Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552253 razy)

0 użytkowników i 19 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8370 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 15:38:51 »
  To już trzeba było zostawić tę okładkę z dupeczką, może i niskich lotów ale przynajmniej jakoś wyglądała. Ktoś kto doradził, żeby dać okładkę z tym złomkiem jako limitkę B, powinien popełnić rytualne samobójstwo.

ta okaldka cieszy sie sporym zaintersowaniem
co czlek to gust
dlatego sa trzy do wyboru :)
jest jeden z piekna kobieta i fajna architektura
jest jeden dla fanow kossaka
i jest jeden z tajemniczna konstrukcja przywodzaca na mysl incala itp ;)

tyle wycisnelismy by was zadowolic ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Lipiec 2023, 16:11:27 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8372 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 15:54:39 »
ta okaldka cieszy sie spory zaintersowaniem
co czlek to gust
dlatego sa trzy do wyboru :)
jest jeden z piekna kobieta i fajna architektura
jest jeden dla fanow kossaka
i jest jeden z tajemniczna konstrukcja przywodzaca na mysl incala itp ;)

tyle wycisnelismy by was zadowolic ;)
i tego się trzymajmy, jaka by nie była, kobieta musi być na okładce :D będzie narzekanie że może za mało golizny ale Ci sobie odbiją na Popielcowym Wtorku tam to będzie dopiero że ho ho :D

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8373 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 15:58:36 »
No zamiana ze słabych na jeszcze gorsze. Tak to przynajmniej planowałem kupić tą cz-b a teraz to same gnioty.

A był do wyboru świetny wrak czy druga przyzwoita z tymi machinami i wyładowaniami elektryczności.

powiem ci brachu tak
autor rysuje swietne komiksy, ma chlop reke do tego
ale w okladki nie potrafil
ta ktora ci sie podobala z wyladowaniam - wierz mi w formacie a4 wyglada paskudnie
jeszcze te postaci na pierwszym planie sa jakby dolepione na sile
ja zwrocilem uwage na ten komiks przez okladke, ktora jest regularna
jest swietnie narysowana, bardzo szczegolowa architektura, ma tez cos w sobie wykreconego
za sprawa tych zoltych pojazdow - fajnie sie prezentuje w duzym formacie
i ta jest moja ulubiona

a przy okazji nowy komiks autora to jednotomowe fantasy
Asile !
ukzal sie w dwoch wersjach - kolorowej i czarnobialej
i wiecie co mnie kusi, zeby wydac te 2 wydania w jednym
z jednej strony kolor, a z drugiej czern i biel
nikt tak chyba jeszcze nie zrobil nie?





z okaldka jest juz lepiej :)


Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8374 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 16:00:06 »
z jednej strony kolor, a z drugiej czern i biel
nikt tak chyba jeszcze nie zrobil nie?

O ile się nie mylę, to tak wyglądał Szninkiel od Libertago. Ale nie mam tego wydania, więc pewności też nie mam.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8375 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 16:05:09 »
o kurde - szkoda ze nie wiedzialem i uznalem ze mam juz dosc wersji w domu ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8376 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 16:37:07 »
tak, dlatego zapytalem czy zlapales po pierwszym czytaniu ;) mi sie ulozylo po drugim ;)

no ja jestem bardzo ciekaw opinii o aberzen, bo to jest jeden z moich ulubionych komiksow wsrod tych co wydalismy :)

No właśnie skończyłem Aberzen (paczka czekała na Donżona...). No jest to coś innego niż do tej pory.
Spoiler: PokażUkryj
 To że Aberzen to Hotis, to jakoś samo cisnęło się na usta. Bardziej zastanawiam się nad tym wątkiem czasu. O ile Janko kombinował, żeby zmienić swoją historię (też mam pewne pytania), to jednak sam Hotis w tej pętli czasowej jakoś mi zgrzytał (pewnie kolejne czytanie wskazane). Znaczy był lata przed, żeby przekazać historie Foogowi. Ale i sam komiks zaczyna się wiele wieków później.  Bo robali dawno nie było, a sama komora z jajem powstała na dnie oceanu. Zanim znalazła się pod ziemią, to musiało minąć wieeele czasu.

No chyba, że źle to skojarzyłem? Bo o ile są różne istorie w tym (wcześniejsze grupy), to jak Hotis podróżował w czasie tak bardzo? Na takim ogromnym okresie czasu wielu pokoleń i tysiącleci?

Plus taki, że zawsze szukam dziury w historiach o czasie. Władca gór zrył mi beret w dzieciństwie...


