Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551924 razy)

donKiszot i 14 Gości przegląda ten wątek.

Offline Brvk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9930 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 15:21:30 »
za wcześnie
ale poszło do tłumaczenia

Oby się nie okazało, że to nowy plan pięcioletni.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9931 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 15:23:10 »
w sumie...
Stickleback 2 mam przetłumaczony i lezy od lat ;)

kurde Loenardo Manco to jest mistrz...



sprawdzałem co ma jeszcze na koncie, ale widzę ze głownie Marvel i DC
a teraz robi dla Dynamite kontynuacje Frazzety - Ogniem i Lodem
« Ostatnia zmiana: Pn, 20 Listopad 2023, 15:26:15 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Brvk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9932 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 15:25:56 »
Rodacy, do portfeli!

Online adamarluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9933 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 15:40:10 »
Pogromca Smoka
Gdzie umieścić w chronologii ??

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9934 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 15:42:07 »
najnowszy - po kronikach brutanii
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9935 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 16:49:39 »
w sumie...
Stickleback 2 mam przetłumaczony i lezy od lat ;)

Licencja kupiona, za tłumaczenie zapłacone.... Ale nie wydajemy. Kto bogatemu zabroni  :P

A szczerze to możemy się spodziewać Stickelbacka, czy materiały zgubiły się w piwnicy?

Offline kostuch

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9936 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 18:06:39 »
Takie standardowe comiesieczne pytanie - kiedy Thorinth leci do sklepów?

Offline Liarus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9937 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 18:08:15 »
Ale tego Slaina zakrzywiło na tym screenie. Nieźle

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9938 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 18:21:11 »
Hej, mam nietypową sprawę i wiem że jest inny dział ale może się uda wsród ludzi interesujących sie SL i Slainem. Jako że Arek tak męczy o tego Slaina... :P Postanowiłem kupić poprzednie części, i byłem już prawie z jednym gościem dogadany co sprzedawał KRÓLA, ZABÓJCE CZASU i Świt Wojownika (270zl) ale w ostatniej chwili trafił mi się gośc który sprzeda mi wszytskie niedostępne tomy (bez obaw Arek, reszte kupie nówki czyli 3+1 w grudniu ;) ) I jako że nie chce zostawiać tamtego gościa może ktoś chce w stanie b.dobrym kupić? Dam kontakt bezpośredni oczywiście do sprzedawcy.
 
P.S.  Arek to twoja wina a po dwakroć jak mi nie podejdzie !!  ;)

P.S.2 dzięki Kasi która kupowała ostatnio Slainy (i mi dała pare wskazówek za co jej prywatnie podziękuje jak Odbiorę) udało się i mi kupić i to sensownych cenach choć wiadomo ona lepiej się targowała i lepiej wynegocjowała :P

Offline szybkilester

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9939 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 21:49:16 »
Wydanie ebooka na pewno spowoduje wrzucenie go do sieci. A wrzucenie do sieci spowoduje jeszcze większą niechęć wydawcy do ewentualnych dodruków, gdyż liczba osób chcących wersję papierową w drugim rzucie znacznie zmaleje.

Reguła z wydawaniem eboków po wyprzedaniu spowoduje, że te 800 sztuk nakładu będzie się sprzedawało jeszcze dłużej, gdyż część czytelników będzie czekała na tańszego (albo nawet darmowego pdfa). W przypadku małych wydawnictw, nawet mały procent piracenia powoduje brak płynności finansowych.

Pozwolę się nie zgodzić, bo jestem wielkim fanem komiksów i książek w cyfrze i kupuję ich więcej niż na papierze, a z racji tego, że od ponad 36 lat sam jestem wydawcą (tyle że muzycznym) i obserwuję ruch w sieci z wiadomych względów, temat "wycieków" na gryzonia i warezy czy inne torrenty jest mi dobrze znany i przez te wszystkie lata może 5% zakupionych (lub wydanych) tytułów gdzieś się pojawiło. Komiksy jako takie nie cieszą się aż tak wielką popularnością jak thrillery, sf/fantasy czy "pieprzne" romanse, więc stosunkowo niewielki ich procent jest piracony, a zwłaszcza w ostatnich latach, bo "huzia na Józia" sprzed dwóch dekad już dawno przeminęła z wiatrem. Z kolei wszystkie te cyfrowe pozycje z crowdfundingów teoretycznie powinny od dłuższego czasu hulać tu i tam, a konia z rzędem temu, kto widział gdzieś "Malarza", "Rusałkę" czy "Istotę" w digitalu na chomikuj i podobnych portalach. To samo dotyczy nielicznych e-komiksów wydanych u nas oficjalnie, bo mimo bacznych obserwacji nie zauważyłem nigdzie dostępnych części "Blera", "ptasiego westernu" Samojlika i Wajraka czy wreszcie zlicencjonowanych "Nimony" albo "Procesu", zatem nie ma co demonizować wpływu piratów na rodzimy rynek komiksowy... Zresztą idealnym rozwiązaniem byłaby platforma w rodzaju (dawnego) Comixology, Marvel Unlimited lub w ostateczności Empik Go, bo akurat ten ostatni przykład tylko w nikłym stopniu wypełnia lukę... Zdaję sobie sprawę z tego, że to głos wołającego na puszczy i pewnie nie dożyję takiej rewolucji, ale na jesieni życia przyjemnie sobie od czasu do czasu pomarzyć ;)

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9940 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 22:04:56 »
Ale pewnie możesz znaleźć zależność - Antena Krzyku jeśli miała bestsellery, to one dość szybko trafiały na warezy. Rzeczy niszowe kupują fascynaci. Studio Lain ma podobny schemat ale w katalogu ma parę wrażliwych big tytułów, w które inwestując może stracić o wiele więcej.

Offline szybkilester

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9941 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 22:15:09 »
Zależy co rozumiesz pod pojęciem "bestseller", bo i owszem, takie Lao Che lub Spięty byli stosunkowo łatwo przyswajalni dla mas, ale gdzie widziałeś tribute dla Unsane czy "sea sea" ewy braun? Dzidek z Jimmy Jazz też wypuścił na fali nostalgii kilka killerów i nigdzie ich nie znajdziesz poza streamingiem, Bezkoc tak samo etc.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9942 dnia: Wt, 21 Listopad 2023, 10:20:50 »
w sumie...
Stickleback 2 mam przetłumaczony i lezy od lat ;)

Dobra, to krótka piłka: wydasz, czy nie?
Bo nie wiem, czy kupować pierwszy tom ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9943 dnia: Wt, 21 Listopad 2023, 11:27:23 »
tzn tak

zachodnie wydania w cyfrze - europejskie czy usa - piracone są na potęgę - można znaleźć 90 proc aktualnej oferty. Natomiast faktycznie polski rynek jest muskany - nie chce się ludziom skanować - nie wiem natomiast jak z polskimi wydaniami cyfrowymi, nigdy nie sprawdzałem

z muzyką jest moim zdaniem ciut inaczej - 95 proc muzy znajdziesz za darmo (tak postrzegają to ludzie) na youtube czy bandcampie - sam przestałem kupować winyle i CD, bo jak chce sobie coś posłuchać - tak wiem gorsze pasma ;) ale słuchałem płyt GBH z kaset na których był głownie szum, wiec jakoś mnie to nie razi ;) - to sięgam właśnie po bandcamp czy youtube
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9944 dnia: Wt, 21 Listopad 2023, 11:28:16 »
Dobra, to krótka piłka: wydasz, czy nie?
Bo nie wiem, czy kupować pierwszy tom ;)

na obecną chwile? nie planuje
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień