Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551977 razy)

Warpath i 21 Gości przegląda ten wątek.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9870 dnia: Cz, 16 Listopad 2023, 15:36:51 »
bo prosili żeby po kolei :)
bo abc warriors sie dobrze nie sprzedał
bo kroniki brutanii to był restart

generalnie knuje
albo poleca - skarby, albo księga inwazji albo najnowszy :)

swoja droga - a propos ABC zobaczcie kto wraca z deska kreślarską ;)



wydać wam? ;) w Anglii premiera w kwietniu jak mnie pamiec nie myli
« Ostatnia zmiana: Cz, 16 Listopad 2023, 15:50:19 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9871 dnia: Cz, 16 Listopad 2023, 16:52:16 »
No wydać, wydać. Jak i resztę Wojny...

Miało być, a nie ma. Nawet w małym nakładzie i dalej nic. Słowa na wiatr?

Swoją drogą ostatnie lata zdecydowanie za mało 2000AD. Szczególnie, że dobre serie rozpoczęte. Wiem, że sprzedaż była słaba, ale może jednak? Liczę, że Bazprawie 2 da radę, a i Slainy dobrze się sprzedadzą i wreszcie ruszy temat. Bo jak Was uwielbiam, tak za to macie u mnie wielkiego minusa  >:(

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9872 dnia: Cz, 16 Listopad 2023, 17:27:36 »
Wiesz frend zycie na biezaco weryfikuje checi
Wiesz ze z przyjemnoscia wydam abc
Ale powoli, powoli staram sie konczyc co zaczelismy
Bezprawie bylo skazane na zaglade a bedziemy je konczyc
Piotr wlasnie sklada ten album.
Mielismy chwile dobra passe wiec wybralem ten tytul
Teraz juz komiksy nie schodza na pniu.
Zauroczeni czy thorinth ida wolniutko.
Wiec takie pomysly jak dokonczenie abc schodza na dalszy plan.
W kazdym razie po bezprawiu nastepna na liscie jest brygada 2.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9873 dnia: Cz, 16 Listopad 2023, 17:52:23 »
A któraś z zaczętych serii napewno nie będzie kontynuowana? Bo jeśli tak, to najzwyczajniej kupię w oryginale.

Ale mam nadzieje, ze tak po albumie rocznie, nawet zbiorczym, zaległej serii da radę?

Offline Necr09

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9874 dnia: Cz, 16 Listopad 2023, 17:55:22 »
Absalom miał nie być kontynuowany z tego co pamiętam
FGO: 758,469,198

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9875 dnia: Cz, 16 Listopad 2023, 18:34:46 »
Tak nie planuje absaloma. Polowa 2 tomu z nakladem 500 sztuk zalega.  Zaluje bo to trylogia.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9876 dnia: Cz, 16 Listopad 2023, 18:56:39 »
Ech, a Absalom to taki świetny komiks, trochę jak X-files, trochę jak Hellboy, ale z mega brytyjsko - londyńskim klimatem. Tam się aż czuje tę brytyjską mgłę. O wiele słabsze komiksy z Lain schodziły lepiej w jeden dzień... Normalnie nie mogę z tych czytelników.
Choć pewnie jakbyś zapowiedział 500 sztuk trójki, to poprzedni też by poszedł na wieść, że będzie cała seria.

Ps. Zresztą Stickleback to samo, kolejny naprawdę dobry komiks ze Studia.

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9877 dnia: Cz, 16 Listopad 2023, 19:09:51 »
Choć pewnie jakbyś zapowiedział 500 sztuk trójki, to poprzedni też by poszedł na wieść, że będzie cała seria.
Wątpię, przecież drugi tom ma już nakład 500 i się nie wyprzedał. Problemem jest raczej brak tomu 1, bo zawsze jak jest seria, to nie wszyscy kupujący kupią kolejne tomy, pomimo kupienia pierwszego, a brak pierwszego eliminuje nowego czytelnika, który mógłby się serią zainteresować, ale nie kupi od 2 tomu. I tu zawsze jest problem, czy robić dodruk, a jak tak, to w jakiej ilości, żeby nie zostać z pełną piwnicą.
« Ostatnia zmiana: Cz, 16 Listopad 2023, 19:12:19 wysłana przez michał81 »

Online Goka

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9878 dnia: Cz, 16 Listopad 2023, 21:51:05 »
Absaloma naprawdę szkoda, mam kilka serii które z różnych względów wydawcy porzucili ale tej jednej przeboleć nie mogę, Constantine to się może do Harry'ego schować. Studio, można to jakoś sensownie nabyć w oryginale skoro nie planujecie dalej ciągnąć?

Offline Liarus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9879 dnia: Cz, 16 Listopad 2023, 21:57:36 »
Ja natomiast nie złapałem bakcyla na Absaloma. Straszliwie przewidywalne te tomy były. Natomiast przeczytał je mój kumpel co mieszka w UK i stwierdził że sporo się traci jeśli nie zna się miejscówek z komiksu i nawiązań do nich. Na tyle mnie Absalom zniechęcił, że nie spróbowałem nigdy Sticklebacks bo tematyka (chyba) podobna.

