w piwnicy, czy też w innym sklepach tak średnio się sprzedają nawet wyprzedane rzeczy, że po pewnym czasie trafiają do gildii.

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10351 dnia: Śr, 24 Styczeń 2024, 14:47:56 »
Pewnie remanent gdzieś był. I z innych sklepów? Nie sądzę...

Online dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10352 dnia: Śr, 24 Styczeń 2024, 15:46:29 »
Tak się zastanawiam, czy to gildia znalazła w magazynie, SL w piwnicy, czy też w innym sklepach tak średnio się sprzedają nawet wyprzedane rzeczy, że po pewnym czasie trafiają do gildii.

ja do nich pisałem w sprawie reklamacji i dostałem odp że na styczeń mają zaplanowany remanent i stąd też trafiają się pewnie dawno zapomniane komiksy. A dwa że system im pewnie jeszcze przez wyprzedaż wariuje bo raz komiksy są raz ich nie ma (szczególnie tych których Arek pisał że zostało jeszcze po 100/200szt)

Offline khomaniac

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10353 dnia: Śr, 24 Styczeń 2024, 16:32:51 »
Może jakaś aktualizacja stopki z zapowiedziami? 😁

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10354 dnia: Śr, 24 Styczeń 2024, 17:07:24 »
Inne wydawnictwa robią z tego tajemnicę handlową.

Anarchizm zobowiazuje ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10355 dnia: Śr, 24 Styczeń 2024, 17:09:26 »
Tak się zastanawiam, czy to gildia znalazła w magazynie, SL w piwnicy, czy też w innym sklepach tak średnio się sprzedają nawet wyprzedane rzeczy, że po pewnym czasie trafiają do gildii.

Czesto jest tak ze jak im sie skonczy na magazynie to wlaczaja niedostepne. Ja przegladam raz w tygodniu i ich informuje ze cos.jeszcze mamy. To.w koncu moj interes.

Jest sporo sytuacji.ze ktos nie placi za zamowiony.egzemplarz i on wraca do.sprzedazy

No i na pewno remanent tez zrobil.swoje
My tez znalezlismy.rozne.skarby ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Styczeń 2024, 17:11:04 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline rekinn

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10356 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 21:37:16 »
Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić w Bractwie Kraba
Spoiler: PokażUkryj
dlaczego wampiry, wilkołaki i inne takie straszyły dzieciaki, ze je rozszarpią i zjedzą, skoro byli to tak naprawdę lekarze, którzy chcieli im pomóc? Kim była ta dziewczyna? Lekarz który ją stworzył, to co on miał za sprzeczkę z wampirem, dlaczego? Dlaczego też wampir chciał zeżreć tą dziewczynkę? A kim były te truposze z krabami zamiast oczu? To,że balonik symbolizował jakiś instrument medyczny, to się domyśliłem, ale co on symbolizował? Tlen? Ale to by chyba nie leżał na ziemii?


Szczerze mówiąc, jedno wielkie WTF. Ale nie w takim pozytywnym sensie, tylko mam wrażenie, że jestem za głupi na ten komiks. Niech mi ktoś to jakoś sensownie wyłoży, proszę!

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10357 dnia: Pt, 26 Styczeń 2024, 12:48:30 »
Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić w Bractwie Kraba
Spoiler: PokażUkryj
dlaczego wampiry, wilkołaki i inne takie straszyły dzieciaki, ze je rozszarpią i zjedzą, skoro byli to tak naprawdę lekarze, którzy chcieli im pomóc? Kim była ta dziewczyna? Lekarz który ją stworzył, to co on miał za sprzeczkę z wampirem, dlaczego? Dlaczego też wampir chciał zeżreć tą dziewczynkę? A kim były te truposze z krabami zamiast oczu? To,że balonik symbolizował jakiś instrument medyczny, to się domyśliłem, ale co on symbolizował? Tlen? Ale to by chyba nie leżał na ziemii?


Szczerze mówiąc, jedno wielkie WTF. Ale nie w takim pozytywnym sensie, tylko mam wrażenie, że jestem za głupi na ten komiks. Niech mi ktoś to jakoś sensownie wyłoży, proszę!

Rekinn, nie tylko Ty. Ja mam takie wrażenie, że to po prostu jest raczej średni komiks udający dobry komiks. A delikatny, ambitny temat sprzyja kreowaniu tej otoczki.

