Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551687 razy)

roble i 27 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6030 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 16:18:08 »
Wolałbym opcję B, chociaż dla Was Lainy to będzie niesamowity eksperyment. Tutaj już nie pójdzie tak szybko jak z Batonem.

Może pójść szybciej ;)

Offline Lipa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6031 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 16:23:20 »
Wariant B

Offline Frank_C

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6032 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 16:57:01 »
Też skłaniam się ku wariantowi B.

Offline LukCook

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6033 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 17:06:07 »
Wariant B.

Offline celtic

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6034 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 17:14:01 »
Wariant B
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline wilk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6035 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 17:15:42 »
Zazwyczaj wolę rozwiązania tańsze. Więc jeżeli slipcase miałby podwyższyć cenę to dziękuję bardzo ale nie.

Zwykle też sprzedawanie dwóch tomów oddzielnie jest lesze dla klienta, gdyż można sprawdzić czy tytuł się podoba i ewentualnie nie kupować drugiego. Jednak w sytuacji gdy nakład komiksów od Studia Lain wyprzedaje się w przedsprzedaży w ciągu kilku dni, a według zapewnień wydawnictwa problem skalperów jest marginalny, to musi to oznaczać że nakład jest niedostosowany do popytu. To nie jest żaden zarzut do wydawcy a jedynie próba obiektywnego spojrzenia na sprawę. W takiej sytuacji i przy założeniu, że cena wariantu A i B byłaby taka sama, to wolałbym jednak wariant B. Przynajmniej miałbym większe szanse na zakup całości tego komiksu. Niefajnie byłoby kupić tom pierwszy i np. nie zdążyć na drugi. Poza tym odstęp tylko jednego miesiąca pomiędzy wydaniami to nie jest żaden odstęp. Gdyby to było np. kilka miesięcy to wariant A byłby bardziej sensowny.

I postulat/prośba z mojej strony. Chciałbym aby okres pomiędzy uruchomieniem przedsprzedaży a wydaniem komiksu był możliwie jak najkrótszy.

Offline zombie001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6036 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 17:23:14 »
Czemu nie ma wariantu C - mieszanego?

W sensie wydrukować jak w wariancie B oba tomy, żeby było taniej, wydzielić X zestawów i puścić w preorderze, przetestować kto kupi, no bo jest masa ludzi, którzy będą chcieli 2 tomy od razu. Zobaczyć jak to schodzi. Taki test przed tym Nemesis. A nieco później, powiedzmy 1 miesiąc, puścić preorder pojedynczych tomów.
Dla tych niepewnych zakupu całości. W najgorszym razie zostanie na stanie jakaś ilość 2 tomów, bo ludzie sień odbiją po pierwszym.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Alexandrus888

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6037 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 17:27:31 »
Cena mi nie wadzi, wadzi mi, że nie będę mógł dobrać dowolnie regularnej/A/B między tomami, skłaniałbym się więc do wariantu A.

Jeżeli chodzi o wariant B:
Na raty można kupować w gildii - zamawiamy z płatnością przelewem i mamy 2 miech aby wysłać kasę, można partiami ;)

@volker ma dobry pomysł z tym kodem, ale nie wiem czy gildia ma odpowiedni soft by takie coś przetworzyć...

Offline rekin

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6038 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 17:30:13 »
Wariant B, skoro może to zbić cenę.

Offline GoNzO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6039 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 17:56:04 »
B

Offline adamarluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6040 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 17:56:19 »
B

Offline Brvk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6041 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 18:08:01 »
Wariant C - wypuścić jednocześnie dwa tomy, ale kupowane osobno, żeby dobrać okładki. Chyba że wariant podstawowy będzie zawierał wewnątrz okładki limitowane, wtedy B.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6042 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 18:23:30 »
Ja chyba nie do końca rozumiem w czym jest problem z wersją A.
Gdybyś Lain był tak miły i to wyjaśnił jak dziecku ;)

Ja rozumuje tak:
  • Drukujecie 1 tom - załóżmy że wszystko schodzi (no bo taki jest ten nowy model sprzedaży, który się sprawdza).
  • Rusza sprzedaż 2 tomu - teraz jest zagrożenie, że ktoś kupi kilka sztuk, żeby odsprzedać drożej.
  • Jednocześnie nie każdy kto kupił tom 1, będzie chciał kontynuować i kupić 2.
I tutaj moje założenie, że część osób którym się 1 tom nie spodoba, będzie chciała go sprzedać (na rynku pierwotnym już nie ma).
W rezultacie, mamy na rynku oferty sprzedaży używanego 1 oraz oferty od skalperów tomu 2. Ale to już nie wasz problem bo towar zszedł. Wiem, że problem był w przeszłości, ale wtedy chyba nie wyprzedawaliście nakładu na pniu w miesiąc i wydaje mi się, że to robi dużą różnicę.

Offline Koalar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6043 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 18:49:00 »
Też podejrzewam problemy z dostępnością któregoś tomu (czy to 1., czy to 2.), dlatego jestem za B, choć nie jako pewny klient.

Widzę tylko problem z tymi wariantami, ale nie widzę dobrego rozwiązania. Myślałem o zestawach - przy 2 wariantach to są 4 zestawy (1A + 2A, 1A + 2B, 1B + 2A, 1B + 2B), więc jeszcze do ogarnięcia. Przy 3 wariantach to już jednak jest 9 zestawów, więc ciężka para kaloszy.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline wojtast

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6044 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 19:06:34 »
Też podejrzewam problemy z dostępnością któregoś tomu (czy to 1., czy to 2.), dlatego jestem za B, choć nie jako pewny klient.

Widzę tylko problem z tymi wariantami, ale nie widzę dobrego rozwiązania. Myślałem o zestawach - przy 2 wariantach to są 4 zestawy (1A + 2A, 1A + 2B, 1B + 2A, 1B + 2B), więc jeszcze do ogarnięcia. Przy 3 wariantach to już jednak jest 9 zestawów, więc ciężka para kaloszy.

Nie do ogarnięcia logistycznie przy sprzedaży żeby każdy mógł komponować jak chce bez wystawienia przez Gildię konkretnych 9 ofert, co przy obecnych nakładach by oznaczało, że konkretnych, sztywnych zestawów byłoby jak na lekarstwo i by się ludzie pozabijali po uruchomieniu przedsprzedaży.
Moim zdaniem zostaje jedynie opcja 3 sztywnych zestawów: 1R + 2R,  1A + 2A, 1B + 2B (zestaw regularny, zestaw okładek A, zestaw okładek B)