Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552259 razy)

0 użytkowników i 23 Gości przegląda ten wątek.

Offline zombie001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6165 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 09:10:05 »
Chcę wam wszystkim powiedzieć, co do kilkunastu ostatnich postów, że z pewnością pomyliliście tematy.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Warpath

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6166 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 14:58:12 »
Z tego co widzę Sha wymiotło ze sklepów - chyba należą się gratulacje! : )

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6167 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 15:07:36 »
W Komiksiarnii jeszcze dostepne.
Sa tez w kik i fankomiks i chyba centrum komiksu
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6168 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 15:09:32 »
Chcę wam wszystkim powiedzieć, co do kilkunastu ostatnich postów, że z pewnością pomyliliście tematy.

Nie badzmy konserwami ;) jest duzo ciekawych spostrzezen
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6169 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 15:17:42 »
Co do cyfry. Przywolam koree. Ten rynek pokazuje jak komiks ewoluowal do formy online. Odejscie od kompozycji planszy na rzecz kadru. Faktycznie takie komiksy jak Sha sa tworzone tylko z mysla o papierze. O ile format amerykanski jeszcze wyglada znosnie nawet na komorkach to formaty wieksze nie sprawdzaja sie. Mam sporo komiksow w formacie cyftowym np euro comics i slabo to wyglada. Jedynie na kompie stacjonarnym z duzym momitorem do pracy w grafice da sie to czytac. Takze komiks pewnje skonczy tylko w sieci i jesli technologia nie stworzy jakis hologramow to.bedzie szedl w formule koreanska
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Styczeń 2023, 15:20:20 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6170 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 15:19:19 »
Odejscie od kompozycji planszy na rzecz kadru.

Dokładnie tak, czyli zubożenie dostępnych środków wyrazu.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6171 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 15:23:31 »
Dokładnie tak, czyli zubożenie dostępnych środków wyrazu.

Dominacja telefonow

Z drugiej strony rynek gier jakos sobie radzi sa produkcje pod telefon i pod granie na duzym ekranie na konsoli
Wiec moze i ten papierowy rynek przetrwa, chodz jak mi mignely rozne dane to chyba ubozeje na rzec sieci mocno to widac po rynku mangi
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Lavender Blue

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6172 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 15:59:43 »
Cieszę się, że moje przewidywania się nie sprawdziły i Sha też pięknie zeszła, dołączam się do gratulacji.

Nie badzmy konserwami ;) jest duzo ciekawych spostrzezen

Właśnie sobie ostatnio myślałam, że raczej spokojnie prowadzone dyskusje na tematy okołokomiksowe stały się już jakby tradycją tematu Studia Lain. Było o mainstreamie, o skalperach i nawet o inwestycjach versus inflacjach  ;D, a teraz cyfra vs papier. Ciekawe offtopy bez zbytniego jeżdżenia po sobie nawzajem są spoko. Tworzy to nawet klimat tematu.

A co do kadrowania w webtoonach, to też bardzo nie lubię tego nastawienia na pion i pojedynczy kadr. Zgadzam się z ukaszm84, że to po prostu ogranicza warstwę graficzną. Z ciekawości przeczytałam niedawno pierwszy rozdział webtoonu DC o Zatannie (Zatanna & The Ripper) i przy lekturze nie mogłam nie myśleć o tym, że efekty magiczne i sceny dramatyczne w "normalnym" kadrowaniu byłyby o wiele efektowniej rozrysowane oraz lepiej rozpisane.

Z tym, że to wina dominacji telefonów, to może i racja, ale i tak większość osób ma w domu laptopa albo sporego tableta, więc cyfra nie musi oznaczać tworzenia pod telefon. W moich oczach forma pojedynczych kadrów jest dobra dla niezobowiązujących wprawek komiksowych, ale nie do opowiadania historii "na serio" (choć oczywiście zawsze znajdą sie wyjątki, dla których taka forma jest akurat idealna).
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Styczeń 2023, 16:03:14 wysłana przez Lavender Blue »

Offline PabloWu

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6173 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 16:22:45 »
Jakbym miał czytać tylko cyfrowo komiksy przestałbym to robić. Wydaje mi się, że z książkami łatwiej przenieść w elektronikę, aczkolwiek jak proponowałem swojej córce czytnik to zabiła mnie wzrokiem mówiąc, że zapach nowości, wlasna biblioteczka i układanie na półce jest nieodłącznym elementem czytania  8)
A co do komiksów wydawnictwa to nie wiem jak to się stało ale marketingowo i sprzedażowo rozbiliście bankn, gratulacje i ciekawi mnie jak wykorzystacie tą koniunkturę bo czuję, że to może być czas abyście zaryzykowali z jakimś ciekawym projektem :)


Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6174 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 18:51:40 »
A co do komiksów wydawnictwa to nie wiem jak to się stało ale marketingowo i sprzedażowo rozbiliście bankn, gratulacje i ciekawi mnie jak wykorzystacie tą koniunkturę bo czuję, że to może być czas abyście zaryzykowali z jakimś ciekawym projektem :)
Ja bym jeszcze nie mówił hop, według mnie, o pełnym sukcesie będziemy mogli mówić, kiedy Lain w tak spektakularny sposób sprzeda komiks wydany w dwóch lub więcej tomach. Na razie mam wrażenie, że lecimy jeszcze na paliwie z Button Mana.

Offline PabloWu

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6175 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 19:57:17 »
Niby tak ale mimo wszystko nie przypominam sobie takiej sytuacji w wydawnictwach które są dużo dłużej na rynku , z dużo większym doświadczeniem typu Taurus,Mucha , Kurc czy Scream żeby nakłady się wyprzedawały prawie całe w przedsprzedaży.  Studio Lain w tym aspekcie jest prekursorem,  pokazali że da się to osiągnąć i nikt im tego nie odbierze  :)
A skoro tak im idzie niech kują żelazo póki gorące ,tyle w temacie,pozdro.

Offline radioblackmetal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6176 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 21:21:14 »
Wcześniej w tym temacie pojawiły się głosy/posty, że Sha tak szybko się nie sprzeda jak wcześniejsze akcyjniak i western.
A jednak  ;) ;) ;)
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline zombie001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6177 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 21:59:13 »
Hmmm. Po paśmie sukcesów w końcu musi przyjść jakieś tąpnięcie. Prędzej czy później. Nie ma bata. I jak dla mnie ten następny komiks właśnie wygląda na taki delikatny niewypał. Tzn. dobrze będzie się pomylić, życzę Studio sukcesów, ale tak jak przy Sha jakiś tam jeszcze efekt 'wow' wywołuje grafika, tak to "La conjuration d’opale" w ogóle mnie nie przekonuje.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Online Leyek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6178 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 23:15:32 »
Wcześniej w tym temacie pojawiły się głosy/posty, że Sha tak szybko się nie sprzeda jak wcześniejsze akcyjniak i western.
A jednak  ;) ;) ;)

Też takie rzeczy pisałem i posypuję głowę popiołem jednocześnie ciesząc się :)

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6179 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 14:11:47 »
Wcześniej w tym temacie pojawiły się głosy/posty, że Sha tak szybko się nie sprzeda jak wcześniejsze akcyjniak i western.
A jednak  ;) ;) ;)

Też się cieszę, że się myliłem i Sha się sprzedał, ale jednak trzeba pamiętać, że gildia dostała mniejszą ilość i komiks nadal jest do kupienia:

https://komiksiarnia.pl/studio-lain/15255-sha.html