Online dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10358 dnia: Pt, 26 Styczeń 2024, 13:15:59 »
Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić w Bractwie Kraba
Spoiler: PokażUkryj
dlaczego wampiry, wilkołaki i inne takie straszyły dzieciaki, ze je rozszarpią i zjedzą, skoro byli to tak naprawdę lekarze, którzy chcieli im pomóc? Kim była ta dziewczyna? Lekarz który ją stworzył, to co on miał za sprzeczkę z wampirem, dlaczego? Dlaczego też wampir chciał zeżreć tą dziewczynkę? A kim były te truposze z krabami zamiast oczu? To,że balonik symbolizował jakiś instrument medyczny, to się domyśliłem, ale co on symbolizował? Tlen? Ale to by chyba nie leżał na ziemii?


Szczerze mówiąc, jedno wielkie WTF. Ale nie w takim pozytywnym sensie, tylko mam wrażenie, że jestem za głupi na ten komiks. Niech mi ktoś to jakoś sensownie wyłoży, proszę!

Wg ten komiks jest dobry bo każdy może go odczytać jak chce - mnie on się bardzo podobał ale wiadomo każdy ma swój gust. Ja Ci odpisze jak ja to zrozumiałem :)

Spoiler: PokażUkryj
Dla mnie ten komiks jest opowiedziany z poziomu dziecka i jego pojmowania rzeczywistości/problemów i wtedy łatwiej wszystkie zinterpretować. Wszystkie te straszydła były tak postrzegane przez dzieci bo nie do końca wierzyły i ufały lekarzom, traktowały ich jako katów. Chyba na początku przy wprowadzeniu do zakładu była myśl (chyba Maela) że to jest umieralnia i tak każdy umrze i traktowali personel medyczny jako ludzi którzy mają im pomóc w odejściu z tego świata wręcz katów. Stąd wyobrażenie ich jako potworów i chęć ucieczki przed nimi. Balonik mógł symbolizować tlen lub po prostu siły witalne, upuszczenie powietrza z niego mogła symbolizowac jako zapaść lub znaczące pogorszenie zdrowia podczas kuracji.
Dziewczyna Frankenstein to była alegoria nadziei dzieci, była ona zbudowana z ich chęci przetrwania/pokonania choroby - to ona jest kluczem do pokonania choroby, bez nadziei i nastawienia że się pokona kraba bohaterowie nie zwalczyliby choroby

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10359 dnia: Pt, 26 Styczeń 2024, 13:19:23 »
Kluczem do zrozumienia tego komiksu jest jedno slowo -lęk.   

To co widzisz to sa projekcje lękowe dziecka z urazem mozgu.
Spoiler: PokażUkryj
 lekarze budza u niego lęk sa dla niego jego katami dopiero po odkryciu nadziei ta role pelni dziewczynka zmienia sie sposob postrzegania lekarzy


Spoiler: PokażUkryj
dodam ze frankenstein symbolizuje lekarza ktory nie akceptuje niemocy i szuka mocy uzdrowienia, te dzieci zombie to po prostu symbol lęków bo masie dzieci nie udaje sie pokonac choroby a i frankenstein ma konflikt z klasyczna medycyna ktora symbolizuje wampir


« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Styczeń 2024, 13:37:43 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online PabloWu

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10360 dnia: Pt, 26 Styczeń 2024, 15:58:11 »
Dla mnie ten komiks jest jednym z lepszych jakie czytałem w tamtym roku, to jak rysownik przelał na plansze dziecięce lęki przed nieznanym ( no weź i wytłumacz małemu człowiekowi co się z nim dzieje), plus niewinność i niesamowita małoletnia wyobraźnia... To była świetna lektura, każda plansza tętni życiem  i często szczęka opadała bo graficznie Andrae  po prostu wymiata, uwielbiam Jego stylówę i komiksy . I kompletnie mi nie przeszkadzało że czegoś w nim nie rozkminiłem od razu, a wręcz te nieoczywistości świetnie się wpasowały w tematykę.
Ja byłem pod wielkim wrażeniem ale też zdaję sobie sprawę że nie jest to komiks dla każdego. I dobrze.

Offline Lagroht

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10361 dnia: So, 27 Styczeń 2024, 12:12:51 »
Zak......stej Soboty Ziomeczki przy lekturach komiksowych !!!

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10362 dnia: Pn, 29 Styczeń 2024, 17:29:21 »
Ziarno szaleństwa poszło do drukarni.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline rapr

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10363 dnia: Pn, 29 Styczeń 2024, 17:34:21 »
Bezprawie 2 wysyłane w tym tygodniu?

Online dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10364 dnia: Pn, 29 Styczeń 2024, 18:46:27 »
a mi Gildia anulowała (bez informowania) zamówienie Bezprawia i Slainów Brutanii... ponownie zamówiłem rozbijając zamówienie, zobaczymy co będzie ::)