Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551979 razy)

Warpath i 24 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9990 dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 12:09:05 »
Nie myślałeś, żeby wydać w mniejszym nakładzie a z wyższą ceną? Tak, żeby domknąć serię? Żeby chociaż wyjść na zero. Jak i tak już masz licencję i tłumaczenie.

Bezprawie 2 jak będzie wyglądać pod względem nakładu? Tyle samo co 1? Bo pewnie gorzej idą te dwójki, zwłaszcza że jest taki odstęp czasowy pomiędzy tomami.

Nie wiem jak w komiksach, ale w książkach zaliczka na licencję i koszty tłumaczenia to grosze, jak książka się nie sprzedaje bardziej się opłaca nie wydawać, nie ma szans na odzyskanie kasy, po prostu mniej stracisz na niewydaniu.

A wydanie z mniejszym nakładem (czyli zapewne w okolicy maks 300, a realnie to 200 sztuk) to żeby się zwróciło przy zakładanej niskiej sprzedaży to pewnie by była okładkowa ze 150 zł musiała być (drugi tom okładkowa to 55 zł).


Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9991 dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 12:51:13 »
SL - doczekaliście się na Forum znamiennej strony 666 😀.

kto by pomyślał co ? ile to już lat się kumplujemy :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9992 dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 12:52:50 »
Nie wiem jak w komiksach, ale w książkach zaliczka na licencję i koszty tłumaczenia to grosze, jak książka się nie sprzedaje bardziej się opłaca nie wydawać, nie ma szans na odzyskanie kasy, po prostu mniej stracisz na niewydaniu.

A wydanie z mniejszym nakładem (czyli zapewne w okolicy maks 300, a realnie to 200 sztuk) to żeby się zwróciło przy zakładanej niskiej sprzedaży to pewnie by była okładkowa ze 150 zł musiała być (drugi tom okładkowa to 55 zł).

tzn koszta licencji są spore, jednak to kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy złotych
ale faktycznie koszt druku morduje najmocniej
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline celtic

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9993 dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 12:57:13 »
A może wziąść te nie sprzedane egzemplarze, dołączyć do tomu #3 i wydać to zbiorczo, jak to czyniła mandragora.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Koalar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9994 dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 13:27:29 »
tak zrobię taki sam jak 1 - żeby było odpowiednie nasycenie i jak ktoś kupi 1 to będzie miał szansę na 2

No nie wiem, jakoś te jedynki ludzie kupują, a dwójek mniej. Nawet u Ciebie sporo dwójek niesprzedanych w Gildii. Może lepiej trochę mniej dawać, bo część ludzików chyba kupuje jedynkę i tyle, ani nie odsprzedadzą (bo np. im się nie chce jak Tobie wyprzedawać komiksów), ani nie kupią dwójki. I zgniją te dwójki w piwnicy. Trochę mniej, to może i szybciej się wyprzeda (aha, jest mniej, to trzeba kupować szybko).

Nie wiem jak w komiksach, ale w książkach zaliczka na licencję i koszty tłumaczenia to grosze, jak książka się nie sprzedaje bardziej się opłaca nie wydawać, nie ma szans na odzyskanie kasy, po prostu mniej stracisz na niewydaniu.

A wydanie z mniejszym nakładem (czyli zapewne w okolicy maks 300, a realnie to 200 sztuk) to żeby się zwróciło przy zakładanej niskiej sprzedaży to pewnie by była okładkowa ze 150 zł musiała być (drugi tom okładkowa to 55 zł).

Akurat pytanie było o Stickleback, ale Absalom też by fajnie było dokończyć. 150 dużo, myślałem maks 100 zł. Jeszcze by trochę się sprzedało jedynek, bo trochę osób by kupiło od razu 1 + 2.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline OokamiG

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9995 dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 13:59:05 »
Bezprawie grudzień?

