Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551792 razy)

0 użytkowników i 27 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7860 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 13:53:47 »
pisalem ze tego nie ruszymy
ale poniewaz nam dobrze idzie
to jak trend sie utrzyma to zrobimy dodruk absoolma i zrobimy 3
ale to potrwa ludziska
po kolei okej?
wpierw dokonczymy Bezprawie - zebyscie mieli zamknieta trylogie
potem Brygade
a potem Absolom i Stickleback
okej?
ale prosze o cierpliwosci
i dodaje! to wazne
ostateczne decyzje zawsze zalezec beda od od tego jak nam bedzie szlo
dzis jest to realne, jutro moze juz nie byc
z listy pewne jest Bezprawie - jest juz kupione
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7861 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 13:55:32 »
Wiem, że zaraz dostanę zjebę, że morda w kubeł i wydawca nie prosił o rady, ale przecież Absolom jest czarno-biały, można wydrukować 100 lub 200 egz na cyfrze. Jakość będzie nieco słabsza, ale lepsze to niż nic, a cyfrowy druk powinien być w miarę ekonomiczny.

Ja nie potrzebuję, mam oba tomy. Ale możliwość jest.

Poza tym tak ogólnie w przypadku serii można zmniejszać nakłady kolejnych części. Jedynka ma 700, to dwójka 600 albo 650. Jeśli kolejne tomy się sprzedają gorzej, to będzie mniej utopionej kasy i zajętego magazynu.

Absolom mial naklad 500 - na granicy oplacalnosci :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline OokamiG

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7862 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 13:56:48 »
Teraz marka wydawnictwa wyprzedałaby nakład na pniu.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7863 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 14:05:43 »
to mile ze w nas tak wierzysz - ale powolutku, powolutku
wiecie ze ja kocham ten komiks, tak jak sticklebacka
i jestem psycho fanem 2000ad ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Voitas

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7864 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 18:29:23 »
Pierdziele takie zamawianie komiksów. Żeby nie można było parę dni poczekać na ogarnięcie zamówienia do końca, bo się wyprzedało. A już prawie zamówiłem tylko się okazało, że dostawa byłaby jak będę na drugim końcu Polski i trzeba kombinować. Ehh... A paskudnej białej okładki nie biorę :P

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7865 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 19:09:48 »
Pierdziele takie zamawianie komiksów. Żeby nie można było parę dni poczekać na ogarnięcie zamówienia do końca, bo się wyprzedało. A już prawie zamówiłem tylko się okazało, że dostawa byłaby jak będę na drugim końcu Polski i trzeba kombinować. Ehh... A paskudnej białej okładki nie biorę :P

Przez półtora tygodnia nie mogłeś zamówić ? Nieźle ;) Na szczęście w komiksiarni jest dostępna przedsprzedaż regularnej
https://komiksiarnia.pl/studio-lain/16130-aberzen-9788396657756.html


Offline Voitas

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7866 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 19:19:00 »
Półtorej tygodnia to długo? Mam dzieci, życie, nie tylko poluje na komiksy. Przeżyję bez jednego komiksu, jest w czym wybierać. Szkoda tylko, że tak trzeba polować. Nie mam żalu do wydawcy, żeby nie było

Offline keram2

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7867 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 19:32:25 »
Przez półtora tygodnia nie mogłeś zamówić ? Nieźle ;) Na szczęście w komiksiarni jest dostępna przedsprzedaż regularnej
https://komiksiarnia.pl/studio-lain/16130-aberzen-9788396657756.html

