Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551973 razy)

Warpath i 19 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pablos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9135 dnia: So, 09 Wrzesień 2023, 22:00:58 »
Hej,
przeczytałem Septentryon i niestety dla mnie to jest najsłabszy komiks wydany przez SL do tej pory. Opowieść mnie zupełnie nie zainteresowała, główny bohater dla mnie bezbarwny (podobnie, jak postacie drugoplanowe). Rysunki w porządku, ale nic ponad to. Komiks przeczytałem niestety bez żadnych emocji i wiem, że nie będę do niego wracał. Najlepsza z tego wszystkiego jest dla mnie okładka (mam limitke B - białą z końmi) - wygląda super! No nic. Czekam na Wtorek, po którym dużo sobie obiecuję i na Zauroczonych. A najbardziej na Bezprawie  :)

Online Komediant

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9136 dnia: Nd, 10 Wrzesień 2023, 10:15:37 »
Dzieki za opinie, łamałem się do końca brać, nie brać, rysunkowo i kolorystycznie zachęca, klasyczna, realistyczna kreska, ale z fabułą nigdy nie wiadomo. Ostatnio naciąłem się mocno na Aberzen którego nie dałem nawet rady dokończyć, ktoś w innym wątku napisał
"Aberzen - Okropnie męczący tytuł, przegadany, pełen nieczytelnych kadrów i niezbyt interesujących postaci."
- pełna zgoda, dodam że kolory nie pomagały czytelności kadrów, sporo plansz dziejących się po zmroku pokolorowanych tak, że kreska rysownika robi się niemal niewidoczna. Taki smutny trend kiedy kolorowanie oddaje się w ręce osób znających się dobrze na przesuwaniu suwaków w programach graficznych, ale nie mających pojęcia o budowaniu napięcia, oddawaniu atmosfery historii.
I drobna uwaga do wydawcy, dajecie sporo nieznanych u nas autorów, postarajcie się o jakieś przynajmniej mini-bio na tylnej stronie okładki, kilka zdań skąd się dany autor wziął, co innego ma na koncie, za co go ewentualnie doceniano.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9137 dnia: Nd, 10 Wrzesień 2023, 10:27:22 »
Jak pisalem nie przestaje mnie zaskakiwac nasza odmiennosc. :)
Ktos uwaza ze kraby to nuda ktos inny daje 10 na 10
Albo widze opinie skrajne o Hombre, ktory to komiks wielbie miloscia ;)
Napisze ci Pablo co mi sie podoba w septentryonie.
Mimo ze komiks jest z xxi w to jest jakby z epoki lat 70 i 80 tych zlotej epoki francuskiego komiksu sf gdzie fabula jest tylko pretekstem do odbycia podrozy po innym swiecie, gdzie obraz napedza fantazje. Esencja takiego podejscia jest niemy Arzach.
Septentryon to klasyczny komiks drogi z bohaterem znikad zmierzajacym ... do nikad :)
I mi sie ta podroz przez ten swiat podobala, to esencja ludzkiego obledu, tej autodestrykcji, obesesji kontroli, wiary w celowosc ludzkiego bytu, wypaczajacej nas wladzy. Z drugiej strony hold dla przyjazni i milosci. Ten komiks ma niezwykla koncowke bylem przekonany ze to bedzie najwiekszy bol w opiniach :)

Komediant no Aberzen ... wlasciwie to juz sie o nim nagadalem tak jak o krabach, poza tym moja opinia to opinia sprzedawcy :)
Ale ta uwaga o bio. Masz racje chyba warto. Zrobie tak przy zauroczonych i thornith. Wtorek ma w srodku duzy wywiad z kompletem informacji.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Wrzesień 2023, 10:45:28 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline LukCook

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9138 dnia: Nd, 10 Wrzesień 2023, 18:21:30 »
Lol.  Człowiek wyjdzie ma chwilę na JTK, wraca a tam SL obserwowane. Co narozrabiałeś ?  :D :D ;)

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9139 dnia: Nd, 10 Wrzesień 2023, 18:25:22 »
Jak ci odpowiem to mnie jescze chlopaki zbanuja ;)

W temacie egomontu dyskysja zeszla na ceny a inflacja, potem na przyczyny inflacji czyli polityka i poglady, mimo ze byla kulturalna szefowie uznali ze to spam i wszyscy jej uczestnicy dostali zolta kartke. Nie ma problemu. Watek znajdziesz w koszu.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9140 dnia: Nd, 10 Wrzesień 2023, 18:27:26 »
Lol.  Człowiek wyjdzie ma chwilę na JTK, wraca a tam SL obserwowane. Co narozrabiałeś ?  :D :D ;)
Też się zdziwiłem, Motylowi też się oberwało.

Offline LukCook

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9141 dnia: Nd, 10 Wrzesień 2023, 18:30:57 »
Rozumiem. Komiksy swoje kosztują, więc rozmowa o cenach i ich przyczynach jest jak najbardziej na miejscu. I’m not the law.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9142 dnia: Nd, 10 Wrzesień 2023, 18:33:34 »
Nie nie. Badzmy uczciwi. To byl mega oftop i w sumie przestal dotyczyc egmontu. Zaczal wzbudzac skrajne emocje. Zasady forum sa jasne. Takze luz.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9143 dnia: Nd, 10 Wrzesień 2023, 18:42:27 »
Lol.  Człowiek wyjdzie ma chwilę na JTK, wraca a tam SL obserwowane. Co narozrabiałeś ?  :D :D ;)

Uuu, i to od razu na 50%! Wrzuciłeś zdjęcie fajfusa, czy jak?

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9144 dnia: Nd, 10 Wrzesień 2023, 18:44:26 »
Ciekawych odsylam do kosza. Pierwszy od gory.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9145 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 11:02:33 »
wracając do naszych ulubionych spekulacjach dot szybkości sprzedaży tytułów warto odnotować że Wtorek z limitką B już wybyła, Septentryon regularnej też nie ma w Gildii (są w innych sklepach ;) ) Krab już tylko jeden wiec jakoś się kręci ;)


Online rapr

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9146 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 11:03:38 »
za tydzien puscimy do przedsprzedazy Zauroczonych


Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9147 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 11:55:25 »
sprzedaz jest bardzo okej :)
za co wielkie dzieki takze wam
za kazda opinie o komiksie :)

a teraz dino czekam co ty sadzisz o septentryonie ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9148 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 12:07:18 »
Przypomnijcie mi co to są ci Zauroczeni... Jakiś link do Bedetheque? :)

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9149 dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 12:14:16 »
https://www.bedetheque.com/serie-34923-BD-Sortileges-Dufaux-Munuera.html

A tu do angielskiej wersji, można kilka pierwszych stron podejrzeć - albumy można przełączyć i w każdym jest podgląd.
https://www.europecomics.com/album/spellbound-v1/