Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551724 razy)

0 użytkowników i 36 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4380 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 20:41:16 »
A, kupiłem sobie właśnie Legatusa, bo pojawiła się ostatnio znowu ta najładniejsza okładka i dodatkowo bez napisów. :)
https://www.gildia.pl/komiksy/517950-solo-legatus-okladka-limitowana-b

za tydzien powinienem pokazac materialy z tomu 4 w wersji po polsku
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4381 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 20:43:20 »
Pewnie Thorinth, czyli to http://www.eurocomics.info/thorinth.html

tak literowka, sorki, pisalem na telefonie
pokazywalem wam ten komiks - z ciekawostek to jedna z ulubionych pozycji luca bessona
pieknie namalowana rzecz z niebanalna fabula
jak bym mial do czegos porownac to do space oper pisanych przez jodorowskiego
tylko z wiekszym sensem :) ale swiaty rownie odjechane
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4382 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 20:46:02 »
Jako szary czytelnik mam podobne przemyślenia. Z tego co widzę wielu fanów komiksu (ja również) ma syndrom komplecisty. I jak mam kupić Bezprawie, skoro nie dozbierałem jeszcze nawet wszystkich wydanych Kompletnych Akt, spin-offy się kupuje dopiero po głównej serii :P Slaine'a mam trochę od was, ale też nie wszystko i też mnie to boli. I tak, wiem, można do tego podchodzić jak do Batmana czy jakiegokolwiek innego superhero, gdzie nie ma opcji zebrania wszystkiego, ale w takich zachowaniach nie ma logiki :P

jak sie uda znalezc sensowny cenowo dodruk to wznowimy moze i slainy
ale widzialem ze na allegro chodza bez jakis zaporowych cen

co do bezprawia mleko sie wylalo
z drugiej strony sedzi anderson to nie przeszkodzilo - sprzedala sie bardzo dobrze

i panowie i kobiety oraz osoby niebinarne - zeby bylo jasne mnie tez irytuje ze ugrzezlismy w seriach
ale pamietam i na przyklad zebyscie nie czekali na kolejne tomy bezprawia wieki, to nastepny tom bedzie zbieral 2 i 3 tom angielskiego wydania - juz to postanowilem
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Sierpień 2022, 20:48:01 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4383 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 20:49:59 »
jak sie uda znalezc sensowny cenowo dodruk to wznowimy moze i slainy
ale widzialem ze na allegro chodza bez jakis zaporowych cen

co do bezprawia mleko sie wylalo
z drugiej strony sedzi anderson to nie przeszkodzilo - sprzedala sie bardzo dobrze

i panowie i kobiety oraz osoby niebinarne - zeby bylo jasne mnie tez irytuje ze ugrzezlismy w seriach
ale pamietam i na przyklad zebyscie nie czekali na kolejne tomy bezprawia wieki, to nastepny tom bedzie zbieral 2 i 3 tom angielskiego wydania - juz to postanowilem

Pewnie co dla kogo jest ceną zaporową. Rogatego boga na Allegro są dwie oferty - jedna za 180, druga za 250. Tego akurat mam, ale gdybym nie miał to bym nie kupił za tyle. Choć jeszcze trochę i ewentualny dodruk też może tyle kosztować :P

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4384 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 20:58:06 »
na przyklad zebyscie nie czekali na kolejne tomy bezprawia wieki, to nastepny tom bedzie zbieral 2 i 3 tom angielskiego wydania - juz to postanowilem
gdzieś już to słyszałem ......, a już wiem przy ABC Warriors - Wojna Volgańska,......  ::)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4385 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 21:12:03 »
Pewnie co dla kogo jest ceną zaporową. Rogatego boga na Allegro są dwie oferty - jedna za 180, druga za 250. Tego akurat mam, ale gdybym nie miał to bym nie kupił za tyle. Choć jeszcze trochę i ewentualny dodruk też może tyle kosztować :P

Smutne ze w tej przekorze jest sporo prawdy dodruk rogatego skonczyl by sie pewnie cena 150 leciutko
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4386 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 21:13:47 »
gdzieś już to słyszałem ......, a już wiem przy ABC Warriors - Wojna Volgańska,......  ::)

No i nie wyluczone ze tdzeba bedzie kombinowac podobnie :(
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline bfg

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4387 dnia: So, 20 Sierpień 2022, 17:46:25 »
Nie planujemy, a wersja kolorowa mi sie nie podoba wybaczcie

Szkoda :-( Mi także nie podchodzi wersja kolorowa. Wg mnie kolor nie działa w niej jako dopełnienie, a tylko umniejsza odbiór pięknej gry bieli i czerni. Fajnie, że to tak wydaliście.

Kolor jednak bardzo fajnie działa w 'Diosamante', ale za to był już odpowiedzialny sam Jean-Claude Gal :-)

Offline zombie001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4388 dnia: So, 20 Sierpień 2022, 22:39:55 »


zebyscie nie czekali na kolejne tomy bezprawia wieki, to nastepny tom bedzie zbieral 2 i 3 tom angielskiego wydania - juz to postanowilem

Jestem bardzo ciekawy czy licencjodawca pozwoli na takie coś...

Ale idąc tym tokiem to można by od razu wydać 2,3 i 4 w jednej grubaśnej cegle, skoro z tego co widzę, czwóreczka też powstała.

Skopałeś trochę, że 1 i 2 nie wydałeś w jednym tomie :/
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4389 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 12:28:22 »
@zombie001 myślę, że wydając w tomach, można więcej zarobić. Dobrym przykładem jest niedawna rozmowa na kanale Sylwka, gdzie 4 osoby rozmawiają o zbiorczym wydaniu Gideon Falls, ile by za niego dali. Sylwek rzuca, że maksymalnie 150 zł, pozostali mówią 180, 200. Tylko jedna osoba trzeźwo zauważa, że przecież jest wydanie 6 tomowe i płacąc za każdy tom 40 zł to mamy razem 240 zł. Już pomijam, że oni tam mieszając, bo mówią ile by dali za komiks, a odnoszą się do ceny okładkowej.

W każdym razie podsumowując, cena 6t Gideon Falls, to koszt 370 zł ceny okładkowej i nie wzbudza kontrowersji, ot normalna cena komiksów. Wydanie 1t to koszt 319 zł ceny okładkowej i to już jest za dużo.

Offline Castiglione

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4390 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 14:21:46 »
W każdym razie podsumowując, cena 6t Gideon Falls, to koszt 370 zł ceny okładkowej i nie wzbudza kontrowersji, ot normalna cena komiksów. Wydanie 1t to koszt 319 zł ceny okładkowej i to już jest za dużo.
Z drugiej strony - jeśli nie znam serii, to bardziej jestem skłonny dać 60 za pierwszy tom (nawet mając w perspektywie wydać w sumie te 50 zł więcej), niż inwestować od razu 320 w coś, co niekoniecznie mi siądzie.

Poza tym w tamtej rozmowie chodziło chyba na ile by wycenili ten tytuł w kontekście jakości komiksu, a nie wydania.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4391 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 15:47:15 »
Z drugiej strony - jeśli nie znam serii, to bardziej jestem skłonny dać 60 za pierwszy tom (nawet mając w perspektywie wydać w sumie te 50 zł więcej), niż inwestować od razu 320 w coś, co niekoniecznie mi siądzie.
Właśnie dlatego napisałem, że bardziej opłaca się wydawać komiksy w częściach, niż grube integrale.

Poza tym w tamtej rozmowie chodziło chyba na ile by wycenili ten tytuł w kontekście jakości komiksu, a nie wydania.
Można to tak interpretować, ale z tego by wynikało, że panowie w ogóle nie polecają tej serii, bo jest za droga. Nie da się jej kupić w cenie jaką proponują, mam na myśli wydanie zbiorcze lub wydanie 6t.

Offline Castiglione

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4392 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 16:08:46 »
Z tego, co pamiętam z tej rozmowy, to padło sporo uwag do tej serii.

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4393 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 16:48:08 »
Właśnie dlatego napisałem, że bardziej opłaca się wydawać komiksy w częściach, niż grube integrale.

Tutaj chyba piszesz o własnych preferencjach, gdyby Integrale się nie opłacały to by rynek był zdominowany przez pojedyncze albumy. Integral wcześniej czy później się sprzeda, a jak seria będzie coraz gorzej się sprzedawać (bo ktoś kupił pierwszy tom i mu nie podeszło) to wydawnictwo może projekt porzucić. Wtedy są i rozżaleni klienci którzy kupili pierwsze tomy i wydawnictwo też jest stratne bo ciężko będzie upłynnić pozostały nakład. Koszt licencji na porzucony projekt też będzie stratą.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4394 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 16:57:35 »

Jestem bardzo ciekawy czy licencjodawca pozwoli na takie coś...

Ale idąc tym tokiem to można by od razu wydać 2,3 i 4 w jednej grubaśnej cegle, skoro z tego co widzę, czwóreczka też powstała.

Skopałeś trochę, że 1 i 2 nie wydałeś w jednym tomie :/

Mysle ze nie bedzie z tym problemu
Gdybym potrafil przewidywac przyszlosc robilbym w innej branzy ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień