Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551845 razy)

dinogal i 25 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9015 dnia: Nd, 03 Wrzesień 2023, 14:29:52 »


Ja gdy chce wciagajaca rozbudowana fabułę siegam po książki a w komiksach od zawsze przedewszystkim wizualia.

U mnie podobnie, jak komiks nie zainteresuje mnie rysunkami to po co mi taki komiks? Ale to w sumie dyskusja która już wiele razy była i nikt nikogo nie namówi do zmiany zdania.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9016 dnia: Nd, 03 Wrzesień 2023, 14:35:08 »

U mnie podobnie, jak komiks nie zainteresuje mnie rysunkami to po co mi taki komiks? Ale to w sumie dyskusja która już wiele razy była i nikt nikogo nie namówi do zmiany zdania.

Może żeby poznać historię, której nie ma akurat w książkach albo innym medium?

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9017 dnia: Nd, 03 Wrzesień 2023, 14:38:24 »
Przecież tobie nikt nie broni poznawania tej historii, napisałem że dla mnie komiks którego strona graficzna nie przyciąga nie jest dla mnie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9018 dnia: Nd, 03 Wrzesień 2023, 14:48:18 »
A czy ja Tobie bronię czytać komiksy tylko dla rysunków? Zadałeś pytanie, to odpowiedziałem.

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9019 dnia: Nd, 03 Wrzesień 2023, 15:38:59 »
A czy ja Tobie bronię czytać komiksy tylko dla rysunków? Zadałeś pytanie, to odpowiedziałem.

A czy pytanie brzmiało po co komu? czy po co mi? Wygląda na to że odpowiadasz sam sobie na wymyślone przez siebie pytanie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9020 dnia: Nd, 03 Wrzesień 2023, 16:03:25 »
Czy to będzie "po co komu", czy "po co mi" nic nie zmienia w odpowiedzi. "Po co komu mycie zębów? Żeby były czyste". "Po co mi mycie zębów? Żeby były czyste". Ale ok, rozumiem już, że nie chciałeś odpowiedzi na pytanie, tylko szukałeś zaczepki albo coś. Więc z mojej strony koniec.

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9021 dnia: Nd, 03 Wrzesień 2023, 16:28:25 »
Taaa jasne albo coś z mojej strony eot również.

Offline wojtast

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9022 dnia: Nd, 03 Wrzesień 2023, 22:02:32 »
Dla mnie dylemat fabuła vs grafika jest zmienny i chyba uzależniony od tego czy mówimy o czytaniu czy zbieraniu:
Ogólnie wolę czytać komiksy ze względu na treść niż rysunki.
Natomiast w idealnej sytuacji, pozycje które czytam wyłącznie dla fabuły najchętniej bym wypożyczył lub sprzedał po przeczytaniu.
Skoro już poznałem historię, to nawet jeśli mnie wciągnęła ale nie spodobał mi się jej graficzny sposób przedstawienia, to jednorazowa konsumpcja mi wystarczy, bo raczej nie będę miał ochoty wracać do czegoś co już znam, ale nie podoba mi się wizualnie.

Inaczej jest w rysunkami. Jeśli fabuła była taka-sobie, ale rysunki mi się bardzo podobają, chętniej zostawiłbym taką pozycję w kolekcji. Zawsze mogę przejrzeć na szybko taki komiks, ponapawać się rysunkami i odświeżyć sobie historię, którą w takim rozrachunku bardziej jestem w stanie usprawiedliwić.
No chyba, że naprawdę mówimy o jakichś skrajnych idiotyzmach fabularnych, obrażających inteligencję lub czytając które czuję się zażenowany.

Jak już zostało zauważone:
Fabuła cieszy umysł.
Rysunek w komiksie cieszy i umysł i oko

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9023 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 10:58:56 »
przypominajka :)

Już jutro w sklepie Gildia rusza przedsprzedaż naszego nowego komiksu. To kolejna niezwykła pozycja w naszej ofercie. Komiks wielokrotnie nagradzany, obłędny i unikalny wizualnie, ale co ważne z przepięknie napisaną historią o...
Kartograf Victor Turkawka pośliznął się w łazience, na śmierć, i… obudził się jako szkielet na Plutonie. To właśnie tam znajduje się Czyściec. Ludzie trafiają do niego jako szkielety i snują się, poszukując dalszego sensu. I wszystko byłoby nudne jak flaki z olejem, gdyby nie tajemnicze sekty, fałszywe bóstwa, czyśćcowa milicja oraz szkielety pijące kawę. Wyrusz w niezwykłą przygodę po zaświatach!

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9024 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 11:25:47 »
Niestety jak zwykle trzeba będzie kupić... :) Arku tak z ciekawości czy Kraby sobie powolutku schodzą, czy te nasze recki i Twoje propagowanie na fb daje coś czy raczej rynek wstępnie się nasycił tym komiksem? I drugie pytanie na kiedy planujesz z nami pochwalić się planami na 2024 już tak całościowo, owszem wrzuciłeś już trochę tytułów ale bardziej myślę o zbiorczym jak na ten rok było można sobie zajrzeć na comixxy.com :)

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9025 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 11:38:12 »
Cena?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9026 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 12:12:54 »
Niestety jak zwykle trzeba będzie kupić... :) Arku tak z ciekawości czy Kraby sobie powolutku schodzą, czy te nasze recki i Twoje propagowanie na fb daje coś czy raczej rynek wstępnie się nasycił tym komiksem? I drugie pytanie na kiedy planujesz z nami pochwalić się planami na 2024 już tak całościowo, owszem wrzuciłeś już trochę tytułów ale bardziej myślę o zbiorczym jak na ten rok było można sobie zajrzeć na comixxy.com :)

powolutku schodza - bez szalu :) ale zaraz bedzie wyprzedana na gildii okladka regularna
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9027 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 12:13:14 »
Cena?

150 zl - 280 stron, kolor, powiekszony format
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9028 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 13:04:10 »
powolutku schodza - bez szalu :) ale zaraz bedzie wyprzedana na gildii okładka regularna

to tak pół żartem - przynajmniej będzie jakaś nowość na konwentach do pokazywania a nie tylko starocie ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9029 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 13:20:13 »


jakby ktos szukal i marudzil ze wyprzedane - sklep Komiksiarnia
maja nawet Sha ;) Zaklinaczy Opali i nawet uwaga uwaga - Buttonmana 1 sztuke :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Wrzesień 2023, 13:33:25 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień