Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551678 razy)

0 użytkowników i 28 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6900 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 12:43:05 »
Catamount w podstawce w Sklepie gildii.

jest nawet limitka z pociagiem ;)


Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Rafa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6901 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 12:48:52 »
Była i już odjechała. Totem też  stał chwilę i go wywieźli ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6902 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 12:50:42 »
@studio_lain Możesz powiedzieć co jeszcze z aktualnie dostępnych najszybciej zbliża się do końca nakładu?

Offline Konrad

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6903 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 13:00:32 »
wydawlo mi sie ze odpisalem
ale moge jeszcze raz
brygada wyszla na zero, sprzedala sie tak z 500 sztuk, 300 wkrotce pojdzie na przemial bo konczy sie licencja
wiec drugi tom to wielki znak zapytania - ale jesli to wlasnie wersja z artbookiem i moze wlasnie w nakladzie 500 sztuk ;) ale bardziej nie , niz tak
To czemu nie informujesz wcześniej, że komiks idzie na przemiał i to jest ostatnia szansa na jego zakup? Jestem pewien, że po takiej wiadomości sprzeda się przynajmniej kilka/kilkanaście egzemplarzy. Sam tak czasem mam, że jeśli dowiem się, że jakiś komiks (co do którego się wahałem czy go sprawdzić) prawie się wyprzedał to często go kupuję, bo  później byłoby to niemożliwe (najwyżej jak nie podejdzie to bez problemu go sprzedam - czasem może nawet z niewielkim zyskiem). Chyba nie tylko ja mam taki impuls.

Może jakaś część czytelników, którzy wykupili twoje ostatnie komiksy nawet nie wie o istnieniu Brygady? Co ci szkodzi wrzucić post na FB?

I wytłumacz mi, bo może o czymś nie wiem. Za zmielenie musisz na pewno zapłacić to czy nie warto wtedy przed tym faktem dać duży rabat na ten komiks (powiedzmy 50% i ogłosić na FB, że to ostatnia szans na zakup) i jeszcze cokolwiek na nim zarobić? Chyba, że chodzi o aspekty psychologiczne kupujących - zobaczą raz większy rabat na twój komiks i nie będą chcieli kupować innych bez?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6904 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 13:24:42 »
@studio_lain Możesz powiedzieć co jeszcze z aktualnie dostępnych najszybciej zbliża się do końca nakładu?

juz patrze:

Duam - ostatnie sztuki w sklepach

Sedzie Anderson 2 - zostalo z 30 sztuk

Halo Jones - jak wyzej

Boze Dzialo - jak wyzej

slaine zabojca czasu - jak wyzej

Mistrzowie komiksu - jak wyzej
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6905 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 13:26:58 »
To czemu nie informujesz wcześniej, że komiks idzie na przemiał i to jest ostatnia szansa na jego zakup? Jestem pewien, że po takiej wiadomości sprzeda się przynajmniej kilka/kilkanaście egzemplarzy. Sam tak czasem mam, że jeśli dowiem się, że jakiś komiks (co do którego się wahałem czy go sprawdzić) prawie się wyprzedał to często go kupuję, bo  później byłoby to niemożliwe (najwyżej jak nie podejdzie to bez problemu go sprzedam - czasem może nawet z niewielkim zyskiem). Chyba nie tylko ja mam taki impuls.

Może jakaś część czytelników, którzy wykupili twoje ostatnie komiksy nawet nie wie o istnieniu Brygady? Co ci szkodzi wrzucić post na FB?

I wytłumacz mi, bo może o czymś nie wiem. Za zmielenie musisz na pewno zapłacić to czy nie warto wtedy przed tym faktem dać duży rabat na ten komiks (powiedzmy 50% i ogłosić na FB, że to ostatnia szans na zakup) i jeszcze cokolwiek na nim zarobić? Chyba, że chodzi o aspekty psychologiczne kupujących - zobaczą raz większy rabat na twój komiks i nie będą chcieli kupować innych bez?

bo takie rabaty to skomplikowana sprawa ktora musisz uzgadniac z licencjodawca itp itd
nie wspominajac o skarbowce, remanentach rocznych i innych super fajnych sprawach zwiazanych z wydawaniem w Polsce komiksow ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6906 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 13:31:39 »
Tak, wrzuć info ina Fejsuna i weźcie jakieś sztuki do Krakowa na festiwal. To zbyt dobry i zbyt ciekawy komiks, żeby go zmielić, kurde. :)

Dodatkowo to nie jest rzecz do przeczytania i zapomnienia, tylko ciekawa historia do dyskutowania o niej na forum i interpretowania tej zabawy czasem:
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/studio-lain/msg42665/#msg42665