Ktoś coś?
« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Lipiec 2023, 16:39:44 wysłana przez Takesh »

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8377 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 16:52:58 »
O ile się nie mylę, to tak wyglądał Szninkiel od Libertago. Ale nie mam tego wydania, więc pewności też nie mam.

tak właśnie jest

Offline Jaxx

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8378 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 17:10:15 »
narzekales ze za szybko to teraz poczekasz ;P

A kiedy dokładnie? Brakuje mi do darmowej wysyłki na Gildii więc byłoby jak znalazł :)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8379 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 17:50:39 »
No właśnie skończyłem Aberzen (paczka czekała na Donżona...). No jest to coś innego niż do tej pory.
Spoiler: PokażUkryj
 To że Aberzen to Hotis, to jakoś samo cisnęło się na usta. Bardziej zastanawiam się nad tym wątkiem czasu. O ile Janko kombinował, żeby zmienić swoją historię (też mam pewne pytania), to jednak sam Hotis w tej pętli czasowej jakoś mi zgrzytał (pewnie kolejne czytanie wskazane). Znaczy był lata przed, żeby przekazać historie Foogowi. Ale i sam komiks zaczyna się wiele wieków później.  Bo robali dawno nie było, a sama komora z jajem powstała na dnie oceanu. Zanim znalazła się pod ziemią, to musiało minąć wieeele czasu.

No chyba, że źle to skojarzyłem? Bo o ile są różne istorie w tym (wcześniejsze grupy), to jak Hotis podróżował w czasie tak bardzo? Na takim ogromnym okresie czasu wielu pokoleń i tysiącleci?

Plus taki, że zawsze szukam dziury w historiach o czasie. Władca gór zrył mi beret w dzieciństwie...


Ktoś coś?

Z przyjemnoscia ale mysle ze nie popsuje ci.jeszcze drugiej lektury ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8380 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 17:51:11 »
A kiedy dokładnie? Brakuje mi do darmowej wysyłki na Gildii więc byłoby jak znalazł :)

W pierwszej polowie sierpnia
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8381 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 19:47:41 »
Ktoś coś?

Już po tym tygodniu po przeczytaniu nie jestem aż tak na świeżo i pewnie w końcu skończy się na drugim czytaniu jednak :P

Spoiler: PokażUkryj

Ale ja to odebrałem tak, że to nie tyle były podróże w czasie, tylko niemal niekończące się cykle powtarzające się wraz z upływem czasu. Dlatego te tysiąclecia nie wydały mi się dziwne. Ale teraz już sam mam wątpliwości.



Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8382 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 20:35:31 »
Już po tym tygodniu po przeczytaniu nie jestem aż tak na świeżo i pewnie w końcu skończy się na drugim czytaniu jednak :P

Spoiler: PokażUkryj

Ale ja to odebrałem tak, że to nie tyle były podróże w czasie, tylko niemal niekończące się cykle powtarzające się wraz z upływem czasu. Dlatego te tysiąclecia nie wydały mi się dziwne. Ale teraz już sam mam wątpliwości.


I tak...
Spoiler: PokażUkryj

No właśnie nie wiem czy podróże w czasie czy inne grupy. Ale tu jest problem. Przepowiednia mówi o tym okresie, gdzie Janko kombinuje. I wokół tego momentu się to kręci. Proste.

Tylko jakim cudem Hotis przepowiedział te wydarzenia tysiąc lat wcześniej, by kolejne tysiące lat później się dopiero urodzić? Po śmierci razem z Janko przenosi się do czasu młodości Janko i tam przeistacza się. Jest tam drugi raz, o którym wiemy. Aberzen to Hotis z pierwszej grupy.

Czyli było więcej grup. Logiczne. Tylko jakim cudem przeniósł się, by opowiedzieć tą legendę? To mi nie pasuje.

Zastanawiam się też nad motywacją Janko. I na jakich zasadach działa tutaj czas. Bo mamy paradoks. Albo wiele linii czasowych, co tutaj raczej ma miejsce. Co i tak nie tłumaczy znowu cofnięcia się w czasie Hotisa.


Dobry komiks. Zasłużona nagroda za scenariusz. Chyba, że rozkminie ujęte w spojler zagwozdki....;)

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8383 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 20:50:25 »
Może tu jest jak w Tenet,
Spoiler: PokażUkryj
gdzie Hotis cofa się cały czas w czasie, a Hotis jako Aberzen podróżuje w przód.

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8384 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 21:12:32 »
Mi Tenet nie pasuje. Nic a nic. Chyba, że rozwiniesz swoją teorię bardziej dokładnie.