To teraz trzeba będzie co tydzień zamawiać i to w różnych sklepach, żeby zdążyć przed wyprzedaniem?
Dzięki, ale nie skorzystam.
Nie chcę tu robić afery, ale ta moda na niski nakład, by się pochwalić szybkim wyprzedaniem tytułu jest troszkę bzdurna.
Oczywiście rozumiem obawy wydawców przed "przestrzeleniem" nakładu, jednak ja robię zamówienia co jakiś czas i jeśli nie ma jakiegoś tytułu to odpuszczam, nie mam zamiaru "polować" na tytuł zaraz po premierze "bo się wyprzeda".
Ukazuje się teraz tyle rzeczy, że wszystkiego i tak nie kupię, więc jeśli jakiś wydawca "nie chce moich pieniędzy" i wypuszcza komiks w nakładzie, który wyprzedaje się od razu, to trudno kupię coś innego.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7868 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 20:07:32 »
Ostatni post na poprzedniej stronie tego wątku jest kolejny raz o tym, że Lain mając nakłady ok 500 (słownie: pięciuset) egzemplarzy, niektórych komiksów (i to dobrych jak Absalom czy Stickleback) miało (i nadal ma) problem, żeby je sprzedać. Więc Chwała Bogu, że 800 im tak dobrze teraz schodzi. 800 to jak na polskie warunki normalny nakład małego wydawnictwa. Absalom, Stickleback, Brygadę i Bezprawie kupili? :) Czy są jednak niezbyt interesuje skoro można je ławiej kupić... :)

Offline bibliotekarz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7869 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 20:21:15 »
Absalom, Stickleback, Brygadę i Bezprawie kupili? :) Czy są jednak niezbyt interesuje skoro można je ławiej kupić... :)
To już nie tylko żeby kupić komiks SL trzeba zamawiać w pierwszym dniu preorderu, ale jeszcze dokupić kilka starych komiksów, którymi nie jest się zainteresowanym. Aha. Ok. To ja dalej postoję a wy piszcie mi jeszcze.
Batman returns
his books to the library

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7870 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 20:34:13 »
Półtorej tygodnia to długo? Mam dzieci, życie, nie tylko poluje na komiksy. Przeżyję bez jednego komiksu, jest w czym wybierać. Szkoda tylko, że tak trzeba polować. Nie mam żalu do wydawcy, żeby nie było

chcialem ci tylko powiedziec, ze ta biala okladka na zywo bedzie prezentowac sie bardzo fajnie :)

200 sztuk okladki regularnej trafi do innych sklepów - 200 sztuk
naprawde nie trzeba szukac, pedzic, spieszyc sie
spokojnie bedzie dostepne jeszcze wiele tygodni
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Voitas

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7871 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 20:36:06 »
Może i tak, ale jakoś mi nie leży odpowiadając koledze wcześniej, Brygadę miałem i sprzedałem, na Bezprawie kolejny tom czekam. Reszta mnie nie zainteresowała.

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7872 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 21:24:12 »
Półtorej tygodnia to długo? Mam dzieci, życie, nie tylko poluje na komiksy. Przeżyję bez jednego komiksu, jest w czym wybierać. Szkoda tylko, że tak trzeba polować. Nie mam żalu do wydawcy, żeby nie było

Też mam życie, prace, dwójkę dzieci ale co to ma do tego :) Komiks był zapowiedziany kiedy startuje, na tą chwilę masz dostępne 2/3 okładek do kupienia więc na spokojnie możesz zamówić sobie którąś z tych okładek

@keram2
i znów to malkontenctwo że się wyprzedało i ktoś nie zdążył kupić a jak się jednak okazuje ze nawet po miesiącu można kupić komiks to wybrzydzanie że chciał nie żółtą a zieloną i chciał z Gildii bo innych nie uznaje ale ponarzekać trzeba...

Tak jakby narzekać że udało się spotkać np z autorem na konwencie/księgarni i nie dostało wrysu bo termin nie pasował i mieć o to wąty do organizatora ::)  Czasami myślę że gdyby nie było limitek tylko jedna okładka to 3/4 tych postów by nie było..


Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7873 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 21:25:53 »
3/4 tej sprzedaży by nie było.

Offline keram2

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7874 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 22:13:28 »
@dinogal
- chyba nieuważnie czytałeś co napisałem, o okładkach w ogóle nie wspomniałem.
- "a jak się jednak okazuje, ze nawet po miesiącu można kupić komiks", no tak faktycznie wielkie osiągnięcie, miesiąc po premierze komiks ciągle dostępny, co za sukces.
Generalnie chodzi o to by mieć pewien luz przy kupowaniu, a tu tworzy się atmosferę "polowania" i jeszcze opieprza się ludzi, że "przecież mogli kupić od razu".