Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551767 razy)

0 użytkowników i 39 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7530 dnia: Nd, 21 Maj 2023, 10:19:29 »
https://komiksiarnia.pl/studio-lain/15656-zaklinacze-opali-9788396657732.html

Ostatnio mi dziewczyny fajnie zapakowały, a nawet darmową wysyłkę miałem, bo przekroczyłem próg (chyba 250 zł).
« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Maj 2023, 10:43:50 wysłana przez Death »

Offline Motyl

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7531 dnia: Nd, 21 Maj 2023, 10:23:47 »
Cytat: studio_lain
W pierwszym odruchu chcialem to skomentowac i wyjasnic ze sie mylisz. Ale te insynuacje typu kasa ze sklepu allegro, to jest tak slabe... probowalem motyl, bo staram sie nie.skreslac ludzi, ale w twoim przypadku wlaczam tryb ignorancji.

Dziękuję uprzejmie, czuję się doceniony, a nawet zignorowany. Jakie insynuacje? Coś poplątałem? Jest na allegro sklep Enklawa. Nie dostajesz od nich pieniędzy za swoje komiksy? To przykre, napraw czym prędzej tę sytuację. 

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7532 dnia: Nd, 21 Maj 2023, 10:35:23 »
https://komiksiarnia.pl/studio-lain/15656-zaklinacze-opali-9788396657732.html

Ostatnio mi dziewczyny fajnie zapakowały, a nawet darmową wysyłkę miałem, bo przekroczyłem próg (chyba 250 zł).

Nawet lepiej bo próg darmowej jest tylko 160zł, też stamtąd zamawiałem i też mam pozytywne wrażenia :)

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7533 dnia: Nd, 21 Maj 2023, 10:38:39 »
Dziękuję uprzejmie, czuję się doceniony, a nawet zignorowany. Jakie insynuacje? Coś poplątałem? Jest na allegro sklep Enklawa. Nie dostajesz od nich pieniędzy za swoje komiksy? To przykre, napraw czym prędzej tę sytuację.

Już było to tłumaczone ale widać nie czytasz wyjaśnień tylko napierdzielasz kolejne dramy.  Enklawa nie jest oficjalnym dystrybutorem komisów SL. Jest takim samym "sklepem" jak ja gdybym kupił sobie pare sztuk i sprzedawał na OLX/Allegro prywatnie.

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7534 dnia: Nd, 21 Maj 2023, 10:42:17 »
Przypomina mi to genialną Trylogię Ryfterów Wattsa, wydawca skończył działalność, nakład się wyczerpał, w drugim obiegu książki mają zawrotne ceny.

Vesper to wznawia

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7535 dnia: Nd, 21 Maj 2023, 10:43:04 »
Nawet lepiej bo próg darmowej jest tylko 160zł, też stamtąd zamawiałem i też mam pozytywne wrażenia :)
Racja! Patrzę teraz i to było zamówienie za 170-coś. Bierzesz Opale, dorzucasz Slaine'a czy inną Brygadę i bajlando. :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Maj 2023, 10:45:57 wysłana przez Death »

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7536 dnia: Nd, 21 Maj 2023, 10:43:40 »
Tym stwierdzeniem (atrakcyjne dla spekulantów) dajesz do zrozumienia, że należy oprzeć model biznesowy o sprzedaż spekulacyjną? Jest to droga dla innych wydawców? Zmniejszenie nakładów i wyprzedawanie ich w bardzo krótkim terminie przed lub tuż po premierze? Taka przyszłość rynku by Cię zadowoliła i popierasz taki model sprzedaży? Jest on idealny dla duetu wydawca-odbiorca? Wydawca nie straci, szybko zarobi, a odbiorca jak nie zdąży kupić to przepłaci u spekulanta?
Ale jesteś świadom że takie Gideon Falls t 1 Czarna Stodoła też chodzi na rynku wtórnym po dużo zawyżonych cenach https://allegrolokalnie.pl/oferta/gideon-falls-t-1-czarna-stodola-gue

Ja wiem co powiesz Mucha zrobiła wydanie zbiorcze, które finalnie jest tańsze niż wszystkie tomy razem, ale czy tym samym nie pokazaliście środkowego palca innym co kupowali od początku? Nie wiem czy znowu nie powtórzy takiej sytuacji. Zapomniałeś o całej tej dyskusji jaka była w wątku Muchy? Finalnie spekulanci nadal mają się dobrze w takiej sytuacji, a wystarczyłby dodruk brakujących tomów. Pamiętam co pisałeś, że cena musiałaby być wyższa, ale wiesz co, inni wydawcy tak właśnie robią, wydają z nową ceną. Wiadomo ty tu nie wypowiadasz się jako przedstawiciel wydawcy, choć nieraz odnoszę całkiem inne wrażenie.

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7537 dnia: Nd, 21 Maj 2023, 10:46:04 »
Od kiedy w Polsce dyktuje się Wydawcy ile i czego ma wydać?

Ostatnie strony tego wątku powinny wylądować w koszu, bo czytanie tego może wywołać alergię.

Ja też wolałbym sprzedać cały nakład w krótkim czasie niż sprzedawać o 30% większy przez dwa lata.

Ludzie jest niedziela, idźcie na spacer a nie babrajcie się w szambie w słoneczną pogodę   :)

Offline Castiglione

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7538 dnia: Nd, 21 Maj 2023, 10:48:37 »
Dziękuję uprzejmie, czuję się doceniony, a nawet zignorowany. Jakie insynuacje? Coś poplątałem? Jest na allegro sklep Enklawa. Nie dostajesz od nich pieniędzy za swoje komiksy? To przykre, napraw czym prędzej tę sytuację.
Po pierwsze to pisał już, że nie sprzedają Enklawie.

Po drugie - przecież ten sklep ma wystawioną 1 szt. tego komiksu, reszta aukcji to prywatne osoby, więc czego to ma dowodzić? Enklawa handluje różnymi wyprzedanymi komiksami, nie tylko od SL.

Post nad swoim masz link do sklepu, gdzie komiks jest normalnie dostępny w cenie okładkowej (wcześniej padało, że niejedyny), ale ty w nim nie kupisz, bo coś tam, więc dla ciebie nakład jest wyczerpany i twierdzisz, że wydawca kłamie.

Offline Motyl

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7539 dnia: Nd, 21 Maj 2023, 10:52:16 »
Ale jakie dramy? Jest sklepem, z którego mogę kupić, tak. No to kupuję. Jak byk masz napisane KomiksEnklawa Sklep - https://allegro.pl/uzytkownik/KomiksEnklawa/sklep Muszę wybierać inny sklep? Nie muszę. Wydawca nic nie musi, więc klient też nic nie musi. Wybrałem pierwszy lepszy, który mi się nawinął.

Ale jesteś świadom że takie Gideon Falls t 1 Czarna Stodoła też chodzi na rynku wtórnym po dużo zawyżonych cenach https://allegrolokalnie.pl/oferta/gideon-falls-t-1-czarna-stodola-gue

Ja wiem co powiesz Mucha zrobiła wydanie zbiorcze, które finalnie jest tańsze niż wszystkie tomy razem, ale czy tym samym nie pokazaliście środkowego palca innym co kupowali od początku? Nie wiem czy znowu nie powtórzy takiej sytuacji. Zapomniałeś o całej tej dyskusji jaka była w wątku Muchy? Finalnie spekulanci nadal mają się dobrze w takiej sytuacji, a wystarczyłby dodruk brakujących tomów. Pamiętam co pisałeś, że cena musiałaby być wyższa, ale wiesz co, inni wydawcy tak właśnie robią, wydają z nową ceną. Wiadomo ty tu nie wypowiadasz się jako przedstawiciel wydawcy, choć nieraz odnoszę całkiem inne wrażenie.

Michale, cenie cię za kreatywność, ale przejaw desperacji jak już brakuje ci argumentów, nie przystoi osobie takiej jak Ty. Wyjaśnię ci jedną kwestię. Gideon Falls tom 1 wyprzedał się do zera. Wydawca ogłosił wyczerpany nakład. Zaklinacze Opali się nie wyprzedali. Wydawca twierdzi, że są dostępne, więc to nie jest taka sama sytuacja. Kurczę, a wyglądałeś na bardziej myślącego.

Post nad swoim masz link do sklepu, gdzie komiks jest normalnie dostępny w cenie okładkowej (wcześniej padało, że niejedyny), ale ty w nim nie kupisz, bo coś tam, więc dla ciebie nakład jest wyczerpany i twierdzisz, że wydawca kłamie.

Szkopuł w tym, że nie twierdzę. Podkreślam nawet, że sam wydawca twierdzi, że nakład jest niewyczerpany i też uznaję, że jest niewyczerpany.  A że kupię tam, gdzie jest w cenie za 200 zł, to nie mogę tego zrobić? Może chcę kupić ogólnodostępny komiks, przepłacając za niego. Mam do tego prawo? No mam.

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7540 dnia: Nd, 21 Maj 2023, 10:59:15 »
Michale, cenie cię za kreatywność, ale przejaw desperacji jak już brakuje ci argumentów, nie przystoi osobie takiej jak Ty. Wyjaśnię ci jedną kwestię. Gideon Falls tom 1 wyprzedał się do zera. Wydawca ogłosił wyczerpany nakład. Zaklinacze Opali się nie wyprzedali. Wydawca twierdzi, że są dostępne, więc to nie jest taka sama sytuacja. Kurczę, a wyglądałeś na bardziej myślącego.
Dlaczego SL miałoby ogłaszać że nakład się wyprzedał skoro jak pokazałem jest dostępny w normalniej cenie w sklepach. Nie twierdze, że dużo tego zostało, ale jednak można go kupić. Mam ci jeszcze raz wkleić wcześniejsze linki?

W przypadku Gideon Falls jest wyprzedany nakład, ale wróć do tej dyskusji, gdzie pokazywali wyraźnie użytkownicy forum o co chodzi z tak szybkim wydaniem zbiorczego, bo chyba zapomniałeś. To jest też psucie rynku, które zarzucasz SL, tylko w inny sposób, a które może odbić się rykoszetem na wydawców, jeśli będą tak robić. To nawet Egmont widzi w przypadku Baśni, robiąc dodruki a nie wznawiając całość w zbiorczych.
« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Maj 2023, 11:01:29 wysłana przez michał81 »

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7541 dnia: Nd, 21 Maj 2023, 10:59:56 »
Vesper to wznawia

Wznawia już? Myślałem że póki co dopiero są zapowiedzi.

Ale naprodukowaliście postów, dwa dni byłem bardziej zajęty i tylko na tel scrollowałem temat. Bez głębszego wczytywania się od razu wam mogę powiedzieć że nikt nikogo do swojego punktu widzenia nie przekona więc można dać trochę na luz :)

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7542 dnia: Nd, 21 Maj 2023, 11:00:14 »
Szkopuł w tym, że nie twierdzę. Podkreślam nawet, że sam wydawca twierdzi, że nakład jest niewyczerpany i też uznaję, że jest niewyczerpany.  A że kupię tam, gdzie jest w cenie za 200 zł, to nie mogę tego zrobić? Może chcę kupić ogólnodostępny komiks, przepłacając za niego. Mam do tego prawo? No mam.

To po co robisz dramy o spekulatnach skoro sam mówisz że chcesz kupić drożej bo wolisz przepłacić mimo że jest możliwość kupienia go w kilku miejscach w normalnych cenach. Idź się przewietrzyć..

Offline Motyl

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7543 dnia: Nd, 21 Maj 2023, 11:05:59 »
Dlaczego SL miałoby ogłaszać że nakład się wyprzedał skoro jak pokazałem jest dostępny w normalniej cenie w sklepach. Nie twierdze, że dużo tego zostało, ale jednak można go kupić. Mam ci jeszcze raz wkleić wcześniejsze linki?

W przypadku Gideon Falls jest wyprzedany nakład, ale wróć do tej dyskusji, gdzie pokazywali wyraźnie użytkownicy forum o co chodzi z tak szybkim wydaniem zbiorczego, bo chyba zapomniałeś. To jest też psucie rynku, które zarzucasz SL, tylko w inny sposób, a które może odbić się rykoszetem na wydawców, jeśli będą tak robić. To nawet Egmont widzi w przypadku Baśni, robiąc dodruki a nie wznawiając całość w zbiorczych.

To po co robisz dramy o spekulatnach skoro sam mówisz że chcesz kupić drożej bo wolisz przepłacić mimo że jest możliwość kupienia go w kilku miejscach w normalnych cenach. Idź się przewietrzyć..

Chłopaki, dzięki za wasze cenne uwagi, przemyślenia, ciekawą dyskusję, brak rozleglejszego spojrzenia na problemy rynku i takie tam, ale z uwagi, że Itachi wygania nas na spacer, zamierzam skorzystać z jego rady :) Udanej niedzieli!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7544 dnia: Nd, 21 Maj 2023, 11:08:31 »
brak rozleglejszego spojrzenia na problemy rynku

To nie jest problem tylko specyfika jednego wydawcy. Problem rynku by był, gdyby wszyscy tak robili.