Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552238 razy)

0 użytkowników i 20 Gości przegląda ten wątek.

Offline Randal63

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5175 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 00:42:17 »
Zostawmy już tego Cyngla w spokoju. Było, minęło. Dajmy teraz czas Arkowi ładnie po nowym roku zapakować dla nas Mazeworld. I żeby nikt nie mówił, że nie zdążył. ;)

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5176 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 02:01:01 »
Nie jestem stronniczy w temacie Cyngla z kilku względów... Jeden z nich jest taki, że biorę (osobiście) każdy tytuł od Arka i często nawet przed premierą daję znać Wydawcy, że ma dla mnie odłożyć 1 egzemplarz. Więc czekam, gdy Cyngiel trafi w me ręce i będę mógł go sobie przeczytać.

Temat dodruku zamknął sam Arek pisząc, że ten nie jest planowany. Choć może serial coś by zmienił (czy co tam jest planowane)? Kto to wie.
Obecnie dla "8" osób, które krzyczą, że nie miało możliwości dokonania zakupu komiksu, gdy był na to czas, nie warto robić dodruku.
Poza tym Arek napisał, że zostawił 30 egz. komiksu na spotkania komiksowe - ludzie! Jak ktoś chce mieć ten tytuł i siedzi tu na forum, to co to za problem poprosić "kumpla" o zakup komiksu dla niego? Kto nie pomoże kumplowi z "komiksowej ławki" i nawet specjalnie nie pojedzie, by nie zakupić tego tytułu właśnie dla Ciebie???

Tak - na pewno pojawiło się kilku "spekulantów" chcących "zarobić" kilka złotych na sprzedaży kilku egzemplarzy kupionych w celach handlu (widać, że szło jak ciepłe bułeczki, więc kto chciał, to mógł "zamrozić" hajs na kilka dodatkowych egzemplarzy). Ale rynek komiksowy jest znacznie inny niż ten, który był "tu" te 10 czy nawet 5 lat temu. Sam widzę, że choć miejsca mało na półkach, to prędzej ceny robią swoje i zacząłem się ograniczać w zakupach.

Poza tym sam rwałem włosy, gdy kupiłem album na 40-lecie Thorgala dla siebie, a kilkanaście dni później dla znajomego i znajomek ma swój egzemplarz, a ja nie? (wybrałem dla siebie nieodpowiednie źródło dystrybucji, a dla kumpla sprzedaż od sklepu Azymut, który obecnie jest oficjalnym sklepem Egmontu...).
Podobnie na początku miałem z dodatkiem do komiksu Hugo (jakbym pojechał do Łodzi, to miałbym od ręki, jakbym udał się do CK, to pewnie Maciek, by coś też znalazł), ale udało mi się stać spekulantem i zakupiłem 3 egz tegoż (przez bonito.pl) i jak pierwszy poszedł za kilka złotych więcej niż cena "okładkowa", to już z drugim egz na sprzedaż musiałem kombinować, by nie poszedł po kosztach zakupu...
Ilu z Was i innych czytelników komiksowych żaliło się Egmontowi, że jaki on zły (ETZ) i niech przemyślał swoich kroków w ilości danego tytułu? Teraz Egmont dodrukowuje sporo, nie przeczę, ale zmieniła się linia partii i dobrze. A Arek? Niech wydaje dobre tytuły i niech co najmniej 90% nakładu mu się wyprzedaje w ciągu roku od daty premiery!!! A złe słowa w kierunku braku dodruku wynikają może też z faktu, że za dużo nam zdradził odnośnie sprzedaży poprzedniego tytułu? I przez to ktoś sobie powiedział: "Sprzedaje się 50% nakładu? Zdążę kupić." Więc jak nie kupiłeś, gdy było (choć jak widać, nadal jest możliwość zakupu około 30 egz. na konwentach/spotkaniach), to sam się prosiłeś Drogi Kolego o to, że mogło dla Ciebie zabraknąć.

Dobranoc.
« Ostatnia zmiana: So, 31 Grudzień 2022, 02:04:10 wysłana przez vision2001 »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5177 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 08:43:01 »
Już chyba nie czekają, przynajmniej wiadomo gdzie dzisiejszy rzut się podział:

Śmiesznie się na to patrzy z boku :P

Ciekaw jestem czy to, że BM to Wasz pierwszy komiks po kilkumiesięcznej przerwie (o ile się nie mylę) miało wpływ na zainteresowanie (bo np. duża część Waszych klientów nie jest zainteresowana Egmontami i po prostu czekała na coś od mniejszych wydawców [bo inni, np. Ongrys, też zwolnili przecież...]).

@Studio wśród tych ostatnich tytułów (+ankieta) nie piszesz o Dreddach (bo pewnie pytanie co z mniej rozpoznawalnych rzeczy 'można by wydać'), więc jakby co, to przynajmniej jedna osoba 'czeka' na składaka z ilustracjami Siku 8) Tak tylko przypominam

Dreddy sie nie sprzedaja co ztobisz ;(
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5178 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 08:44:16 »
Licencjodawca jest z Europy czy z USA ? Tak pytam, bo jeśli to USA to się nie dziwię. Mam tam kontakt dlatego wiem, że od czasu "pandemii   8)" nic nie idzie oficjalnie załatwić, firmy nie odpowiadają na maile, telefony-po prostu pozorują robotę z domu. Nie zostaje nic innego jak ciągle naciskać, wtedy coś można zdziałać.

Sie wie ze usa :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5179 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 08:45:42 »
Co do sondy - rozważałeś kiedyś wydanie Nikolaia Dante? Świetny komiks rozkręcający się z każdym tomem, ale się boję, że właśnie tych tomów to za dużo jak na SL jest.

Bardzo lubie ale to seria... nie tykam obecnie ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5180 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 08:48:40 »
Najwyraźniej najlepszym pomysłem jest nabijanie kabzy spekulantom.

Co do zbiórki to jednak 800 chętnych się nie znajdzie, pewnie nawet połowy. Zwykły dodruk by na siebie zarobił, No ale wydawca ma inne priorytety i w dupie czytelników nie rzucających się na komiksy w pierwszych dniach.

Tak mam w dupie czytelnikow bo nie chce ryzykowac 50 tys zlotych. Rozumiem krytyke ale zachowajmy umiar i rozsadek...
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline amsterdream

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5181 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 09:09:37 »
Jest jeszcze jedno rozwiązanie - jakiś czytelnik wykłada te 50k, ale cały zysk idzie na jego konto ;)
« Ostatnia zmiana: So, 31 Grudzień 2022, 09:19:50 wysłana przez amsterdream »

Online bibliotekarz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5182 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 12:04:27 »
Nie mam żadnych wymagań wobec SL. Nie kupiłem Batona, bo nie chciałem kupować. Wydawca decyduje o swoich pieniądzach, więc skoro nie chce dodruku to nie.

Nie oceniam tego w kategoriach jakichś powinności i obowiązków wobec klienta, bo żadnym obowiązkiem to nie jest. Po prostu jeśli popyt jest na 2000 szt. a przedsiębiorca zamawia 1000 i nie chce ani sztuki więcej to tylko jego strata - nie moja.

Jeśli coś mnie w tym wszystkim zniesmacza to postawa części forumowiczów. Naiwne teksty o spekulantach (spekulują przy każdym tytule a nie tylko przy BM), o zaledwie kilku zainteresowanych dodatkowym nakładem (jakieś objawienia), o tym że wszyscy, którzy chcieli ten komiks to już go kupili (tak, komiksy powinny być nie dość, że ekskluzywnym towarem dla garstki, którą na nie stać to jeszcze dodatkowo ekskluzywnym dla wąskiej grupki kupującej wszystkie nowości w dniu premiery). Są osoby, które mają satysfakcję z tego, że inni komiksu nie mają i uważają, że tak właśnie powinno być.
Batman returns
his books to the library

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5183 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 12:19:23 »
Czepnąłeś się tych objawień jak potłuczony. To jest moja opinia wynikająca z niczego innego, tylko intuicji, bo jakiekolwiek dane to w zasadzie głównie SL udostępnia, które są zupełnie niemiarodajne. Gdzie tylko mogę używam sformułowań typu "moim zdaniem", ale oczywiście w którymś poście mogłem takiego sformułowania nie użyć, co nie znaczy, że to jest objawienie. To nadal jest moja opinia. Wydaje mi się, że taki komiks nie sprzeda się w o wiele wyższym nakładzie, wydawnictwu też się tak wydaje, Tobie się wydaje inaczej i spoko. Też bym wolał żeby nasz rynek był "normalniejszy", żeby wariactwo z przymusem kupowania wszystkiego na premierę obowiązywało tylko wobec jakichś kolekcjonerskich wydań, żeby jak największa liczba tytułów była ciągle dostępna w sprzedaży dla kolejnych czytelników itd. Ale nawet gdyby tak było, to nie wiem czy Buttonman by do tego grona wszedł, to nie jest Zabójczy żart, DKR, Asteriks ani Thorgal. A dlaczego SL nie chce ryzykować dodruku jest dla mnie całkowicie zrozumiałe, sam bym tak zrobił na ich miejscu. I nie zależy mi żeby inni nie mogli kupić, kupiłem dla siebie tylko jeden egzemplarz, nie zamierzam go sprzedawać. Nakład był niedoszacowany, ale to też jest zrozumiałe widząc jak niektóre ich tytuły sprzed kilku lat nadal są dostępne w sklepach, blokując wydawnictwu pieniądze. Duże wydawnictwa zwyczajnie mogą sobie na to pozwolić, mniejsze niekoniecznie.
« Ostatnia zmiana: So, 31 Grudzień 2022, 12:21:20 wysłana przez ukaszm84 »

Online parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5184 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 12:24:36 »
Człowiek wyjechał na dwa tygodnie, wraca, a komiksu brak. No dobra, zdarza się, ale ludzie, którzy piszą: "każdy powinien wiedzieć, że może się szybko wyprzedać, trzeba było kupić od razu" i tym podobne są chyba trochę odklejeni. Ludzie mają swoje życie poza forum i komiksami. Jak mam siano to chcę kupić to, co mnie interesuje. Rozumiem, że tytuł może się wyprzedać, ale bez przesady... Nie każdy siedzi przed kompem odświeżając sklepowe witryny. Get a life.

Wyjechał na dwa tygodnie, siano ma, życie poza forum i komiksami też ma, a narzeka. Nie dogodzisz.

Offline Brvk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5185 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 12:25:05 »
KiK z Poznania zdaje się wysyła, tylko trzeba się kontaktować przez facebooka i pytać, czy jeszcze mają. No i będzie zapewne bez rabatu i z kosztami wysyłki, co dla części klientów jest w dzisiejszych czasach nie do przełknięcia.

Offline JakubM

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5186 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 12:52:40 »
A ja mam pytanie dot. Button Man (Cyngiel) czy w tej historii jest coś więcej prócz sensacji? Jest tam jakiś plot twist ? Bo próbuje zrozumieć ta gonitwę za tym komiksem. Bo sama kreska to raptem chyba 50% sukcesu?  No chyba że to efekt małego nakladu.

Offline niuklik

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5187 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 13:22:19 »
Jakby ktoś był zainteresowany, to mogę oddać swoje zamówienie BM, złożone na Gildii. Jeszcze nie opłacone, zamówiłem okładkę B. Nie wiem czy Gildia może "przesunąć" zamówienie do innego usera (zamówienie zawiera tylko BM), zapytam ich. Piszcie na priva swoje ID i adres mailowy w sklepie Gildii, to napiszę do nich.

Nie mam kasy ani miejsca na więcej komiksów  :-\

Offline martin685

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5188 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 14:14:16 »
Panowie, wcześniej w wątku była mowa że do gildii idzie jeszcze jakiś transport. To oznacza że będzie jeszcze szansa kupić ten tytuł czy już i ten transport się wyprzedał?

Offline roble

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5189 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 14:27:18 »
Pojawią się ale to będzie szybka akcja, jak z węglem na stronie PGE..  :)