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9996 dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 14:05:49 »
w grudniu slain

potem chcialbym CE

patrz stopka ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9997 dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 14:07:46 »
tzn koszta licencji są spore, jednak to kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy złotych
ale faktycznie koszt druku morduje najmocniej

Ale to jest zaliczka czy całość? Poza tym w sumie to wiemy tylko, że masz to przetłumaczone, nie że zapłaciłeś za licencję na 3 tom (zresztą pewnie nawet by już wygasła).

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9998 dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 14:35:11 »
zakup licencji jest rożny u rożnych wydawców

na przykład u jednych płacisz dużo za materiały do publikacji i procent od sprzedanych sztuk
a u innych koszt licencji jest duży a koszt materiałów mały
ale generalnie zamyka się to w kwotach o których pisałem (różnice wynikają z ilości stron czy popularności autorów) i płacisz wszystko z góry - tak wygodniej i mniej papierkowej roboty

mam tłumaczenie 2 tomu Stickleback - nie kupowałem licencji, chciałem to zrobić jak będę miał już tłumaczenie
ale sprzedaż Sticklebacka była bardzo słaba - 500 sztuk a do dziś mam chyba jeszcze z 20 sztuk - a to jest kilka dobrych lat.
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Listopad 2023, 14:36:47 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9999 dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 14:46:45 »
mam tłumaczenie 2 tomu Stickleback - nie kupowałem licencji, chciałem to zrobić jak będę miał już tłumaczenie
ale sprzedaż Sticklebacka była bardzo słaba - 500 sztuk a do dziś mam chyba jeszcze z 20 sztuk - a to jest kilka dobrych lat.

Czyli tak jak myślałem, trzeba wywalić pewnie kilkadziesiąt tysięcy na licencje plus druk, czyli trzeba by sprzedać 400 egzemplarzy po 100 zł żeby zwróciło się 40.000 (a to jeszcze bez marży dystrybutora), a gdyby się sprzedało 300 egzemplarzy to trzeba minimum 150 zł okładkowej.

Offline Palyszkiewicz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10000 dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 19:41:41 »
w grudniu slain

potem chcialbym CE

patrz stopka ;)
A jaka jest orientacyjna cena Slaina?

Offline Frank_C

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10001 dnia: So, 25 Listopad 2023, 00:12:46 »
Kiedy można się spodziewać Torinth w sklepach bo widzę że na Gildii zaliczył jakieś opóźnienie?

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10002 dnia: So, 25 Listopad 2023, 00:27:21 »
zlituj się ;) nie rób jej tego ;)
Nie narzekałbym jakbym może miał tom 1 w wydaniu limitowanym, jednak mam ten tom w wersji podstawowej i szkoda, żeby seria wyglądał jakby nie była serią. (Była to całkiem świadoma decyzja, bo chciałem mieć ten komiks po prostu pasujący do innych komiksów AD2000, a szczególnie do Dredda). Inna sprawa, to że została w sprzedaży podstawowa i jestem przekonany, że po kupieniu teraz kompletu wiele osób zarzuci, że "wydawca nie potrafi wydawać komiksów", dobrze wiesz, że były tu spiny o mniejsze pierdoły.

Offline WeaponX

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10003 dnia: So, 25 Listopad 2023, 07:39:25 »
Nie narzekałbym jakbym może miał tom 1 w wydaniu limitowanym, jednak mam ten tom w wersji podstawowej i szkoda, żeby seria wyglądał jakby nie była serią. (Była to całkiem świadoma decyzja, bo chciałem mieć ten komiks po prostu pasujący do innych komiksów AD2000, a szczególnie do Dredda).

Zgadzam się w 100 procentach

Offline zombie001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10004 dnia: So, 25 Listopad 2023, 08:18:49 »
Ja tam też jestem za cięciem. No ładne te okładeczki całe, ale ja jeszcze nigdy żadnej książki nie rozłożyłem w taki sposób, żeby podziwiać grafikę na okładce...
Za to na grzbiety patrzę na okrągło jak książki/komiksy stoją na moich półkach :D
« Ostatnia zmiana: So, 25 Listopad 2023, 08:21:50 wysłana przez zombie001 »
KEEP CALM AND HATE EVERYONE