Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551890 razy)

0 użytkowników i 28 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6795 dnia: Pt, 10 Marzec 2023, 22:53:18 »
Tylko że w przypadku jakby nie spojrzeć zupełnie innego kręgu kulturowego za jaki chyba możemy uznać Tajlandię różowy może mieć diabli wiedzą jakie znaczenie. Albo i nie mieć żadnego.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Spiff

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6796 dnia: Pt, 10 Marzec 2023, 23:03:55 »
Spoiler: PokażUkryj
"Różowa Tajlandia. Mieszkańcy jednoczą się z chorym królem
Wtorek, 11 października 2016 (10:40)

​Mieszkańcy Tajlandii noszą dziś różowe ubrania. W ten sposób obywatele zaniepokojeni doniesieniami o stanie zdrowia 88-letniego króla wyrażają swoje zaniepokojenie. Wierzą, że ten kolor pomoże wrócić do zdrowia Bhumibolowi Adulyadejowi. Jest on najdłużej panującym monarchą na świecie.
Mieszkańcy Tajlandii wspierają króla/PAP/EPA/RUNGROJ YONGRIT /PAP/EPA
(...)
Zmartwieni mieszkańcy Tajlandii zorganizowali za pomocą mediów społecznościowych akcję, do której dołączyło ponad 2,5 miliona osób. Polega na noszeniu różowych ubrań. Kolor ten po raz pierwszy stał się tak popularny kilka lat temu, gdy królewscy astrologowie orzekli, że będzie on korzystnie wpływał na stan zdrowia monarchy.

Wielu ludzi jest przekonanych o tym, że ubrania w jaskrawych kolorach mogą przynieść szczęście. Sam król był widywany publicznie w różowych strojach."
   

Spoiler: PokażUkryj
 Ciekawostki o kolorze różowym

W Chinach do czasu przybycia europejczyków nie był on rozpoznawany. Nie może więc dziwić, że jego chińska nazwa oznacza dosłownie „zagraniczny kolor„.

Spoiler: PokażUkryj
   
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Marzec 2023, 23:10:16 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6797 dnia: Pt, 10 Marzec 2023, 23:23:13 »
Do licha. Dałem się wkręcić w te różowe konotacje historyczne - postanowiłem uderzyć w chyba najbardziej pstrokatą epokę militarną, czyli okres napoleoński i mam coś takiego:

Spoiler: PokażUkryj

Spoiler: PokażUkryj


Ale zweryfikować tego nie jestem w stanie...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6798 dnia: So, 11 Marzec 2023, 00:18:24 »


 8)

Offline Spiff

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6799 dnia: So, 11 Marzec 2023, 00:49:02 »
.
Spoiler: PokażUkryj

Spoiler: PokażUkryj

Spoiler: PokażUkryj

- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Randal63

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6800 dnia: So, 11 Marzec 2023, 01:47:47 »
Hej, co tu się na tym forum wyprawia ? Czy was wszystkich p......o ? :o

Offline Archie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6801 dnia: So, 11 Marzec 2023, 04:26:16 »
To zmasowana akcja, aby następnym razem Studio Lain zrobiło alternatywną okładkę w kolorze różowym. 8)
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline hansior

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6802 dnia: So, 11 Marzec 2023, 07:32:05 »
Wcześniej była tu zawsze rozmowa, która nakręcała fanów komiksu na komiksy Studia Lain. To i tylko to. Teraz zrobił się tak potężny i absurdalny offtop, że Studio Lain już pewnie nigdy nie zdecyduje się na okładkę tego typu. Wszystko zaczęło się od postu holcmana. I udało mu się osiągnąć swój cel :)

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6803 dnia: So, 11 Marzec 2023, 07:42:09 »
Ja tylko w sprawie rozu w europie. Byl np. uwazany za meski bo byl kolorem symbolizujacym majetnosc razem z bliskim mu czerwonym. Temat stroju i koloru w kontekscie plci to temat rzeka.

No mamy oftop ale w ladnym kolorze ;)

Uspokajam burze i zamiecie swiatopogladowe nie wplyna na nasza polityke wydawnicza i dobor okladek. ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline starcek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6804 dnia: So, 11 Marzec 2023, 09:08:57 »
Jak to? Nie będzie różowej, warIantowej okładki a'la forum KOMIKSspec?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline jotkwadrat

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6805 dnia: So, 11 Marzec 2023, 10:29:18 »
Jeśli będzie goła baba na okładce, to lekko różowa może być, jak dla mnie.  ;D

Offline plast

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6806 dnia: So, 11 Marzec 2023, 13:02:16 »
Jestem biologiem z wyksztalecenia,

Gratuluję :) Pozwolisz, że potraktuję to jako specyficzny coming out, bo związek z dyskusją - zerowy.

Offline Gryllen

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6807 dnia: So, 11 Marzec 2023, 18:42:02 »
Jak mnie irytują te brednie o "walce o prawa kobiet". A o jakie to prawa te kobiety muszą walczyć? Przecież polskie prawo - z jednym wyjątkiem - nie dyskryminuje żadnej z płci względem drugiej. Tym jednym wyjątkiem jest dyskryminacja mężczyzn względem kobiet w przedmiocie możliwości przejścia na emeryturę. Z niezrozumiałych dla mnie powodów kobiety mogą przejść na emeryturę wcześniej, niż mężczyźni i jest to rażąca niesprawiedliwość.

Offline Midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6808 dnia: So, 11 Marzec 2023, 19:44:04 »
… kobiety mogą przejść na emeryturę wcześniej, niż mężczyźni i jest to rażąca niesprawiedliwość.
Tym bardziej, że statystycznie żyją dłużej od mężczyzn.

Offline HaVoK

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6809 dnia: So, 11 Marzec 2023, 20:09:09 »
Tym bardzie, że statystycznie zarabiają mniej od mężczyzn, a więc na emeryturze są biedniejsze...