Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552300 razy)

0 użytkowników i 21 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lagroht

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8730 dnia: Wt, 15 Sierpień 2023, 14:11:52 »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8731 dnia: Wt, 15 Sierpień 2023, 14:19:29 »
Np. ja, nic tu do mnie nie trafia, w ogóle nie w moim guście.

Za to jakoś wpadli mi w oko "Zauroczeni".

obydwie pozycja sa wyjatkowe :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8732 dnia: Wt, 15 Sierpień 2023, 14:24:58 »
Jaki to rodzaj komiksu? Horror? Komedia? Przygodowy?

hm...
pytal mni o to kiedys horyzont snu
i do konca nie potrafie odpowiedziec, bo sie wymyka klasyfikacja
jak bym mial to okreslic jednym slowem to - tragikomedia

oddam glos autorowi

Pan Wtorek Popielcowy – komedia metafizyczna, którą mogłem zaaranżować według uznania, a która wyraża moje niepokoje. Porusza tajemnice nurtujące nas wszystkich, jak choćby ostateczne odejście, które nas pewnego dnia czeka. Bazuje na najsilniej powiązanym z moją kulturą judeochrześcijaństwie. To także gotycki
wystrój, który lubię przedstawiać. Ale pomijając samą formę, chwytam czytelnika za rękę i zabieram go do moich jaskiń, pełnych różnorakich pytań. A jeśli jest zainteresowany, wtedy idziemy jeszcze głębiej.

Ze względu na tematykę jest to komiks dla każdego. Wszyscy troszczymy się o własny koniec i tutaj, na dole, jesteśmy pewni tylko jednej rzeczy: któregoś dnia wyruszymy w tę ostatnią podróż.

Mój komiks wyraźnie rozdziela czytelników na dwie grupy: jedni chcą po prostu czytać i dobrze się bawić; drudzy idą dalej i zadają sobie pytania.

Poruszam kwestie śmierci, życia pozagrobowego, duszy, ale także dyktatury. To tak naprawdę nie są rozrywkowe tematy, ale staram się pokryć je „własnym sosem”, aby uzyskać konkretnie zwariowaną, satyryczną komedię. Choć oczywiście nie każdy musi ją uważać za zabawną.

mam nadzieje ze pomoglem :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Liarus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8733 dnia: Śr, 16 Sierpień 2023, 09:54:59 »
To jeszcze niech może autor "Zauroczonych" zacheci w ten sposób do swojej twórczości  ;D. Na razie to ni w ząb mi się to nie skleja. Popielcowy biorę limitkę A.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8734 dnia: Śr, 16 Sierpień 2023, 13:02:05 »
Panicz se zyczy :) nie ma sprawy :)

JEAN DUFAUX:

ZAUROCZENI to historia, którą chciałem napisać, bo mogłem w niej umieścić wszystko to, co
umyka innym średniowiecznym legendom, nad którymi pracowałem.

Zacząłem delikatnie. Krok po kroku. Od bardzo prostego pomysłu, czyli „nie ufaj pozorom, które wywodzą się z kodeksów wymaganych przez porządek i moralność”. Życie bez moralności prowadzi do piekła. Życie
z moralnością innych ludzi to już piekło.

W ZAUROCZONYCH wszystko jest do góry nogami. Ci, którzy wierzą, że wygrywają
bitwy, wracają smutni, ze złamaną włócznią i herbem. Ci, którzy chcą kochać, są oszukiwani
lub co najmniej sprowadzani na manowce. A zaklęcia, które próbują rzucić na innych, obracają
się przeciwko nim.

Konfrontacje tworzą styl ZAUROCZONYCH. Działają na wiele sposobów w pracy Munuery.
Tu nic nie jest stabilne.

Nie zapominajmy, że opowieści są po to, by nas zwodzić. Chcą nas
zgubić w naszych lękach i pewnikach… W naszym dzieciństwie. Wiadomo, że z dzieciństwa
nie wychodzimy bez szwanku.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8735 dnia: Cz, 17 Sierpień 2023, 08:37:40 »
https://2000ad.com/news/oversized-with-new-scans-slaine-the-horned-god-anniversary-edition-is-coming-in-2024/

mam nadzieje ze lepiej to zrobią niż collectors edition sprzed kilku lat

Jeśli tego szybko nie zaklepiecie, to zrobi to ktoś inny. I nie ma bata - sprzeda się na pniu. Nowe skany, rozmiar zbliżony do oryginałów. Tylko polski wydawca nie może odwalić kaszany.

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8736 dnia: Cz, 17 Sierpień 2023, 09:48:03 »
"both editions will be produced using pages scanned from the original film, housed in the 2000 AD archive" - nie do końca rozumiem co w tym wypadku znaczy "film". Jeśli to są stare klisze, to są już zrastrowane. Będzie lepsza jakość niż skany wydruków, ale na cuda nie ma co liczyć. Dopiero nowe skany z oryginalnych rysunków/obrazów dadzą nam najlepsze rezultaty.

Chyba, że poddadzą skany tych klisz porządnej obróbce, co przy dzisiejszej technologii jest do zrobienia. Tak czy inaczej jestem ciekaw jak to wyjdzie.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8737 dnia: Cz, 17 Sierpień 2023, 11:10:32 »
Jeśli tego szybko nie zaklepiecie, to zrobi to ktoś inny. I nie ma bata - sprzeda się na pniu. Nowe skany, rozmiar zbliżony do oryginałów. Tylko polski wydawca nie może odwalić kaszany.

nikt inny tego nie zaklepie - no prawa do serii mamy my :)

zobaczymy ja to wyjdzie w praniu i wtedy podejmiemy decyzje
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8738 dnia: Cz, 17 Sierpień 2023, 12:58:09 »
"both editions will be produced using pages scanned from the original film, housed in the 2000 AD archive" - nie do końca rozumiem co w tym wypadku znaczy "film". Jeśli to są stare klisze, to są już zrastrowane. Będzie lepsza jakość niż skany wydruków, ale na cuda nie ma co liczyć. Dopiero nowe skany z oryginalnych rysunków/obrazów dadzą nam najlepsze rezultaty.

Chyba, że poddadzą skany tych klisz porządnej obróbce, co przy dzisiejszej technologii jest do zrobienia. Tak czy inaczej jestem ciekaw jak to wyjdzie.

piotr wydaje mi sie, ze oni odnalezli te pierwsze klisze - widzialem wydanie francuskie zrobione z nich przez wydawnictwo zeneda - mam gdzies w domu - powiekszony format i swietnie to wygladalo - to z czego robilismy my to byl juz rescan - poprosze ich o te materialy do przejrzenia
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8739 dnia: So, 19 Sierpień 2023, 17:07:18 »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8740 dnia: Nd, 20 Sierpień 2023, 22:00:18 »
poniewaz widze brachu ze masz "problem" z tym  Thorinth
to specjalnie dla ciebie - daweczka tego szalenstwa ;)



Przepraszam że Ci odpowiadam po tygodniu ale wiadomo urlopy ;) no i cyk i już mnie zainteresowałeś komiksem :) niektóre plansze wyglądają genialnie szczególnie ta



bo nie wiem czemu ale przypomina mi książkę Malowany człowiek którą ubóstwiam :)


A co do Wtorku do biorę bramkę nr 3 czyli dyndający bukłak między nogami :D
« Ostatnia zmiana: Nd, 20 Sierpień 2023, 22:04:35 wysłana przez dinogal »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8741 dnia: Pn, 21 Sierpień 2023, 12:49:52 »
Tak ten komiks plastycznie jest naprawde piekny, ale ma tez swietne uniwersum i pomysl na historie
gdzie "normalnosc" to choroba ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline wojtast

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8742 dnia: Pn, 21 Sierpień 2023, 14:22:18 »
Okładka limitowana 'A' Pana Wtorkowego będzie specjalnie bez tytułu na grzbiecie żeby nie zaburzać panoramy, czy napis jeszcze się pojawi na kolejnych etapach edycji?



Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8743 dnia: Pn, 21 Sierpień 2023, 14:42:30 »
i jeszcze pytanie do wtorku, bo na limitce nr 2 w dolnym rogu tylniej okładki jest biały prostokąt, rozumiem że nie będzie go ? i czy jest możliwość przesuniecie ISBN i tak samo znaku SL jak przy regularze, myślę że lepiej wyglądało by :)

Online Pinto

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8744 dnia: Pn, 21 Sierpień 2023, 14:47:19 »
Okładka limitowana 'A' Pana Wtorkowego będzie specjalnie bez tytułu na grzbiecie żeby nie zaburzać panoramy, czy napis jeszcze się pojawi na kolejnych etapach edycji?
Ta koncepcja na fotce bardzo mi się nie podoba. Jeśli brakuje miejsca, to powinien być umieszczony tytuł w pierwszej kolejności, a nie autor.