Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552094 razy)

0 użytkowników i 22 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8790 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 17:14:16 »
Saria to sie lukasz zgodzisz ze to jest graficzny fajerwerk
Trudno sie mu oprzec, ten komiks ujal mnie wizja swiata a historia byla tylko pretekstem by go ogladac
Takie komiksy tez lubie

Opowiesci ma specyficzna art grafike i w kontrascie do niej fabule ktora obnaza ludzkie slabosci
Wiekszosc od komiksow oczekuje rozrywki, relaksu i przygody
Ja tez w dobie pandemii siegalem po komiksy tzw nowej przygody i tak mi zostalo

Z bractwem kraba mamy podobna sytuacje
Sam termin rak sprawil ze ludzie dostali blokady
A jak spojrzysz na recki to wszedzie ze to najlepszy nasz komiks

Ja rzadko oczekuję tylko rozrywki od jakiejkolwiek dziedziny kultury. Uważam, że czysty eskapizm to zło i choć sam mam też, oczywiście, ciągoty, to staram się z tym walczyć. Natomiast nawet nic więcej niż rozrywka może być stworzona dobrze albo źle. Saria była napisana bardzo źle, choć narysowana bardzo dobrze, ale dla mnie to jednak historia jest najważniejsza i to, co artysta chce mi powiedzieć.

A Bractwo (tak jak Septentryon) przeczytam dopiero jak wyjdzie Wtorek, bo czekam z nimi na przedsprzedaż Wtorka (Wtorku?) i połączę w jedno zamówienie. Wówczas na pewno podzielę się opinią.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8791 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 18:16:29 »
Dobrze że napisałeś że fikcyjna, bo patrząc na tą nagą Brunhildę na drakkarze można by odnieść wrażenie że to komiks z gatunku historyczny realizm ;)

Na pierwszy rzut oka wszystkie 4 pozycje biorę, bardzo się cieszę z Ziarna Szaleństwa wiedziałem że ktoś kiedyś pisał że ma na oku ale po czasie zapomniałem czy to wy czy LiT.

My :) to juz pisalem przy korriganach ze na pewno zrobimy ziarno

Dojdzie jeszcze komiks przygodowy w historycznych realiach kolorowany przez graze czyli shane
Super komiks. 
I kolysanka - mroczny kryminal. Kasia jest fanem tego gatunku i wybrala ten komiks. Rysowal gosc od undertakera.

I to tyle . A nie. Bedzie jeszcze komiks sf od mistrza i klasyka komiksu francuskiego. Rysowal min bluberrego ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Necr09

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8792 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 18:48:24 »
ale Civiello to ty szanuj - gosc maluje komiksy recznie :) widziales jego Korriganow? ;)
to ten sam klimat - fantasy dla duzych na bazie irlandzkiego folkloru

Szczerze mówiąc nie widziałem wcześniej, ale przeglądając przykładowe plansze też bym przy okazji premiery w 2021 nie brał, ot zwyczajnie coś w tym stylu graficznym jest nie dla mnie co poniekąd jest zabawne patrząc jak spodobał mi się Arawn i Katedra Otchłani od konkurencji.

militarna space opera - moj ulubiony gatunek rozrywkowego s-f

A tu masz dużego plusa, też mój ulubiony gatunek sf :D
FGO: 758,469,198

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8793 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 18:52:32 »
Genialnym komiksem z tego nurtu jest rogue trooper z 2000ad postaram sie wydac 1 duzy tom z tegoo uniwersum
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8794 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 19:06:06 »
Jeśli Armie Zdobywcy to taki hicior, to powtórzę się i zapytam o wersję z kolorami Dana Browna. Wiem, już o to pytałem i dawałem linki do kolorowych stron, ale ten komiks zasługuje na drugie wydanie.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8795 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 19:28:57 »
Nie planujemy. Nie podoba mi sie kolorowa wersja. Nic mnie do niej nieprzekona. A wydalem halo jones w kolorze ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8796 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 20:06:03 »
Nie planujemy. Nie podoba mi sie kolorowa wersja. Nic mnie do niej nieprzekona. A wydalem halo jones w kolorze ;)

Nie rozumiem, ale szanuje i dziękuję za info.

Ale i tak wrzucę linka do kolorowych stron  8)

https://www.amazon.com/Armies-Jean-Pierre-Dionnet/dp/1594658595

Offline Klint

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8797 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 20:16:00 »
My :) to juz pisalem przy korriganach ze na pewno zrobimy ziarno

Dojdzie jeszcze komiks przygodowy w historycznych realiach kolorowany przez graze czyli shane
Super komiks. 
I kolysanka - mroczny kryminal. Kasia jest fanem tego gatunku i wybrala ten komiks. Rysowal gosc od undertakera.

I to tyle . A nie. Bedzie jeszcze komiks sf od mistrza i klasyka komiksu francuskiego. Rysowal min bluberrego ;)

Kołysanka :
https://www.bedetheque.com/serie-95-BD-Berceuse-assassine.html

Shane :
https://www.bedetheque.com/serie-1033-BD-Shane.html

Offline PabloWu

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8798 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 21:06:57 »
Świetne te nowe zapowiedzi biorę na bank wszystkie, dzięki Wam i Lostom poznaję naprawdę dużo zajebistych europejskich,nieoczywistych, nieramowatych i pomijanych przez wydawnictwa z dużo większym stażem pozycji. Podoba mi się droga jaką obraliście i zaryzykujcie w końcu z wydaniem 2 komiksów w miesiącu bo jak nie teraz to kiedy  :)
  Wczoraj odebrałem Bractwo Kraba, wizualnie w takim formacie miażdży cyce, dawno nie miałem tak że bez czytania przejrzałem cały komiks .
 No i fajnie że ta dyszka pójdzie na szczytny cel .

Offline kierpic

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8799 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 21:52:38 »
Uzywamy ich do zabezpieczenia paczek
Sa podarte w srodku
Jeszcze nic nie mielilismy
Brutalne, ale prawdziwe.

Nie dla osób o słabych nerwach
Spoiler: PokażUkryj
[/url]

Offline Nowicjusz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8800 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 22:06:16 »
no dobra wy tu sobie na ulropie
a my pracujemy jak woly ;)

w przyszlym roku od nas zobaczycie :) - to tylko czesc zapowiedzi
Ziarno , Kroniki i Pomrok super, chyba trzeba dodatkowy etat poszukać 🤪
Im więcej tych plansz oglądam co tu dajesz na forum tym więcej dodaje do listy zakupowej  na następny rok👍  a tu jeszcze tego roku zostało dużo premier na które czekam 👍

Offline Randal63

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8801 dnia: Pt, 25 Sierpień 2023, 01:39:05 »
Genialnym komiksem z tego nurtu jest rogue trooper z 2000ad postaram sie wydac 1 duzy tom z tegoo uniwersum
Dla mnie "bomba", czekałem kiedy to zapowiesz. Tenebre też mnie kręci, a Shane mam tom 1-wszy, taki trochę średniak. Nie zapomnij że czekamy na Nemesiss i Meltdown Mana.  ;)

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8802 dnia: Pt, 25 Sierpień 2023, 08:40:55 »
Nie dla osób o słabych nerwach

Niby jest ostrzeżenie, a i tak człowiek się takiego widoku nie spodziewał :(

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8803 dnia: Pt, 25 Sierpień 2023, 09:21:56 »
Arek a mam pytanko. W sumie kiedyś rozmawiałem o tym z Kasią ale nie potrafiła mi odpowiedzieć na pytanie. Co się dzieje ze zwrotami ze sklepów komiksów z defektami? Bo pewnie niektórzy z nas z chęcią by przytulili jakiś uszkodzony komiks za groszę byleby chociaż go przeczytać a jest już niedostępny ;)

A co do zapowiedzi, przyszły rok zapowiada się przezajewykur.... w porządku :D Jak w tym roku mimo że kupiłem prawie wszystko  ale na dużą część trzeba było mnie przekonać to w przyszłym już nie trzeba i idzie chyba wszystko na listę zakupową :)
A co do Krabów on od początku był moim top 3 tego roku i nadal tak uważam że to razem z SHA najlepsze wg mnie pozycje tego roku które zostały wydane :)

Offline JohnDee

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8804 dnia: Pt, 25 Sierpień 2023, 09:50:27 »
Arek a mam pytanko. W sumie kiedyś rozmawiałem o tym z Kasią ale nie potrafiła mi odpowiedzieć na pytanie. Co się dzieje ze zwrotami ze sklepów komiksów z defektami? Bo pewnie niektórzy z nas z chęcią by przytulili jakiś uszkodzony komiks za groszę byleby chociaż go przeczytać a jest już niedostępny ;)

Oj tak! Ja bym przytulił Sarię za rozsądną cenę, nawet jeśli byłaby zalana wodą, porysowana w środku i z naddartą okładką :)