Slaina zacząłem od zabójcy demonów i mnie rozwalił na łopatki. Jak tam palił rzymian w klatce z kości to mnie się w pale nie mieściło. Niestety, było tyle nawiązań do poprzednich tomów, że sporo nie ogarnąłem. Kupiłem wczesniejsze tomy i one są trochę takim SF. W ogóle nie siadło aż do rogatego Boga. Co Bisley tam odwalił to głowa mała.
Kroniki Brutanii bardzo mi się podobały i miałem wrażenie że takie nowocześniejsze. Na bank biorę nowy tom.

Offline Necr09

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9880 dnia: Cz, 16 Listopad 2023, 22:11:20 »
Absaloma naprawdę szkoda, mam kilka serii które z różnych względów wydawcy porzucili ale tej jednej przeboleć nie mogę, Constantine to się może do Harry'ego schować. Studio, można to jakoś sensownie nabyć w oryginale skoro nie planujecie dalej ciągnąć?

jest na Amazonie czy empiku, a i pewnie w innych miejscach znajdziesz taniej/drożej; generalnie też żałuję, że akurat ta seria nie zaskoczyła, przez dość długi okres czasu to były jedyne dwie pozycje od SL w moich zbiorach
FGO: 758,469,198

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9881 dnia: Cz, 16 Listopad 2023, 23:31:24 »
Moim zdaniem jest słaba promocja komiksów SL. To znaczy tutaj na forum jest bardzo dobra, ale kiedy tutaj nie zaglądałem, to nic nie wiedziałem. Oglądam sporo prezentacji na youtube, to jest mój główny kanał informacyjny i tam mało kto prezentuje komiksy SL.

Slaina miałem nawet w ręku, te pierwsze wydania czarno-białe, ale komiksy były zafoliowane (po 1 sztuce) w poznańskim KiK i nie chciałem odfoliowywać. Więc w sumie nie było gdzie tego zobaczyć, a recenzje takie sobie. Kroniki Brutanii - tutaj już się zainteresowałem, ale nie podoba mi się graficznie, wiec odpuściłem. Zabójca demonów - akurat czytałem dawno temu, więc nie miałem na niego ciśnienia, zapamiętałem, że był ok, ale bez szału, teraz się zastanawiam, bo jest dostępny. Rogatego Boga kupiłem, jest super. Teraz pewnie kupię tego Władcę Nieprawości, graficznie mi pasuje.

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9882 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 08:30:33 »
No szkoda Absaloma. Pora kupić 3 część.

A Stickelback podobał mi się jeszcze bardziej. Bardziej szalony zarówno scenariuszowo, jak i graficznie.

To na resztę czekam. Czyli ABC i inne jednak będą  ;D

Offline dreamer36

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9883 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 09:12:41 »
W skrócie powiem tak - chyba Was wszystkich jednak nienawidzę....

Rozpocząłem zbieranie tego Slaine'a - widzę, że ogólnie jest dobrze przyjmowany, Studio wydaje kolejne, kroniki mi się bardzo podobały (rozrywka na takim poziomie, jaki oczekiwałem). Zabójca czasu, Król i Świt Wojownika zakupione z drugiej ręki po cenach, powiedzmy sobie, w miarę normalnych, Zabójca Demonów jest na Gildii - kupię razem z najbliższym zamówieniem...

...ale Rogaty Bóg - to jest jakaś pomyłka - na alledrogo 320zł - są pewne granice... A na miękko nie chcę - jak to będzie wyglądać - no co najmniej niesymetrycznie...

Może ktoś gdzieś ma schowanego tego Rogacza i się pozbędzie (zdaję sobie sprawę, że na pewno powyżej okładkowej, ale może jakoś normalnie powyżej a nie trzykrotną stawkę?)

Offline Wombai

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9884 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 09:30:55 »
Moim zdaniem jest słaba promocja komiksów SL. To znaczy tutaj na forum jest bardzo dobra, ale kiedy tutaj nie zaglądałem, to nic nie wiedziałem. Oglądam sporo prezentacji na youtube, to jest mój główny kanał informacyjny i tam mało kto prezentuje komiksy SL.

Jako twórca treści komiksowych na YouTube, mogę przyjąć wyzwanie nagrania kilku filmów o komiksach SL.

Problem jest raczej złożony i wygląda mnie więcej tak (ceteris paribus w odniesieniu do YouTuba). Doświadczenie wydawcy w zainteresowaniu komiksem nie-main streamowym > stosunkowo niskie nakłady >relatywnie wysoka cena > mało twórców, tzw. YouTuberów ma te komiksy > jeszcze mniej ludzi o nich robi filmy > promil ludzi ogląda te filmy > popularność komiksu nie rośnie >wydawca, nie zwiększa nakładów.... koło się zamyka.

Osobiście chętnie skompletowałbym Absalom, Solo, czy Slaina, ale wracamy do punktu wyjścia, brak wcześniejszych tomów, brak dodruku.
I z jednej strony szanuję decyzję wydawcy, biznesowo ją rozumiem. A z drugiej strony, jest mi bardzo szkoda, że tych komiksów nie można kupić w polskim wydaniu, w normalnej cenie, albo wcale. I jeszcze jednak, prawdopodobnie nikt inny by ich nie wydał.