Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552061 razy)

0 użytkowników i 22 Gości przegląda ten wątek.

Online Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8940 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 13:55:22 »
sensowny, dobrej jakosci slip to bedzie koszt rzedu 100 zl
serio
po za tym, dobre slipy- takie jak robila kasia - to reczna robota
zajebalo by to nas
oczywiscie rozwazamy ten pomysl od poczatku decyzji wydania dwoch tomow w komplecie
ale na dzis raczej nie

To trochę zmienia postać rzeczy, kiedyś pisałeś, że slipcase kosztuje 50 zł.
Nadal według mnie można - bez żadnych zobowiązań - wybadać, ile osób byłoby skłonnych zapłacić taką kwotę. Nie wiem tylko czy zwykła ankieta (tutaj i na facebook) jest wiarygodna. W każdym razie aby miało to sens dla mnie, musiałbym mieć więcej informacji, co to jest "sensowny" slipcase. Konkretniej jak to będzie wykonane pod względem jakości, jaki rodzaj slipcase (są wsuwane, otwierane jak pudełko, a nawet takie jak w Edena od Scream), forma z nadrukiem czy coś innego? Pomijam oczywiście szczegóły, takie jak kolor czy grafika lub napisy, bo to już kwestia projektu.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8941 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 14:37:28 »
Myślę,że to dobry przykład na wykorzystanie platform typu crowdfunding. Sami byście ustalili  jaki poziom wam się opłaca lub nie na zrealizowanie slipcase na CE. Można tym się zająć już po wydaniu komiksu.

crowdfunding to juz temat ktory walkowalismy - nikt z nas nie ma czasu dobrze sie tym zajac - to masa pracy

wiesz tu nawet nie chodzi o oplaca, bo zakaldam ze zarobimy cos tam na komiksie - to tylko kosztowny dodatek
chodzi o pracochlonnosc takiego przedsiewziecia jak dobry slip, wysylka, dystrybucja itp itd
ale mielimy temat - spoko - mozna cos sie uda uknuc
« Ostatnia zmiana: Cz, 31 Sierpień 2023, 14:39:26 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8942 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 14:40:49 »
To trochę zmienia postać rzeczy, kiedyś pisałeś, że slipcase kosztuje 50 zł.
Nadal według mnie można - bez żadnych zobowiązań - wybadać, ile osób byłoby skłonnych zapłacić taką kwotę. Nie wiem tylko czy zwykła ankieta (tutaj i na facebook) jest wiarygodna. W każdym razie aby miało to sens dla mnie, musiałbym mieć więcej informacji, co to jest "sensowny" slipcase. Konkretniej jak to będzie wykonane pod względem jakości, jaki rodzaj slipcase (są wsuwane, otwierane jak pudełko, a nawet takie jak w Edena od Scream), forma z nadrukiem czy coś innego? Pomijam oczywiście szczegóły, takie jak kolor czy grafika lub napisy, bo to już kwestia projektu.

kiedys zwirku uwazalem ze 100 zl za komiks to jest maks...  wiek ewy za 99 zl wydawal mi sie oblednie drogi , ale zycie pokazalo mi co to znaczy inflacja ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8943 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 15:32:18 »
Mandioca ostatnio robila slipa i nie kosztowal 100zl, jaki problem czeka na SL ktory nie czekal na Mandioke?

CE mialo byc testem przed nemessis ktore tez mialo miec slipa.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8944 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 16:56:27 »
W zadnym przypadku nie mowilem o slipie
A o sprzedazy kompletu i ce jest testem tego pomyslu
Temat slipu to temat forumiwiczow

Wszystko zalezy od materialu z jakiego zrobisz slipa
Dlatego napisalem ze koszt zrobienia czegos co nie bedzie rozwalajaca sie tekturka jest duzy
Mam sporo slipow i one sa  zupelnie nieuzytkowe
I latwo sie niszcza
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8945 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 17:06:47 »
Ok, czyli slip Mandioki będzie rozwalającą się tekturką.

No to tym bardziej czekam, aż trafi w moje łapki by sprawdzić jakość, bo jeżeli chodzi o jakość materiałów, to Mandioka na skróty nie chodzi. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8946 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 20:27:59 »
W zadnym przypadku nie mowilem o slipie
A o sprzedazy kompletu i ce jest testem tego pomyslu
Temat slipu to temat forumiwiczow
Powiem tak jak trend sie utrzyma to wydam wam nemesiss od razu w trzech tomach w slipcasie i nakladzie 600 sztuk - bedzie nas na taki wywalony w kosmos i drogi produkt stac. Przy dzisiejszych cenach cena okladkowa jakies 400 zl za tysiac stron.  Fajny pomysl? Bo inaczej tego nie widze.
Jaki komiks wygrałem?? <3
Piękno jest w oczach patrzącego.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8947 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 20:30:18 »
Ale to było o Nemesis, nie o CE :P

Offline Archie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8948 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 20:46:39 »
ale mielimy temat - spoko - mozna cos sie uda uknuc
To może jakiś croudfunding w partnerstwie z Gildia.pl na ich sklepie z jasno przedstawioną sprawą w opisie? Sprzeda się X sztuk przez Y to robicie, nie sprzeda się to Gildia zwraca kasę z automatu.

