Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551962 razy)

Warpath, donKiszot i 19 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9150 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 12:19:16 »
https://www.bedetheque.com/serie-34923-BD-Sortileges-Dufaux-Munuera.html

A tu do angielskiej wersji, można kilka pierwszych stron podejrzeć - albumy można przełączyć i w każdym jest podgląd.
https://www.europecomics.com/album/spellbound-v1/
Aha, ten Disney. :)

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9151 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 12:26:02 »
sprzedaz jest bardzo okej :)
za co wielkie dzieki takze wam
za kazda opinie o komiksie :)

a teraz dino czekam co ty sadzisz o septentryonie ;)

O to będziesz musiał poczekać, muszę nadgonić komiksy kalesoniarzy bo ostatnio nakupowałem sporo komiksów mało przeczytałem i nie mam gdzie upychać więc muszę sprzedać żeby było gdzie wstawić chociaż do 3 rzędu... (chociaż SL ma osobną półkę wraz z Dreddowersum 8)). A do tego rozpoczęły się MŚ w rugby więc cieżko znaleźć na wszystko czas pomiędzy 21.30 a 23  :o

edit: A z innej beczki. czy 4 najbliższe komiksy w jakim formacie będą wydawane? SHA/YIU/ MAsery (bo chyba na razie mam 3 różne) i jak nazywać te formaty :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Wrzesień 2023, 12:30:42 wysłana przez dinogal »

Offline Pinto

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9152 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 13:36:01 »
jedyne dodruki beda dotyczyc serii komiksowych
nie planujemy innych dodrukow
Nie musisz robić dodruków, zrób II wydanie po prostu. 8) "Armie zdobywcy" chcę.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9153 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 14:00:08 »
Nie musisz robić dodruków, zrób II wydanie po prostu. 8) "Armie zdobywcy" chcę.
Musiałoby się czymś różnić, np offset albo kolor.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9154 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 15:33:18 »


Eric Liberge za komiks Pan Wtorek Popielcowy otrzymał mega prestiżową nagrodę im. René Goscinnego. Przyznawana jest ona raz do roku za najlepszy scenariusz. Przeczytajcie jak autor wspomina ten czas.

JM: Popielcowy to wciąż komiks trudny do sklasyfikowania (czarny humor, fantasy, science fiction, akcenty filozoficzne). Mimo to otrzymałeś Nagrodę Goscinnego! Czym według ciebie kierowało się jury?

ÉL: Oceną Druilleta – to oczywiste, jemu zawdzięczam tę nagrodę. Podczas obrad bronił Pana Wtorka Popielcowego ze wszystkich sił, jako że część jury wahała się, czy nagrodzić tak ponury album. Ale Druillet był bardzo stanowczy i udało się. To uniwersum jest kontrowersyjne. Albo je lubimy, albo zupełnie nie. Tu nie ma żadnego kompromisu, w przeciwnym razie przekaz nie zadziała. Reakcje, z którymi się spotykam, są więc zawsze jednoznaczne. Zero obojętności – i to lubię! Nie ma nic gorszego niż obojętność wynikająca ze znużenia i nastawienia na zysk.

JM: To była dla ciebie prawdziwa konsekracja, gdyż to Philippe Druillet wręczał ci tę nagrodę. Jak się czułeś, przyjmując gratulacje od mistrza?

ÉL: Od mojego mistrza! To było niesamowicie motywujące, by się niepoddawać. Ta nagroda stała się namacalnym dowodem – miałem rację,dla moich małych kościotrupów też znaleźli się czytelnicy. I to nie był przypadek, że Druillet wyciągnął do mnie pomocną dłoń. Udało mi się go znaleźć na festiwalu. Miał stoisko na drugim końcu sali, między swoimi posągami. Nikt do niego nie zaglądał, do mnie zresztą też nie.
Podszedłem do niego, wręczyłem mu swój komiks i powiedziałem coś bardzo głupiego w rodzaju: „Dzień dobry, oto mój album. Robię komiksy dzięki panu”. To wszystko prawda! Od początku dobrze się dogadywaliśmy, a on zaproponował mi nominację do Nagrody Goscinnego bo był w jury. Odpowiedziałem: „Z przyjemnością!”, nie mając przecież nic do stracenia. Daleki byłem jednak od przypuszczeń, że cokolwiek mogłoby się w tym temacie udać.

Pan Wtorek Popielcowy już w przedsprzedaży.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline neo789

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9155 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 17:53:43 »
Popieram Armie Zdobywcy

Offline Liarus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9156 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 18:02:28 »
Jak zapowiesz Armie to nawet kupię tego najbliższego Disneya  ;D

Offline bfg

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9157 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 18:41:46 »
Prędzej za Armie zdobywcy weźmie się Lost in Time albo Scream Comics :-) Nie wiem jak to wygląda jednak od strony prawnej.

Offline ryba

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9158 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 21:42:20 »
Popieram Armie Zdobywcy

Ja też! :)

Online badday

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9159 dnia: Wt, 12 Wrzesień 2023, 00:10:15 »
Też bym kupił "Armie Zdobywcy". To komiks, którego chyba najbardziej żałuję, że nie kupiłem zanim się wyprzedał.

Offline Midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9160 dnia: Wt, 12 Wrzesień 2023, 00:44:17 »
Lepiej niech SL wydaje kolejne nowości, tyle ma do wydania. AZ z regularną okładką można było dłuższy czas nabywać. Najważniejsze, że wyszła i można to sobie z drugiej ręki ogarnąć, a czekamy na tyle kolejnych tytułów ze SL.

Offline rapr

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9161 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 11:34:39 »
@studio_lain czy nadal spodziewać się wydania Zauroczonych we wrześniu? Pytam pod kątem tworzenia paczki w Gildii, bo jeśli tak, to przyszłoby z Wtorkiem (te plansze jednak [niestety] wyglądają nieziemsko i się skusiłem :D )

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9162 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 13:38:32 »
przesunie sie - ale tydzien gora
wiec tak poczatek pazdziernika - przedsprzedaz ruszy w przyszlym tygodniu

ciesze sie ze postawiles na wtorek - warto :)
naprawde nie bez pwoodu ten komiks kopnal kariere autora na miedzynarodowe tory nawet japonie ;)
no i nagrody za scenariusz tez zasluzone - to jest potezne czytadlo - ja chyba okolo 5 godzin spedzilem nad lektura calosci - jak nie wiecej

a wtorek bedzie pod koniec miesiaca - powodem tym razem złosliwosc przedmiotow martwych - w koncu to kosciotrupach ;) - kasi jebnal komp z korekta
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Wrzesień 2023, 13:40:55 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Lagroht

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9163 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 14:50:42 »
To ja tak pod te opużnienia wydawnictwa bo "Zawsze coś" 8)

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9164 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 12:09:46 »
Przedsprzedaz Zauroczonych w srode





























« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Wrzesień 2023, 12:12:47 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień