Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551851 razy)

dinogal i 19 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5445 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 14:13:54 »
https://www.bedetheque.com/serie-14662-BD-Gus.html

;)
Jeśli Lain wyda to ten komiks, to wejdzie na zupełnie inny poziom tak jak weszło Lost in Time wydając Toppiego.

Online Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5446 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 14:17:21 »
Pracowałem w urzędzie i tak to nie działa. To samorządy którym podlegają drogi i ulice zwykle dążą do wycinki zieleni. Powód jest dość prosty - są to dość spore oszczędności dla urzędów. O zieleń trzeba przecież dbać, tam przyciąć tu uciąć liście pozgrabiac na jesień itp. Nie mówiąc już o kwestiach odszkodowań np. za to że komuś na głowę spadła ułamana gałąź. A Januszem deweloperski to też pasuje bo po prostu wytnie, ubije i wyrówna a potem tylko wyleje beton i po robocie.

To też, ale ławki za kilkaset tysięcy czy słupki metalowe za kilkanaście tysięcy to niestety rzeczywistość.


Ad meritum - czyli teoretycznie tym razem wyprzedanie nakładu to kwestia nie miesiąca, lecz tygodnia (a może 3 dni). Dalej (prawie) wszyscy uważają, że to normalne, żeby nie robić dodruku?

Offline Gazza

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5447 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 14:25:49 »
Przy tak skutecznym szeptanym marketingu to prędzej myślałbym o zwiększeniu nakładów tych tytułów.

Jeśli Lain wyda to ten komiks, to wejdzie na zupełnie inny poziom tak jak weszło Lost in Time wydając Toppiego.
A co w nim takiego nextlevelowego?

To też, ale ławki za kilkaset tysięcy czy słupki metalowe za kilkanaście tysięcy to niestety rzeczywistość.
(...)
Skąd takie informacje? Są na to jakieś kwity? Przy przetargach w budżetówce jest to raczej wątpliwe. Shitsztorm rozkręcają media i opinie, a nie fakty.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5448 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 14:27:20 »
Ad meritum - czyli teoretycznie tym razem wyprzedanie nakładu to kwestia nie miesiąca, lecz tygodnia (a może 3 dni). Dalej (prawie) wszyscy uważają, że to normalne, żeby nie robić dodruku?

A Ty uważasz, że wiedza jak mały jest nakład i to jak szybko poszedł Buttonman nie miała wpływu na sprzedaż Catamounta?

Offline ryba

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5449 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 14:35:08 »
Przy tak skutecznym szeptanym marketingu to prędzej myślałbym o zwiększeniu nakładów tych tytułów.
A co w nim takiego nextlevelowego?
Skąd takie informacje? Są na to jakieś kwity? Przy przetargach w budżetówce jest to raczej wątpliwe. Shitsztorm rozkręcają media i opinie, a nie fakty.
Poważnie pytasz o te ławki?
Kraków:
https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,28811090,interia-ponad-milion-zlotych-za-lawki-na-pl-axentowicza.html
Pamiętam, że kilka lat temu była podobna cena za ławkę we Wrocławiu, ale teraz ciężko odnaleźć w sieci, bo prawie wszystko odnosi się do "ławek patriotycznych".

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5450 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 14:59:58 »
obdywie limitki poszly

zostala regularna
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5451 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 15:01:25 »
Skąd takie informacje? Są na to jakieś kwity? Przy przetargach w budżetówce jest to raczej wątpliwe. Shitsztorm rozkręcają media i opinie, a nie fakty.

https://krowoderska.pl/krakow-kupil-lawke-za-228-tys-zlotych-sprawdzilismy-nie-jest-ze-zlota-wideo/

https://wiadomosci.onet.pl/krakow/krakow-na-wyremontowanym-placu-stanela-lawka-za-228-tys-zl/nn1b6tr

"Urzędnicy wyjaśniają, że kwota jest dlatego tak wysoka, ponieważ zawiera ona między innymi zysk firmy."

A Ty uważasz, że wiedza jak mały jest nakład i to jak szybko poszedł Buttonman nie miała wpływu na sprzedaż Catamounta?

i co z tego? 
« Ostatnia zmiana: Wt, 10 Styczeń 2023, 15:04:29 wysłana przez Sędzia »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5452 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 15:04:36 »
pisalem juz, ze jak sytuacja bedzie sie powtarzac
to bedziemy powoli zwiekszac naklady

na poczatek Sha zrobimy zamiast 750 to 800
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Pinto

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5453 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 15:19:51 »
Może lepiej 799, bo ja nie kupię ;)

Offline Midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5454 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 16:08:07 »
Ja niestety też nie. Nie rusza mnie ten tytuł od żadnej strony, więc 798😀. Przy Batonie i westernie byłem pewien sukcesu, Sha może tego nie powtórzyć.

Offline wilk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5455 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 16:29:17 »
Ja niestety też nie. Nie rusza mnie ten tytuł od żadnej strony, więc 798😀. Przy Batonie i westernie byłem pewien sukcesu, Sha może tego nie powtórzyć.
Ja kupię Sha na pewno. Button Manem i Catamount nie byłem zainteresowany.

Więc niech jednak będzie co najmniej 800.  :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5456 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 16:39:42 »
Sam jestem ciekaw jak pójdzie Sha, plansze wyglądają estetycznie trochę jak Saria, więc może... Ale sama sytuacja jest mega ciekawa, wszechobecna drożyzna, inflacja, masa problemów gospodarczych i nie tylko. Generalnie wszelki znaki na ziemi i niebie wskazują, że rynek powinien siadać. A tu Studio Lain osiąga największe sukcesy w swojej historii, po innych wydawnictwach zresztą też specjalnego spowolnienia nie widać.

Offline Leyek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5457 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 18:18:09 »
Też bym miał wątpliwości w kwestii zwiększania nakładu przy Sha. Choć sam jak patrzę na przykładowe plansze to wezmę, ale ten "czarny" cover trochę mnie początkowo zniechęcał, bo wyglądało to na jakieś fantasy.
To już szybciej przy Mazeworld.

Offline badday

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5458 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 18:21:58 »
Ja z zapowiedzi na 2023 kupię: Cantamour, Mazeworld, Monsieur Mardi-Gras Descendres, Sinister i Dexter

Online Komediant

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5459 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 18:36:26 »
Jeśli Lain wyda to ten komiks, to wejdzie na zupełnie inny poziom tak jak weszło Lost in Time wydając Toppiego.

Z ich nakładami i podejściem do dodrukow to lepiej żeby jednak nie wydawali. Pomyśl ile osób przegapiłoby Donżona gdyby Timof miał nie robic dodrukow. Gusa ktoś na stówę wyda.