Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551883 razy)

0 użytkowników i 26 Gości przegląda ten wątek.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5490 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 16:07:16 »
Zwiększycie nakłady po tym co się wyprawia z Buttonmanem i westernem czy raczej na chłodno to bierzecie?

zwiekszamy, ale powolutku - jak pisalem planowalismy sha 750, bedzie 800
ja tez jestem za tym by kazdy kto chce kupic dostal, ale wierz mi trzeba ostroznie stapac po tym niepenwym gruncie

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Liarus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5491 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 16:09:24 »
Tak z ciekawości pytam. Co prawda z wami jestem krótko ale takiej sytuacji nie pamiętam, żeby komiks po komiksie to tak szło. Saria chyba tak poszła
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Styczeń 2023, 16:12:00 wysłana przez Liarus »

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5492 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 16:14:21 »
juz odgrzebuje z pamieci

szybko poszly Dreddy pierwsze dwa - ale mialy naklad 650 i ABC Warriors: Czarna dziura ale naklad chyba byl 500
ach no i Dredd: Ameryka byl hitem i mial naklad powyzej 700
potem Solo tez szybko
bardzo dobre tempo mialy tez Armie Zdobywcy
Saria jednak pobila rekord
ale jak widziecie nie pociagnela Duam - chodz ten dobrze sie sprzedaje
Potem Button man pobil rekord Sarii
a teraz Catamount idzie na rekord, ale zobaczymy czy faktycznie tak bedzie
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Styczeń 2023, 16:16:33 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Lavender Blue

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5493 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 16:23:36 »
Zgadzam się niestety z tymi, którzy przeczuwają, że Sha może już tak ładnie nie zejść. Button Man to "zwykły" akcyjniak, Catamount też wygląda na raczej głównonurtowy western, a tutaj widzę, że mamy do czynienia nie z mainstreamowym sci-fi, tylko właśnie sci-fi typowym dla AD2000. Czyli dużo bardziej hermetycznym. Ja na przykład jestem raczej typowym mainstreamowcem  ;D, i to do mnie nie przemawia - ani pomysł na historię, ani warstwa graficzna. Ale oczywiście obym się myliła, bo dobrze życzę wydawnictwu.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5494 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 17:16:35 »
Ja nie wiem czemu sobie zakodowałem, że SHA to horror, a nie odjechane SF.
Przykładowe strony niestety odrzuciły również mnie, ale także życzę sprzedażowego sukcesu :)

Offline ryba

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5495 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 17:48:34 »
Ja również liczyłem na coś innego (SHA). Mam podobnie jak ktoś z poprzedniej strony, YIU nie doczytałem pierwszego tomu, z SHA może być podobnie. Nie miałeś wydać jakiegoś bardziej klasycznego sci-fi?

Buttonmana przeczytałem. Całkiem fajny, było kilka niespodzianek, a trochę rzeczy podobnych się już przewinęło gdzie indziej (filmy itp.). Ogólnie na plus, ale liczę na dobre sci-fi, najlepiej jakaś space opera :)

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5496 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 18:06:04 »
Skąd pomysł, że to do Yiu podobne? I jakie sf uznacie za wystarczająco klasyczne?

Offline wujekmaciej

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5497 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 18:20:02 »
Skąd pomysł, że to do Yiu podobne? I jakie sf uznacie za wystarczająco klasyczne?

No jak ? Przecież każdy widzi, że też dużo niebieskiego i czerwonego...

Offline GSPdibbler

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5498 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 18:20:23 »
Mi chodziło że tak samo nudne jak Yiu, no i konwencja hard s-f. Warstwa graficzna też podobna.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5499 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 18:22:49 »
A skąd wiesz, że tak samo nudne?
I bazując na tym co znalazłem w sieci, to hard sf to to raczej nie jest...
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Styczeń 2023, 18:24:23 wysłana przez parsom »

Offline GSPdibbler

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5500 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 18:25:13 »
No właśnie nie wiem, bo z chęcią bym wziął bo lubię takie klimaty. Ale jak będzie tak denne jak Yiu to po co mi zapychacz półek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5501 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 18:33:17 »
No właśnie nie wiem, bo z chęcią bym wziął bo lubię takie klimaty. Ale jak będzie tak denne jak Yiu to po co mi zapychacz półek.

Cóż, ostatni czasy akurat tytuły SL można dość szybko sprzedać z zyskiem.

Offline Lavender Blue

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5502 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 18:41:51 »
I jakie sf uznacie za wystarczająco klasyczne?

Ale czemu ma być "wystarczająco klasycznie"? Przecież Studio Lain lubi powydawać sobie AD2000, więc co się mają wiecznie głównonurtowością przejmować, niech fani nie-klasycznych rzeczy też mają coś od życia. :) Ode mnie to była tylko taka uwaga, że popyt tu może okazać się mniejszy, a nie sugestia, że powinno pójść coś innego do druku. Od nieustannego mainstreamu już mamy Egmont i wiele innych wydawnictw.

A żeby odpowiedzieć na pytanie, mainstreamem będą np. tytuły od Image. Nie siedzę w sci-fi, więc ciężko mi podawać konkretne serie.

Offline wilk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5503 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 19:08:05 »
Z zupełnie innej beczki. Czy szanowne wydawnictwo rozważało może wydanie tego oto wydania zbiorczego L'Etoile Noire, Gangrène, Mutante, Titania ś.p. Juana Gimeneza?

https://www.glenat.com/hors-collection-glenat-bd/juan-gimenez-la-saga-sf-9782344009598

Pytałem o to kiedyś Scream Comics ale nie dostałem odpowiedzi.

Offline ryba

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5504 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 19:08:40 »
Skąd pomysł, że to do Yiu podobne? I jakie sf uznacie za wystarczająco klasyczne?
Dla mnie to np. Niezwyciężony, Universal war
Lubię takie klimaty po prostu. Z książek to np. Hyperion, ostatnio wydana Trylogia Cixina Liu.
Nie lubię steam punka, a YIU i SHA stylem się z nim kojarzą. Nie wierzę też w aspekt religijny w przyszłości a w SHA znowu jakieś zakonnice z krzyżami na majtkach. Uważam, że religia, szczególnie katolicka nie przetrwa :)