Jeśli pójdzie na przemiał, a potem wyjdzie drugi tom, to oczywiście obudzą się śpiące królewny, będzie płacz i zgrzytanie zębów wśród czytelników. Więc radzę go sobie kupić, bo to będzie unikat. :)

Offline Midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6907 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 15:10:51 »
brygada wyszla na zero, sprzedala sie tak z 500 sztuk, 300 wkrotce pojdzie na przemial bo konczy sie licencja
Ech, kupię sobie jeszcze jeden egzemplarz na prezent, bo to przecudny graficznie komiks jest. Do tego w starych cenach, niecałe sześć dych za prawie sto stron, w dużym formacie i na twardo.

Offline Leyek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6908 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 15:21:47 »
bo takie rabaty to skomplikowana sprawa ktora musisz uzgadniac z licencjodawca itp itd

Ale nawet rabaty jak sprzedajesz do jakiejś hurtowni/księgarni musisz uzgadniać z licencjodawcą? Przecież w Twoje papiery księgowe chyba nie patrzą? ;)
Pytam, bo mnie to zaciekawiło.
Choć w sumie jak tak myślę to może jest taka opcja, że mają stałą kwotę na start i potem jeszcze coś od faktycznie sprzedanego egz. więc wtedy mogą chcieć wglądu w dokumenty sprzedażowe.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6909 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 15:30:53 »
Ale nawet rabaty jak sprzedajesz do jakiejś hurtowni/księgarni musisz uzgadniać z licencjodawcą? Przecież w Twoje papiery księgowe chyba nie patrzą? ;)
Pytam, bo mnie to zaciekawiło.
Choć w sumie jak tak myślę to może jest taka opcja, że mają stałą kwotę na start i potem jeszcze coś od faktycznie sprzedanego egz. więc wtedy mogą chcieć wglądu w dokumenty sprzedażowe.

z kazdym licenjodawca jest inaczej troche
ale funkcjonuje w 90 proc cos takiego jak rozlicznie procentow ze sprzedazy
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Palyszkiewicz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6910 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 17:07:03 »
wydawlo mi sie ze odpisalem
ale moge jeszcze raz
brygada wyszla na zero, sprzedala sie tak z 500 sztuk, 300 wkrotce pojdzie na przemial bo konczy sie licencja
wiec drugi tom to wielki znak zapytania - ale jesli to wlasnie wersja z artbookiem i moze wlasnie w nakladzie 500 sztuk ;) ale bardziej nie , niz tak

co do Bezprawia o czym pisze Michal, faktycznie wymiotlo pierwszy tom na chwile z gildii, bo mieli az 1 sztuke na stanie, ale, ale - zeby oddac krolowi co krolewskie - po ogloszeniu drugiego tomu bezprawie zaczelo sie sprzedawac i sprzedalo sie 20 sztuk :)
To do kiedy mniej więcej mam czas na zamówienie Brygady? Wahałem się i wahałem ale jak zdążę to dorzucę do jakiegoś zamówienia z gildii

Offline Nowicjusz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6911 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 17:17:31 »
@studio_lain nie wiem czy dobrze skumałem czytając  powyższe wpisy,  pten komiks Brygada to cała zamknięta historia czy jest jeszcze 2 cześć?

Offline Konrad

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6912 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 17:28:27 »
@Nowicjusz
Brygada wydana przez Studio Lain zawiera tomy 1 i 2. Natomiast w 2021 roku autor opublikował jeszcze stworzony po kilku latach finałowy tom 3. Jeśli zostanie kiedyś u nas wydany to w połączeniu z artbookiem

Offline Damballa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6913 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 17:35:43 »
@Nowicjusz
Brygada wydana przez Studio Lain zawiera tomy 1 i 2. Natomiast w 2021 roku autor opublikował jeszcze stworzony po kilku latach finałowy tom 3. Jeśli zostanie kiedyś u nas wydany to w połączeniu z artbookiem

Przy czym to co wydało Studio, to jest zamknięta całość. 3 jest dodatkową historią napisaną później.
Dodatkowo polecam tego samego autora Opowieści z czasów Kobry.

Offline Nowicjusz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6914 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 17:36:59 »
@Nowicjusz
Brygada wydana przez Studio Lain zawiera tomy 1 i 2. Natomiast w 2021 roku autor opublikował jeszcze stworzony po kilku latach finałowy tom 3. Jeśli zostanie kiedyś u nas wydany to w połączeniu z artbookiem
Dziękuję, dorzucam do zakupów