Dla mnie slip to niepotrzebne udziwnienie. W sumie tylko te z Absolutów od DC i deluxów Sin City dają radę.
« Ostatnia zmiana: Cz, 31 Sierpień 2023, 20:49:20 wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Online Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8949 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 21:12:01 »
Znacie jakieś polskie wydania komiksów w sleepie, które się nie sprzedały? Ja znam jeden Edena

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8950 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 22:03:48 »
Ale to było o Nemesis, nie o CE :P
Dokładnie, i to już wystarczy by zadać kłam wypowiedzi Arka, w której zarzeka się, że w żadnym przypadku nie mówił o slipie i, że jest to jedynie temat forumowiczow, a nie jego. Otóż mówił o slipie w przypadku Nemesis, a że CE ma być testem przed Nemesis, to aż się prosi o slipa, skoro Nemesis, jak sam Arek stwierdził, będzie miało slipa. :)

Znacie jakieś polskie wydania komiksów w sleepie, które się nie sprzedały? Ja znam jeden Edena
Elemental wydał Universal War One w slipie i do dziś leży. ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 31 Sierpień 2023, 22:07:00 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline eferce

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8951 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 22:16:36 »
U mnie też leży ale ja kupilem dopiero 2 tygodnie temu i w weekend bede czytal

Offline Midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8952 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 22:21:21 »
Elemental wydał Universal War One w slipie i do dziś leży. ;)
Ale to było kolejne wydanie komiksu, więc dużo osób już miało i nie widziało sensu wymieniać dla slipa. Za to było dużo zapytań i chętnych na zakup samego slipcase (w tym ja), czego Elemental nie oferował.

Online Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8953 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 23:02:33 »
Elemental wydał Universal War One w slipie i do dziś leży. ;)
Ło panie, na bogato oni wydali 2 warianty etui A, B :o

Ale to było kolejne wydanie komiksu, więc dużo osób już miało i nie widziało sensu wymieniać dla slipa. Za to było dużo zapytań i chętnych na zakup samego slipcase (w tym ja), czego Elemental nie oferował.
Świat Edeny który wcześniej zalinkowałem, to też było drugie wydanie, wcześniej wydał to Egmont. Czyli wniosek z tego taki, że nie warto wydawać drugiego wydania w sleepie ;D


Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8954 dnia: Pt, 01 Wrzesień 2023, 12:32:08 »
Dokładnie, i to już wystarczy by zadać kłam wypowiedzi Arka, w której zarzeka się, że w żadnym przypadku nie mówił o slipie i, że jest to jedynie temat forumowiczow, a nie jego. Otóż mówił o slipie w przypadku Nemesis, a że CE ma być testem przed Nemesis, to aż się prosi o slipa, skoro Nemesis, jak sam Arek stwierdził, będzie miało slipa. :)
Elemental wydał Universal War One w slipie i do dziś leży. ;)

Szekaku nie zrozumielismy - w zadnym przypadku zostalo uzyte co do CE
ja odpowiadam w biegu - z bledami itp miedzy jedna praca a druga, miedzy spacerem z psem a robieniem obiadu ;) ale lubie ten kontakt z wami :) u mnie na wsi se o komiksach nie pogadam ;)

dwa trend jak widzisz sie nie utrzymuje - wiec po prostu trzymaj kciuki za to by w ogole wyszlo Nemesiss - bo to jest tak twoje jak i moje marzenie

trzy nie wiem co mandioka robi i gdzie - podpytam bartka - to byla informacja ktora wynikala z rozeznania jakie ma kasia - ona robila slipy - i to jest meczarnia na wielu poziomach
i szczerze mowiac tak mi sie chce w to bawic... ze nie pytaj

ale sprawe Nemesiss i slipa zostawiam otwarta - zobaczymy jak bedzie wygladac nowe poprawione wydanie 2000ad i jakie materialy beda

pamietaj tez ze jestem tylko ulomnym czlowiekiem i czasem ponosi mnie hurra optymizm :)  wlacza sie tzw jaranko i wylacza mozg ;) nie pamietalem tego wpisu - wygrales komiks :) zamierzales jakiegos nie kupowac?
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Wrzesień 2023, 12:34:56 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień