Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552323 razy)

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7395 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 14:11:36 »
chlopaki Opale juz w sklepach :)

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7396 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 14:13:18 »
Arek co z Ciebie za biznesmen że nie wymieniłeś żadnego ze swoich komiksów tylko cudze chwalisz  ;D
Jeszcze podpadłeś "słynnym" youtuberom na FB w związku z opóźnieniem Opali, ja nie wiem co Ty z tym teraz zrobisz  :D

od zawsze powtarzam, ze kapitalista ze mnie ch...wy ;)

aktualizacja:

widzialem tez ze ukazal sie 1 tom "Wąż i włócznia" od Taurusa - ,bardzo fajna rzecz - sma chcialem wydac ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Maj 2023, 14:37:21 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Lagroht

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7397 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 15:23:04 »
chlopaki Opale juz w sklepach :)


                                                                                                                                                                                                                             

Offline Lagroht

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7398 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 15:26:21 »
chlopaki Opale juz w sklepach :)

Chłopaki to u szewca  8) ;D

Offline Rafa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7399 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 15:30:26 »
W sklepie Gildii 3 sztuki Opali w wersji okładki szkic.

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7400 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 17:36:40 »
W sklepie Gildii 3 sztuki Opali w wersji okładki szkic.

Ja tam widzę od rana brak każdej okładki :)

Offline donT

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7401 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 20:50:53 »
Prosze bardzo - jest tutaj. To chyba kolega z forum. Z grzecznosci nie bede linkowal i komentowal co o czyms takim mysle.



You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7402 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 20:53:58 »
Może się okazać, że nikt tego nie kupi w takiej cenie i zostanie z tym jak Himilsbach z angielskim, jego ryzyko.

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7403 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 22:00:26 »
Prosze bardzo - jest tutaj. To chyba kolega z forum. Z grzecznosci nie bede linkowal i komentowal co o czyms takim mysle.



Pół żartem dodam że to promocja bo na regularną okładkę ma cenę 229 ;) łącznie zamówił 9sztuk czyli ok 1% nakładu całego  :P

Offline Enceladus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7404 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 23:22:24 »
Osobiście nie pochwalam takich rzeczy, ale prawo rynku - jeśli znajdzie się nabywca to zapłaci... a jeśli nie to np. obniży cenę... i tak do skutku.

Sam nie mogę doczekać się komiksu, a oczekiwanie zaliczam do jak najbardziej pozytywnych rzeczy. Mogę to porównać do wyczekiwania nowego komiksu TM-Semic w kiosku ;)

Offline Rafa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7405 dnia: So, 20 Maj 2023, 00:48:33 »
Ja tam widzę od rana brak każdej okładki :)
O 15.28 dostałem maila o dostępności.
Na stornie była adnotacja, że ostatnie 3 sztuki.
Nie wiem o której się pojawiły i jak długo wisiały.
Ktoś skorzystał.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7406 dnia: So, 20 Maj 2023, 01:17:00 »
Moim zdaniem, bardzo dobrze, że ktoś kupuje żeby sprzedać drożej, odnoszę się konkretnie do komiksów wydawanych przez Lain. Moje rozumowanie jest następujące: Lain to małe wydawnictwo, wydanie kolejnych komiksów jest w dużej mierze uzależnione od sprzedaży wcześniejszych, dlatego Lain ma model - wydajemy taki nakład, żeby się szybko sprzedało, dzięki temu wydajemy kolejny tytuł - w skrócie perpetuum mobile. Kupowanie komiksów przez scalperów to oczywiście efekt uboczny, ale oni są oznaką, że perpetuum mobile działa. Prawda jest taka, że jeśli komuś zależy, to dostanie komiks, a jeśli ktoś chce wyczekać na recki albo inne oględziny, to też ma szansę kupić, ale od skalpera. Każdy ma wybór, przy czym, nawet osoby które kupią kota w worku, nie będą stratne bo mogą na podobieństwo skalpera sprzedać, w takiej samej cenie w jakiej kupili. Czego tutaj nie lubić?

To co jest tutaj fenomenem, że od jakiegoś czasu udaje się wszystko sprzedać, moim zdaniem Lain zawdzięcza to samemu sobie, bo umiejętnie nakręca marketing. Osobiście nie kupuję wszystkich pozycji, ale to wrzucanie materiałów roboczych, pasjonowanie się wydawanym tytułem, naprawdę robi robotę, czuć, że to jest autentyczne, że wydawca robi to z pasji, a nie tylko dla zarobku. Moim zdaniem to jest wartość i przekłada się na ogólny odbiór tytułu, po prostu przyjemnie jest dzielić z kimś pasję, być tego częścią.

Offline Komediant

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7407 dnia: So, 20 Maj 2023, 07:19:27 »
Czego tutaj nie lubić?


Eee… rynkowej patologii?

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7408 dnia: So, 20 Maj 2023, 08:32:47 »
O 15.28 dostałem maila o dostępności.
Na stornie była adnotacja, że ostatnie 3 sztuki.
Nie wiem o której się pojawiły i jak długo wisiały.
Ktoś skorzystał.

kurcze odświeżam dziennie strone gildii ponad 20 razy i jakoś nie znalazłem momentu że są  :o wydaje mi się że to błąd bo to pewnie te sztuki na wymianę i dopiero będzie za 2-3tygodnie taki wrzut

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7409 dnia: So, 20 Maj 2023, 08:34:19 »
kurcze odświeżam dziennie strone gildii ponad 20 razy i jakoś nie znalazłem momentu że są  :o wydaje mi się że to błąd bo to pewnie te sztuki na wymianę i dopiero będzie za 2-3tygodnie taki wrzut

A czemu nie ustawisz sobie tam powiadomienia? Wyślą maila jak się pojawi.