Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552219 razy)

donKiszot i 23 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8970 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 15:23:56 »
prezentacja - gra warta swieczki?

































































Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8971 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 16:01:56 »
Moze ktos mi napisac o czym jest Nemesis? Tyle hajpu ostatnio, ze chcialbym wiedziec na co sie nastawiac.

Offline starcek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8972 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 16:06:20 »
Ooo, jaki smakowity brytyjski oldschool.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8973 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 16:08:52 »
Całość w czerni i bieli, czy będzie też kolor? Nie wiem jak historycznie to wychodziło, ale widziałem, że są także wersje kolorowe.

Offline isteklistek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8974 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 16:11:37 »
Nemesis jeżeli ma pójść za jakieś 400 zł. w jednym tomie, to znaczy, że to będzie dla zdecydowanych. Skoro oni już będą zdecydowani wydać taką sumę za komiks, to wydaj mi się, że dla nich - w tym ja - nie robi różnica w kwocie 100 zł za slipcasa, bo tutaj mowa o bardzo bajeranckim, dopieszczonym wydaniu.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8975 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 16:20:26 »
Moze ktos mi napisac o czym jest Nemesis? Tyle hajpu ostatnio, ze chcialbym wiedziec na co sie nastawiac.

space opera wymieszana z czarnym humorem, satyra spoleczna - kurde trudno to opisac bo to miks duzej ilosci gatunkow - zarys jest taki ze tytulowy kosmita walczy z tyranem ktory chce zabic wszystkich ludzi :)

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8976 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 16:21:32 »
Całość w czerni i bieli, czy będzie też kolor? Nie wiem jak historycznie to wychodziło, ale widziałem, że są także wersje kolorowe.

90 proc w czerni i bieli - wersje kolorowe to wersje z pozniejszych wydan i dokonywane juz bez autorow rysunkow, w oryginale 90 proc jest w czerni i bieli
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8977 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 16:24:53 »
Nemesis jeżeli ma pójść za jakieś 400 zł. w jednym tomie, to znaczy, że to będzie dla zdecydowanych. Skoro oni już będą zdecydowani wydać taką sumę za komiks, to wydaj mi się, że dla nich - w tym ja - nie robi różnica w kwocie 100 zł za slipcasa, bo tutaj mowa o bardzo bajeranckim, dopieszczonym wydaniu.

poki co to dopiero zapowiedz ze ruszamy ten tytul
normalni wydawcy zajawiaja dopiero miesiac przed premiera ;)
ale wiecie ze ja sie lubie dzielic z wami dobrymi niusami
wiec na przekor polityce wydawniczej wiekszosci informuje
ze nemesis sie robi - konkretnie rusza tlumaczenie
jak to ostatecznie bedzie wygladac itp - takie decyzje podejmowac bedziemy pewnie
w drugiej polowie roku - wtedy najwczesniej do tego siadziemy od strony edytorskiej
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8978 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 16:26:18 »
Ooo, jaki smakowity brytyjski oldschool.

komiks pisal pat mills w swoim zlotym okresie bezkompromisowego "lewaka" ;)
nemesis mierzy sie m.in. z tacherowa ;)
a rysowali najlepsi w tatmtych czasach - zreszta mysle ze to wciaz widac
moze brakuje glenna fabry tylko w tej paczce :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8979 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 16:37:02 »
Nemesis jeżeli ma pójść za jakieś 400 zł. w jednym tomie, to znaczy, że to będzie dla zdecydowanych. Skoro oni już będą zdecydowani wydać taką sumę za komiks, to wydaj mi się, że dla nich - w tym ja - nie robi różnica w kwocie 100 zł za slipcasa, bo tutaj mowa o bardzo bajeranckim, dopieszczonym wydaniu.

Mi robi. Sam komiks kupię na pewno. Slipcase nie jest mi zupełnie do niczego potrzebny. I gdybym miał za niego dopłacić 100 zł to nie kupiłbym w ogóle.

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8980 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 16:46:35 »
Rysownicy zacni i jakby niektórzy bardziej się postarali. Ale i tak Kevin O'Neil najbardziej tutaj wymiata. Ale dla jasności: wszystkie plansze obłędnie zajefajne  :o

No nic. Muszę zacząć odkładać kasiorę..... ;D

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8981 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 17:09:08 »
Nemesis jeżeli ma pójść za jakieś 400 zł. w jednym tomie, to znaczy, że to będzie dla zdecydowanych. Skoro oni już będą zdecydowani wydać taką sumę za komiks, to wydaj mi się, że dla nich - w tym ja - nie robi różnica w kwocie 100 zł za slipcasa, bo tutaj mowa o bardzo bajeranckim, dopieszczonym wydaniu.

Po raz kolejny apeluję o opcję wstawianie łapek ujemnych.
Takim pomysłom mówię zdecydowane nie. Taką 100 to wolę już nawet przepić.

Offline isteklistek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8982 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 17:32:12 »
Jeżeli by była sytuacja - jak najtaniej dla jak największej ilości osób, to ok. Tutaj sytuacja jest taka, że cena podchodzi bardzo drogie wydanie. Ja zazwyczaj jeżeli jest opcja w HC lub Slipcase HC trochę droższa, to biorę droższą i zawsze jestem zadowolony. Jeżeli wydawca nie będzie miał pomysłu i fajnego projektu, to pewnie lepiej nie robić na odwal się niż robić. To kwestia do przemyślenia. Nie tak dawno można było kilka tytułów LIbertago i można zadać sobie pytanie, czy lepiej, aby te wydania jak, np. Borgia miały slipcase, czy nie? Ja uważam, że powinny mieć i to błąd, że o to nie zadbano. Jeżeli nie będzie slipów, to będzie to wyglądać jak te powiększone DC, Marvele od Egmontu ... nie mam żadnego, więc nie wiem, czy posiadacze ich są zadowoleni. Ja ich nie kupuję, bo to dla mnie wydanie tylko udaje bajeranckie. Skrzywiły mnie wydania amerykańskie pod tym względem i takie mam oczekiwania, co do tytułów DC, czy Marvela.



Offline kostuch

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8983 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 18:11:55 »
Nemesis jeżeli ma pójść za jakieś 400 zł. w jednym tomie, to znaczy, że to będzie dla zdecydowanych. Skoro oni już będą zdecydowani wydać taką sumę za komiks, to wydaj mi się, że dla nich - w tym ja - nie robi różnica w kwocie 100 zł za slipcasa, bo tutaj mowa o bardzo bajeranckim, dopieszczonym wydaniu.
Chyba najlepiej rozwiazała to chociazby Mandioca przy okazji Blasta 2. Slipcase dostepny w przedsprzedazy w ograniczonej i ilosci i odpowiednio wczesniej przed premiera. A osobiscie naleze do grupy ktora stac i wyda wyzej wymieniona kwote na komiks ale slipcase jest dla mnie zbedny i ta 100 wole wydac na kolejne tytuly

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8984 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 18:23:02 »
Jest jakaś gwarancja wyjścia w 2024? Kilka zapowiadanych tytułów ma paroletni poślizg w końcu....